Хвіртка своїми руками

У процесі виготовлення хвірток використовуються також технології, що і при виготовленні розпашних воріт. Зупинимося на цьому детальніше.
Як зашивка полотна хвіртки Ви можете використовувати будь-який матеріал, що Вам сподобався - профнастил, ламелі, листову сталь, дерево, полікарбонат, металеву фільонку і.т.д. Сьогодні багато людей використовують профнастил, тому що він є одним із найдешевших і довговічних матеріалів.

Хвіртка своїми руками

Для хвіртки необхідні стовпи, що обмежують отвір. Виконати їх можна з цегли, каменю, металевої труби перетином. Спочатку риємо яму глибиною порядку 1м, встановлюємо стовпи за рівнем і заливаємо розчином. Бетон повинен вистоятись не менше тижня, а за будівельними нормами 28 днів. Тому подбайте про стовпи заздалегідь. Для приготування розчину Ви можете взяти суміш піску, дрібного щебеню та цементу.
Ось ми і підійшли до стадії виготовлення каркаса хвіртки. Для початку необхідно підготувати матеріал для роботи. Для цього беремо болгаркою з металевою щіткою, знімаємо окалину та іржу з металевих труб.
Далі металеві труби знежирюємо розчинником і наносимо пензлем або фарбопультом антикорозійний ґрунт для металу.
Тепер розглянемо наступний етап – зварювання рами хвіртки. Для рами рекомендується використовувати профільовану трубу перетином 60*30мм, але можна і 60*40мм або 50*50мм. Тут немає жорстких правил - кожен використовує те, що є, простіше придбати (дістати) або більше подобається. З цих труб зварюємо зовнішній каркас хвіртки. Для зварювання каркаса хвіртки можна також використовувати універсальний т профіль. Зазор між рівнем чистої підлоги та полотном хвіртки рекомендується робити 50мм, врахуйте це при зварюванні каркасу.

Хвіртка своїми руками

Далі необхідно вварити всередині внутрішній каркас (який надає остаточну жорсткість конструкції і призначений для кріплення профнастилу, дощок. металевих листів, фільонки і т.п.). Внутрішній каркас роблять із труби 20*20мм або 20*40мм.

Хвіртка своїми руками

Готовий зварений каркас хвіртки:

Хвіртка каркас

Труби зварюємо прихватками по 2см через кожні 20-30см. див. фото хвіртки вище. Всі труби зварюємо в шаховому порядку, інакше раму хвіртки від нагрівання поведе і вона схожа на лопату пропелера.
Після цього можна приварити пластини для кріплення замка і за бажанням ручку з зовні - приварена ручка як на фото вище більш "живучий" варіант ніж всі інші типу "булочка" і подібні до них.
Зараз все більшого поширення набувають накладні електромеханічні замки. Вони зручні, практичні та довговічні. Працюють вони як із домофоном, так і без нього.
У цій статті розглядатимемо майданчики саме для таких замків. Виглядають вони так:

Хвіртка своїми руками

Замок ATIS для хвірток

Хвіртка своїми руками

Хвіртка з замком, що розпізнає відбиток пальця:

Хвіртка своїми руками

Хвіртка своїми руками

Якщо несучі стовпи хвіртки виготовлені з металевої труби або швелера, то петлі краще приварювати безпосередньо до стовпа. Петлі можна використовувати як металеві, так і останні досягнення науки - полімерні петлі. На фото нижче класика - металеві петлі для хвірток:

Хвіртка своїми руками

Хвіртка своїми руками

Полімерні петлі для хвіртки:

Хвіртка своїми руками

Хвіртка зі спеціалізованого Т-ПРОФІЛЮ.

Хвіртка зі спеціалізованого Т-ПРОФІЛЮ

Хвіртка зі спеціалізованого Т-ПРОФІЛЮ

Хвіртка зі спеціалізованого Т-ПРОФІЛЮ

Хвіртка зашита ролетними ламелями.

Хвіртка своїми руками

Хвіртка з металевої фільонки:

Хвіртка своїми руками

Хвіртка своїми руками

Хвіртка з металу:

Хвіртка своїми руками з металу

Хвіртка у двір с замком

Якщо використовуються цегляні, бетонні чи кам'яні стовпи – краще кріпити до стійки – профільної труби 60х30, яка у свою чергу кріпиться до стовпа на заставні або за допомогою дюбелів чи анкерів. У таку стійку дуже зручно запускати кабель електрозамка, при цьому потрібно використовувати спеціальний "гнучкий перехід". Зазори між полотном хвіртки та стійками мають бути по 5 мм з кожного боку. На стійку потрібно приварити удавані планки - це металева смуга, що перешкоджає подальшому ходу хвіртки при закритті, крім того, ці смуги закривають зазори між стійками і полотном хвіртки. Саморобна хвіртка обійдеться Вам у рази дешевше, ніж замовлення в воротній фірмі. Однак для її виготовлення Вам знадобляться комплектуючі для хвірток: петлі, замки, гнучкий перехід. Ціна комплектуючих для хвірток на сьогоднішній день не висока та доступна