Залізні ворота

Це найдавніший і багаточисельний вид в'їзних воріт. Свою популярність розпашні ворота здобули через надзвичайну простоту своєї конструкції. Якщо є вільне місце для розкриття стулок – це, мабуть, оптимальний вибір. Сучасні розпашні ворота для гаража та в'їзна брама збираються на основі жорсткого профілю, обшиваються зовні металом, деревом, сендвіч – панелями тощо. Іноді в'їзна розпашна брама виконується з елементами ажурних кованих решіток.
Конструкція розпашних воріт:
1. жорстка металева рама з профільних труб, або т-профілю.
2. обшивка (профнастил)
3. стійки (труба 60х30) з притворними планками (полоса 2 мм)
4. петлі (завіси)
5. засувка

Розпашні ворота своїми руками

Металева рама - це зварна конструкція, що виготовляється із сталевої труби 60х30х2 мм, має внутрішню, сталеву раму, для надання жорсткості та збереження суворої прямокутної форми.
У конструкції рами воріт передбачені спеціальні заставні, необхідні для кріплення обшивки.
Конструкція рами воріт розроблена таким чином, щоб оптимально підійти до обшивки, обшивка та рама воріт складають єдине ціле, між ними практично немає зазорів та виступів. Рама воріт універсальна та підходить під різні обшивки: профнастилом, листовою сталлю, деревом. На фото нижче наведено кут стулки воріт. Як і у випадку відкатних воріт та хвірток, каркас розпашних воріт також формується з профільних труб 60х30 (зовнішній контур) і 20х40 внутрішній каркас, до якого і кріпиться матеріал зашивки.

Розпашні ворота своїми руками

Крім профільних труб зараз дуже зручно для стулкових воріт та хвірток використовувати спеціалізований т-подібний профіль зі з'єднувальними кутниками, що забеспечують однозначний вугол 90 градусів.

Розпашні ворота з т профілю

Розпашні ворота з т профілю

Класичні розпашні ворота з профнастилу "у розрізі":

Розпашні ворота заборні

При виготовленні воріт потрібно використовувати петлі, що надійно утримують стулку воріт на стовпі. Петлі бажано повинні бути укомплектовані шариками, що забезпечує легкість та плавність ходу воріт. Залежно від розміру та ваги на ворота встановлюється чотири або шість петель (по 2 або 3 на стулку).

Хвіртка своїми руками

Стійка розпашних воріт прикріплена до стовпа з привареною завісою та притворною планкою.

Завіси для воріт

Петлі можна використовувати як металеві, так і полімерні, у де-яких випадках, (коли ворота невелики та легкі).

Завіси для воріт

Розпашні ворота за відсутності автоматики потрібно забезпечити засувкою. Всі металеві частини воріт ґрунтуються та фарбуються у будь-які кольори. Якщо Ви вирішили автоматизувати Ваші розпашні ворота, то рекомендуємо статті автоматика для розпашних воріт і установка автоматики розпашних воріт.
Профлист – найпоширеніший матеріал при виготовленні парканів, покрівлі та розпашних воріт. Довговічний, має найширшу гамму кольорів та недорогий матеріал.
При виготовленні профнастилу використовується холоднокатана гарячеоцинкована сталь з різними видами полімерних покриттів. Профнастил надійно захищений від корозії. Зашити розпашні ворота можна також металом, жалюзі (ранчо), фільонкою, полікарбонатом та ін.

Розпашні ворота своїми руками

Розпашні ворота своїми руками

Розпашні ворота своїми руками

Розпашні ворота своїми руками

Розпашні ворота можна переробити на відкатні за наявності достатнього місця для відкату. Даний варіант плюс їхня автоматизація по грошах коштуватиме також або дешевше установки автоматики для розпашних воріт, а зручності в користуванні буде більше.

"Автоматика для розпашних воріт ЗА і ПРОТИ"- хороша стаття, рекомендуємо до прочитання перед покупкою.

Розпашні ворота своїми руками

Фотогалерея установок розпашних воріт (50 фото).

Сподіваємось, ця інформація допоможе Вам виготовити розпашні ворота легко, швидко та дешево! Збери сам розпашні ворота - заощадь свої гроші!