Автоматика для распашных ворот за и против

Вітаю Вас, друзі, мене звуть Олександр, я працюю у сфері автоматичних воріт із 2006 року. У цій статті я хочу поділитися з вами своїми думками про автоматику для воріт. Свій виклад я хотів би побудувати у формі дружньої бесіди в стилі, як кажуть, "без натяків".
Цілком зрозуміло, що далеко не у всіх випадках є можливість встановити на ділянці відкатні ворота і тому є багато причин, як правило, це відсутність достатнього місця для відкоту воріт або небажання заливати фундамент для відкатних воріт і витрачатися на фурнітуру для відкатних воріт. Часто від будівельників можна почути: - "Та ставь звичайні розстібні (ми тобі зробимо) і не каніться, поставиш потім автоматику і все буде шоколадно!". І нерафінований замовник погоджується, навіть за наявності достатнього місця для відкату, прийнявши за аргумент "це фундамент треба лити, і на фурнітуру грошей дати". Але ця миттєва і уявна економія потім буде "з'їдена" ціною розпашної автоматики - вона відразу в 2 рази дорожче відкатної (за рахунок 2-х електромоторів замість одного у відкатної) у своєму ціновому сегменті. Тобто те, що Ви нібито заощадили на фундаменті та фурнітурі, (можливо навіть вважаючи себе дбайливою та прагматичною людиною) ви віддасте потім у ціні за автоматику.
Тепер про надійність та стабільність. По теорії надійності надійність розпашної автоматики в порівнянні з відкатною відразу можете поділити на 2, тому що неспрацювання навіть одного двигуна = невиїзд з двору, а таких двигунів у вас цілих два. Електричних каналів керування двигуном на платі теж 2. Разом ймовірність Вашого успішного в'їзду\виїзду становить 25% порівняно з відкатною. Кінематично розстібні ворота рухаються значно складніше відкатних, а з автоматикою система стає набагато складніше - виникають шарніри, мертві точки, де сила прагне до нескінченності, взагалі університетський курс теорії машин і механізмів тут працює на повний зріст. Сама передача руху від двигуна до стулки далека від досконалості і поки що ніхто нічого краще не придумав і в найближчому майбутньому не придумає. Відео роботи автоматики для воріт.

Принцип дії автоматики для воріт черв'ячного (лінійного) типу

Принцип дії автоматики воріт важільного типу:

У зв'язку з цим розстібну автоматику потрібно ставити ретельно дотримуючись настановних розмірів з інструкції. Це відкатку можна поставити "як завгодно" і вона навіть працюватиме, тут такий фокус "не прокотить" - буде відривати кронштейни від стовпів, вигинати черв'як ітд. Крім того зверніть увагу "замикання-утримання" приводами воріт відбувається приблизно на середині кожної стулки - пояснюю, що це означає, а те, що навіть не атлетичного складання хуліган або просто необізнана людина доклавши зусилля на відкриття по центру стулок згорне всю цю хр*нь до біса навіть особливо не напружуючись. Неякісно зроблені стовпи (а це часто-густо) і подальше їх нахилення до центру під вагою стулок здатне повністю порушити нормальну роботу автоматики - але для нашої людини це, звичайно, не проблема.
Тепер про суто людські мотиви. Зрозуміло, що якщо клієнт заплатив гроші, він хоче бездоганної, бездоганної роботи автоматики за будь-яких умов. Начебто як виходить, якщо виробники, навіть імениті, випускають такий продукт, то й працювати він має чітко. Але в тому те, що розпашні ворота і автоматика для них є компромісним рішенням і застосовуються від безвиході, це бажано розуміти. І часто покупець після усвідомлення всіх цих нюансів на власній шкірі починає генерувати фрази; - А ось у Німеччині ..., - А ось ви повинні ..., - А ось мене не влаштовує ..., - А ось у сусіда ... ітд ітп. Скажу вам більше, на початку моєї кар'єри мене трохи дивував той факт, що деякі фірми, що працюють на ринку, не хотіли братися за "оранку", пізніше я зрозумів - виявляється вони спіткали дзен і віддали цей геморой нерозумним. Найвищим ступенем необачності вважається поставити розстібну автоматику на колективний в'їзд, а особливо на арку в старих будинках. Дзвінки від матусь о 3 годині ночі будуть забезпечені у стилі: - "Я не можу з дитиною до лікарні виїхати, безсердечні ви люди!" Звичайно, і грошей тих не захочеться, і крамольні думки в голову лізуть: - Навіщо я взявся за це?
Тепер про безпеку воріт. Орні ворота, висловлюючись військовою мовою, мають значно більшу "площу поразки", ніж відкатні. Часто люди незнайомі з принципом дії воріт, особливо жінки, під'їжджають під самі ворота і... отримують бампер. Щоб цього уникнути, потрібно ставити додаткову пару фотоелементів на стовпчиках - це додаткові витрати і надійність поділена на 2.
Отже, підсумовуючи скажу так: вся автоматика для розпашних воріт і будь-якого виробника є КОМПРОМІСНА, вона не погана, просто така її екзистенційна сутність і специфіка - вона в суті своїй не досконала як така. І звичайно не є відмінною відкатною альтернативою. У тій чи іншій мірі викладені мною тези Вам хотів би донести будь-який продавець та монтажник будь-якої розстібної автоматики, чи то німецької, італійської, китайської тощо. І якщо ви свідомо придбали і встановили автоматику для воріт воріт будьте готові холоднокровно і покірно переносити тяготи і поневіряння. Ми не наполягаємо на покупці розпашної автоматики у нас, зробіть ласку – винесіть мозок нашим конкурентам. І якщо хтось із наших колег по ринку так чи інакше не сформулював усе сказане вище, то це не скасовує суті справи, не сподівайтеся. На мій погляд потрібно спочатку вичерпати всі варіанти по встановленню відкатних воріт, нехай навіть це буде трохи дорожче спочатку, і тільки при повній неможливості їх встановлення розглядати розстібні.
Ідеальний варіант такий - якщо, наприклад, у Вас є розпашні ворота і є достатньо місця для відкату і Ви, припустимо, хочете їх автоматизувати, то розгляньте переробку їх у відкатні - по грошам на те і вийде, а надійності і комфорту буде більше.

Фотогаллерея установок распашных ворот (23 фото).
Залишились питання? Телефонуйте, і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.