Тут ми розглянемо як влаштувати фундамент для воріт. Також рекомендуємо супутні статті: схема відкатних воріт, схема електропроводки для відкатних воріт.
Відкатні (зсувні, розсувні, від'їзні) ворота встановлюються на спеціальному фундаменті (заставній). Однак, на сьогоднішній день вже є альтернатива класичному фундаменту з притаманними йому трудовитратами - це гвинтові палі.
На фото представлений фундамент для воріт. На ньому встановлені ворота відкатні без зашивки.

Фундамент для откатных ворот своими руками

Фундамент для откатных ворот своими руками

Ця обставина сприяє тому, що стовпи, що утворюють отвір, практично не несуть навантаження, принаймні істотно менше, ніж у разі воріт.
Для початку розглянемо схему-креслення фундаменту воріт: Клікніть щоб збільшити.

Фундамент для откатных ворот своими руками схема

Крок перший: риємо яму в бік відкочування воріт довжиною половина ширини отвору (L\2), якщо отвір у Вас 4м, то довжина фундаменту буде 2м. Йому починаємо рити від самого отвору і впритул до стовпа. Ширина ями 400-500мм, глибина 1000-1200мм – можна глибше, гірше не буде, але це якщо не шкода матеріалів. Після того, як котлован готовий закріплюємо в ньому "банкетку" або закладну. Виглядає вона так: Для побутових воріт це швелер №12-20 (тобто шириною 120-200мм) з привареною до нього просторовою арматурною сіткою. Арматура може бути діаметром 10, 12 або 14 мм, можна і 8 мм, але тоді сітка має бути "густіше".

Арматура для откатных ворот

Існує два основних види конструкції фундаменту: "суцільний моноліт" та економ-варіант "П-подібна схема", обидва однаково надійні. Яку саме вибрати вирішуйте виходячи з фінансових, тимчасових та інших ресурсів та обставин.

Фундамент для откатных ворот схема

Крім швелера іноді використовують ті матеріали, які є під рукою, наприклад куточки 100х100 або зварюють два швелери №8 або 10, взагалі конструкція повинна бути адекватною. Заставну виставляємо так, щоб верхня поверхня швелера була в рівні чистої підлоги. Якщо рівень чистої статі знаходиться вище реального на даний момент рівня землі, необхідно виставити опалубку до рівня чистої статі.
Після того як заставна зафіксована, прокладаємо гофри електропроводки і виводимо їх у потрібному місці (~ 70-100 см від краю отвору, впритул до швелера), фіксуємо їх, і заливаємо котлован розчином, щебінь додаємо за смаком. Насамкінець має у нас вийти так:

Фундамент для откатных ворот

Фундамент для откатных ворот

Ідеальний фундамент під відкатні ворота:

Фундамент под откатные ворота

Після заливання фундаменту потрібно дати вистояти тиждень, а за СНІПом 28 днів.
Далі розглянемо питання, що часто ставиться з приводу заставних - як правильно їх зробити. Заставні виводяться на поверхню стовпів звернену у двір. Розмір заставної може бути будь-яким, на наш погляд, оптимум це 50х50 або 60х60, просто потрібно розуміти, що до них приварюються нащільники, а це труба 60х30. Де ж розташовувати заставні? Центр (осьова лінія) заставної повинна розташовуватися на відстані 100мм від краю отвору. Заставна обов'язково має бути пов'язана з центральною трубою або арматурою стовпа, щоб унеможливити випадання разом з нащільником.
На фото приклад правильно виконаних заставних. Робіть такі самі, і буде Вам щастя.

Закладные для откатных ворот

Креслення-схема установки нащільників відкатних воріт: (клікніть щоб збільшити)

Нащельники откатных ворот

Нащельники откатных ворот

Нащельники откатных ворот

Другий нащільник кріпиться на дальній стовп і лягає на стовп на бік 30. На нього ж кріпляться уловлювачі верхній та нижній.

Нащельники откатных ворот

На фото нижче показано як кріпити уловлювачі до нащельника – найкраще на зварювання.

уловители откатных ворот

уловители откатных ворот

Місця зварювання необхідно зафарбувати, щоб уникнути появи корозії.

Залишились питання? Телефонуйте, і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.