Розглянемо, мабуть, найактуальнішу тему - яку вибрати автоматику?  Воротний ринок України досить специфічний і не такий простий, як може з початку здатися. Тому рефлекторне - "почитати відгуки" тут може надати покупцеві ведмежу послугу тому що вже спеціально під Вас вже створений цілий всесвіт відгуків з відео і без, "відгуки" ці написані та зняті зацікавленими продавцями, щоб продати Вам свою продукцію часом не кращої якості, але за найкращою ціною. Реальні відгуки про них або видалені, або "загноблені" хейтерами. Відрізнити таке дуже просто – там все ну дуже "шоколадно".

Отже, на запитання, яку Ви хочете автоматику? – Чуємо відповідь – хорошу, надійну, італійську, німецьку ітд. Звичайно, всі ми хочемо користуватися надійною технікою та не стикатися з її поломками та ремонтом. Але всі ми є компетентними лише в деяких своїх областях і не можемо бути компетентними у всьому. Ринок автоматики для воріт в Україні досить специфічний і не такий простий як здається на перший погляд і вибираємо ми іноді так, алегорично, звичайно.


Фрагмент из фильма "О чем говорят мужчины" 2010

Ні, ну видно що хороша :) І нерідко клієнти небажаючі розібратися в питанні глибше і клікнули на перше зустрічне рекламне оголошення, переплачують подібним чином, але без щасливого гумористичного кінця.
Деяким початківцям деякі "монтажники" навиділи, що хороша автоматика коштує тисячу (або навіть тисячі) доларів і ніяк не менше.
Інші купилися на сайти, що активно рекламуються, з красивими назвами ними ж придуманих брендів з риторикою в стилі: - Всі п*дараси, а я Д'артаньян. Що у всіх інших продається мотлох, який відразу ж зламається, а у них всесвітня надійність і якість і ви вразившись, купили все те саме або гірше за завищеною ціною. Моветон продаватиме китай у коробках з написом "Made in Italy". Ну і крім того деякі продавці практикують і такий цікавий підхід:


Фрагмент из фильма "О чем говорят мужчины" 2010

Деякі покупці трапляються, при виборі автоматики або воріт, на таку фішку як історично склалося блогоговіння російської душі перед істинно німецькими назвами такими як Герман (Hormann), Зоммер (Sommer), Нормшталь (Normstahl) та інші Shushpanzerи - однією тільки фонети.
На наш погляд, германомовні назви не зовсім об'єктивний і вирішальний фактор при виборі автоматики або воріт. Справа в тому, що питома частка цих виробників на ринку України мінімальна, коштує вона аж ніяк недешево, сервіс її скрутний - запчастини їдуть місяцями і приїжджають врешті-решт трохи частіше ніж ніколи. Крім того, Ви автоматично потрапляєте в кінський ціновий сегмент, типу пульт - 40 Євро, фотоелементи 80, кожен з яких від 100 Євро.

А тепер невеликий екскурс у минуле, далеке та не дуже.

На ринку України сьогодні представлені до десятка фірм виробників автоматики для воріт: Came, BFT, Nice, Beninca, FAAC - хороші, придатні італійські виробники, Baisheng (в Україні відомий як Gant, або Professional) - відомий китайський виробник, AN-Motors, а також Doorhan.
Автоматика від холдингу GANT представлена ​​моделями GANT IZ-600, GANT IZ-1200 і має просто відмінне співвідношення ціна/якість, а також дизайн і користувацькі характеристики - саме її ми рекомендуємо нашим клієнтам через високу надійність, безпроблемність і простоту підключення.
Hormann, Sommer, Marantec – німецькі виробники, частка яких на ринку України відносно невелика.
Окремо варто згадати позиціоновані як італійські (європейські) марки Bernal, Segment, French opening, Quiko, Tau, Saimatic, Delma, Life, Night, Stagnoli, Ключ, Rotellipizzapasta, Shredinger, DEA, SEA, PEA, REA та ін. Тисячі їх! Іноді історія подібних екзотичних брендів закінчується 2-3 екземплярами привезеними особисто в валізі відрядженими в Україну комівояжерами. В силу об'єктивних причин про їхню якість інформації мало, цілком імовірно, що воно навіть місцями непогане, а місцями і просто вище за всякі похвали зі слів їх продавців, проте, якщо вже вирішуєте придбати "екзотичного звіра" уточніть чи є сервіс, у випадок чого. Деякі з таких брендів можуть бути навіть забезпечені легендою, що в 90-і та 00-ті вони нібито завозилися масово-офіційно якоюсь фірмою наприклад з Одеси, Дніпропетровська чи Харкова, проте це було так давно, що вже не має значення, чи це так було. насправді.
Деякі виробники зайшли на ринок України першими (CAME, NICE) ще у 90-х та міцно зміцнили свої позиції. Наприклад 10-15 років тому у вас не було б іншої альтернативи крім Найса, до того ж за нечувані гроші 1000-1200 доларів, на ті часи. CAME (Камі) коштував ще дорожче, і привозився на замовлення заможним і шановним людям. Інші виробники (BFT, Beninca, Baisheng, AN-Motors) відвойовували свої ринкові ніші за рахунок нижчої ціни.

Отже, переходимо до суті питання. Спостереження та статистика, як наші так і наших колег, протягом 10-15 років дозволяють зробити твердження, що електропривод повинен вибиратися з таких міркувань, щоб у нього був як мінімум 2-3 х кратний запас по потужності стосовно тих воріт, де він буде встановлений. . Причин цьому дві - це наш клімат, на жаль не середземноморський і завищені в маркетингових цілях кілограми, що заявляються виробниками, селеві. Наприклад, відкатні ворота шириною 4м і висотою 2 м із профнастилу важать зазвичай 170-200 кг, отже цілком оптимально вибирати привід з максимальною вагою до 500-600 кг. Якщо такі воріт чимось обтяжені, куванням, наприклад, тоді вибираємо автоматику на 800-1000кг. На ворота з шириною отвору понад 5.5м краще вибирати привід із вагою до 1000 кг. Тут вже визначальним фактором є довжина, тому що за довгі роки ці зайві 1-1.5 м складуться в солідний "пробіг". На ворота з прорізом 6-8 м вибираємо мотори з максимальною вагою від 1000 до 1500 (2000 іноді) кг. Ось така емпірична статистика і, як показує практика, це правильний підхід, тому що задоволений і клієнт і продавець.
Є на вітчизняному ринку один цікавий момент - заявлені виробником або продавцем "кілограми" часом можуть бути завищені в маркетингових цілях, особливо цьому схильний сегмент 1000 кг, куди хочуть потрапити багато хто, як то кажуть, правдами і неправдами. Наприклад, при потужності двигуна 370-400 Вт може заявлятися вага стулки воріт до 1000 кг, як правило, це характерно для "псевдоіталії-німецької-польші", потрібне підкреслити. Приблизно орієнтуватися за відповідністю потужності та максимальної ваги воріт Ви можете у таблиці нижче.

Выбор автоматики для откатных ворот

Помилки у виборі бувають наступні: на довгі (6м), але легкі ворота відкатні клієнт поривається встановити привід з макс. вагою стулки до 350-400кг аргументуючи тим, що ворота важать 150 кг. свій ресурс. Крім того 95% поломок і проблем з автоматикою воріт це, не механічна поломка в редукторі, а плата управління, що погоріла, в наслідок неналежної напруги в електромережі.
Є 2 простих правила, які допоможуть вам із ймовірністю 95-99% уникнути геморою з автоматикою для воріт практично будь-якого виробника, природно обраного за критеріями ваги, викладеними вище.
1. Запитування автоматики або через повноцінний стабілізатор або через реле напруги з такими межами (нижче -195В, верхнє 250В).
2. Не змащувати солідолом зубчасту рейку та зубчасте колесо. Туди обов'язково потрапить пісок і почнеться абразивне вироблення, плюс взимку ця солідольно-піщана маса закам'яніє і ваш двигун працюватиме з перевантаженням.
Як бачимо правила нескладні і навіть прості, але, як показує практика, впораються з ними далеко не всі.

Тепер пройдемося по шестірнях редуктора, тому що страшилок в інтернетах гуляє безліч. Зовнішня шестерня має бути сталевою, а не силуміновою. Силумін все-таки зноситься значно швидше. Крім того, не потрібно класти солідол на зубачату рейку. Фото сталевої зовнішньої шестерні приводу відкатних воріт.

Шестерня привода Алютех РОТО

Тепер поговоримо про внутрішні шестірні редуктора, яких не видно.

шестерни редуктора откатных ворот

Тут уже не все так однозначно. У минулі часи, та й зараз теж покупця лякали та лякають полімерними шестернями. Ось такими:

Полимерная шестерня

Такі шестерні справді не найкращий варіант для наших кліматичних та ментальних умов. І так, вони іноді ламаються, не повально, але буває. Подібні шестірні дуже люблять італійські виробники, а також зовнішні силумінові. Але їм дозволяє клімат, в якому снігу, хуртовини та зледеніння рідкість. Звичайно, ми хочемо поставити автоматику і забути, а не шукати запчастини, ремонтувати ітд. У зв'язку з цим верх взяла доктрина "Тільки залізні шестірні" і це правильно. Проте не все так просто й із металом. Ось як здалося б парадоксальний випадок - полімерна частина залишилася цілою, а металева частина де була шпонка "злизалася". Тож метал це не завжди панацея.

Шестерня дорхан

В останні роки багато виробників автоматики стали замінювати білі литі білі полімерні шестірні на фрезеровані із чорного матеріалу схожого на полімер. Такі шестерні на вигляд і на дотик істотно міцніші за білі і за 3 роки експлуатації поки проблем не спостерігається. Чекаємо далі та збираємо статистику. UPD: на 2021 рік такі шестерні довели свою надійність – за 7 років жодної поломки, можна брати. Фото нижче:

Шестерня откатного привода кевлар

Шестерня откатного привода кевлар

Ну і наостанок абсолютний хіт – латунні шестірні, які є оптимальним вибором у наших умовах.

Латунная шестерня редуктора откатных ворот

Рекомендовані нашим магазином найбезпроблемніші моделі автоматики для воріт: Professional (GANT) IZ-600, GANT IZ-1200, ALUTECH ROTO 500/1000. Вибір цих моделей дозволить вам насолоджуватися довгою та стабільною роботою ваших автоматичних відкатних воріт.

Тепер скажемо пару слів про китайську якість, багато людей досі бояться Китаю як чорт ладану. Проте варто відзначити, що на дворі давно не 90-ті роки ХХ століття, і давно в минулому магнітофони та плеєри, куплені на вокзалі, які розвалювалися тут же в руках.
У ХХI столітті Китай це найпотужніша економіка у світі та найбільший промисловий потенціал. Китай виробляє товари для всього світу, зокрема й для США. Судіть самі китайські компанії-виробники такі як GEELY, BYD, FAW, ASUS, MSI, MIDEA, HUAWEI, BAISHENG, AN-Motors та ін. І перед цими гравцями задкують, здавалося б непохитні, мастодонти такі як Жигулі-Дев'ятки-Десятки-Калини, Газелі, NICE, CAME, Германи та Зоммери – їхня частка на ринку зменшується, а частка китайської продукції зростає – це факт. Сьогодні на фабриках Китаю замовляють продукцію європейські, російські та українські компанії. Вироблений у Китаї товар брендується російською або українською торговою маркою, упаковується в коробку з написами російською та українською мовами та забезпечується інструкцією на цих же мовах. І все це розкуповується "на ура" китаєфобами.
Примітний приклад китайської фірми Lenovo – на кінець 2011 року посідає друге місце у п'ятірці найбільших світових виробників персональних комп'ютерів (оскільки перекупила у IBM абсолютно весь споживчий сегмент).
Більше того багато іменитих європейських та американських брендів не гребують виробляти (або навіть покладатися на китайців у розробках?) свою продукцію в Китаї. Навіть під корпусом виробів відомих німецьких, італійських та інших європейських брендів можна накопати деталі з маркуванням "Made in China". Як бачимо від Китаю, нам нікуди не подітися і далі ситуація "погіршиться" ще більше.
Проте перейдемо до суті. Сьогодні якість продукції, що фабрично приводиться в Китаї, відповідає рівню європейської на момент середини 90-х років, а це як Ви розумієте дуже гідно.
Це в минулі часи відпльовуватися від Китаю було гарним тоном, показником розбірливості та витонченого смаку. Сьогодні це не зовсім так.
Наприклад, такий користувач-китаєфоб може безповоротно дивитися в Інтернети через ноутбук Lenovo, прохолоджуватися під кондиціонером MIDEA, говорити по телефону HUAWEI або НТС, поставити в будинку ті самі китайські двері і навіть таємно мріяти про GEELY EMGRAND, а ось в автоматиці воріт він типу розумний – Китаю не треба.
Якщо Китай "фабричний", а не "підвальний", то його якість цілком на рівні, оскільки такі товари вироблені з благословення і під безпосереднім наглядом китайської компартії. Як правило, на таких виробництвах намагаються обходитися без шлюбу, інакше можна і анальну кару заслужити. Та й крім того ми поганого не порадимо.

Резюмуємо. Якщо Ви олігарх та зайві 200-300 Євро для Вас не гроші – сміливо переплачуйте за бренд та країну-виробник. Але якщо Ви звичайна людина, на яку не сиплються гроші з неба, то має сенс зупинити свій вибір на китайській автоматиці для відкатних воріт, зокрема на моделях Professional (GANT) IZ-600, GANT IZ-1200, ALUTECH ROTO 500/1000. Питома частка цих марок на ринку стабільно збільшується, (на 2013 рік стали масовими) а підключення через стабілізатор напруги робить їх практично невразливими.
Залишились питання? Телефонуйте, і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.