Здрастуйте, друзі, давайте знайомитись, мене звуть Олександр, я працюю у сфері систем для відкатних воріт з 2006 року. У статті ми розглянемо тему вибору фурнітури. яка ж фурнітура для відкатних ворот краща.
Тема настільки велика і сповнена нюансів, і це власне, спонукало мене написати цю статтю, щоб людина, яка вперше зіткнулася з цією тематикою, зробила обдуманий і усвідомлений вибір.
Об'єктивні критерії якості, на які слід звертати увагу, ми розглянемо нижче. Критерії ці, до речі, змінювалися з часом - від будь-якої фурнітури нехай кривою, косою, рихтованою, скрипуче-заїдаючою - 10 років тому, до мало не високоточного виконання - сьогодні.
Відразу хочу відмовитися від риторики в стилі - мовляв, тільки наш товар хороший, а у всіх інших поганий, непридатний і відразу зламається. Моя ж мета не "налякати" вас нав'язавши наш товар, а написати по можливості незаангажований, об'єктивний огляд ситуації на ринку фурнітури для відкатних воріт, а також, по можливості, розвіяти деякі міфи.
На сьогоднішній день на ринку України представлено кілька брендів фурнітури. Наймасовіші на які припадає 80-90% продажів це: вітчизняні SP PREMIER, Roll Grand, Rolling Hi-Tech, Alutech, Rolling Expert, Світ Воріт, Doorhan та деякі інші.
Присутні і європейські бренди - Rolling Center, Combi Arialdo, IBFM, Comunello з незначною, правда, часткою ринку.
Отже, що ми бачимо заходячи до інтернету? Різноманітність реклами, часом нав'язливої, різних брендів™ може заплутати новачка, і призвести до нераціональної покупки, тому давайте розглянемо найпоширеніші бренди докладніше і дізнаємося про їхні слабкі та сильні сторони, а також з'ясуємо за що ми платимо свої гроші.
До речі, перший і головний підводний камінь на вас чекає такий - деякі фірми успішно "осідлали" таку фішку як те, що наш вітчизняний споживач, і ваш покірний слуга в тому числі, багато разів "обпалювалися" купивши щось недороге та китайське. Тобто експлуатують підсвідомий страх нашого українського клієнта "дешевше – значить гірше". У зв'язку з цим більшість із нас виробила для себе наступну доктрину: "Заплачу-но я дорожче, зате куплю дорогий і отже якісний виріб, адже скупий платить двічі". Але тут на Вас і чекає жорсткий розрив шаблону від вухлих продавців, які зрозуміли, що посередній товар за ціною дорогого, досить точно потрапляє в картину світу нашого вітчизняного, багатостраждального клієнта.
Крім того на просторах інтернету можна зустріти, за авторством тих же вухлих продавців, що не мають нічого спільного з реальністю "страшилки" у вигляді якихось кривих напрямних і з меседжем, що всі продають ось таке криве, а тільки у нас мовляв "правильна-тлумачна" фурнітура. Поспішаю вас запевнити - у нашому магазині таких напрямних ви не зустрінете. А до такого роду картинок з інтернетів напевно потрібно поставитися з певною часткою здорового глузду, а можливо і почуття гумору.
При цьому ті сайти (їх відразу видно), які голосніше і агресивніше всіх кричать про якість за фактом можуть мати і таку ось якість:
Так що красиві картинки з інтернету та агресивно-чорний маркетинг ще не гарантія якості.
Або ось непогана добірка, щоб "перелякати" недосвідченого покупця. Типовий чорний маркетинг, щоб створити у Вас враження, що всі продають саме таке.
І такого також не зустрінете. Але ж задум шикарний, погодьтеся.
Втім, друзі, такого в природі бути не може (виробники фурнітури все-таки адекватні люди) і якщо раптом ви стикаєтеся з таким екзотичним маркетингом (до речі в будь-якій сфері), то будьте впевнені, що це означає лише одне - є товар і кращого якості і за адекватнішою ціною, а подібні методи нагнітання страхів схиляють Вас до поспішної, і не раціональної покупки і часом повного "шлаку". Насправді на ринку фурнітури для воріт не все так сумно як це подається деякими сайтами в інтернеті. Навпаки, все набагато краще і якщо ви читаєте ці рядки, то ви можете купити дійсно якісну, дійсно посилену фурнітуру без окозамилювання і за об'єктивними критеріями якості та надійності, а не під враженням від фейків.
Підсумовуючи скажу, що ситуація на ринку дійшла до того, що легше "накинути" кілька сотень або навіть тисяч гривень на реальну ринкову ціну, налякати клієнта фотошопними страшилками, або некондицією 15-20-річної давності, створити враження, що всі продають "те, що відразу ж зламається", включити агресивну рекламу, щоб у клієнта відпали "дурні" питання щодо якості, ніж цю саму якість надавати. Клієнт думає раз дорожче значить краще, а фейки остаточно присипляють здоровий глузд. Але як же бути, де правда, запитаєте ви? Власне, щоб осягнути цю "кухню" вам потрібно пропрацювати у цій сфері кілька років, чого природно, ви робити не будете, та й не потрібне воно вам. Порада така - купуйте в нашому магазині і ви гарантовано отримаєте максимально високу якість за адекватні гроші, а не кота в мішку з тоннами локшини на вухах та ще й за дорого. Або ж купуючи в інших магазинах, ознайомтеся попередньо з інформацією, викладеною в моєму огляді нижче, це, як мінімум, допоможе Вам зробити правильний вибір.
У 2021 році на тлі різкого до 250% стрибка цін на метал з'явилася така фішка як спроби окремих продавців створити ілюзію низької ціни у покупця тобто в рекламі подається, що фурнітура коштує 3000, 2900, 2300! ітд, але за детального з'ясування виявляється, що 3000 це з консоллю 5 м, а 6 метрів це + 500-700 грн. 2300 це взагалі одна коробка з роликами без консолі, потрібна консоль – доплатіть ще 2500. Тобто дива не станеться – максимум обдурите самі себе зрештою.
А іноді буває і так - Ви бачите привабливу ціну за комплект фурнітури в інтернеті, дзвоніть, а Вам починають розповідати, що мовляв, цю не беріть, тому що погана і гарантія тільки до дверей "і взагалі", а візьміть краще за цю - вона на 300-500-1000-5000 грн дорожча, але суттєво краща і з гарантією ітд, ітп. І ось Ви вже з подякою, що Вас "уберегли" від покупки "шлаку" відгортаєте звичайну (або навіть вище того) ринкову ціну цим "інфоциганам", спочатку повівши на "замануху" у вигляді низької ціни. Ось так нехитро це працює. З маркетинговими моментами закінчуємо та переходимо до "заліза".
Отже, огляд:
Почнемо з фурнітури SP PREMIER саме її вибирають 90% наших клієнтів, через її бездоганну якість, продуманість, довговічність і доступну ціну. Візьмемо її за якийсь зразок. Чому? Дізнаєтесь, дочитавши статтю до кінця. А також будучи озброєним знанням, зробите правильний вибір. Насамперед хочу відзначити плавний та тихий хід фурнітури SP PREMIER у порівнянні з більшістю інших брендів, представлених на ринку України. Ваші нові ворота будуть їздити легко та плавно. Ось як на відео. На фурнітурі іншого виробника такого плавного та тихого ходу воріт може не вийти.
Як кажуть, відчуйте різницю. Ворота на фурнітурі одного широко розрекламованого в інтернеті бренду:
Фото комплекту фурнітури для відкатних воріт: 2 каретки, що направляє коносль 6м, верхній уловлювач, нижній уловлювач, верхні ролики, накатний ролик із заглушкою, заглушка.
Почнемо з роликових кареток:
Для порівняння (на фото нижче) каретка від комплекту ROLLING CENTER BASIC (Італія). Вартість такого комплекту на ринку може сягати 350 Євро. Фурнітутру цього виробника прийнято вважати за зразок. Підшипник 6201-й.
Отже, каретки SP PREMIER зроблені добротно, тіло центральної деталі, до якої кріпляться ролики, виконано ідеально для передачі навантаження від роликів, економії на металі немає, як це зустрічається у деяких інших виробників. Дізнатися чи є економія металу каретки досить просто - по відсутності власне металу в зонах зазначених червоною стрілкою, звертайте на це увагу. Ось приклади такої економії у бюджетних виробників, від помірної до екстремальної.
Товщина центральної пластини SP PREMIER 10мм. Дистанційні металеві втулки - це добре. Ролики не відхиляються від правильного становища.
Всі деталі виконані методом лазерного різання, цим зокрема пояснюється солідна товщина пластин складових каретку. Виробники, які використовують вирубні штампи, застосовують для кареток більш тонкі пластини макс. 5мм. (Через обмеження штампу за товщиною металу, що вирубується) Тому центральна пластина інших брендів набрана зазвичай з двох штук, але бувають винятки.
Наступний, на мій погляд, дуже важливий момент товщина пластин рухомого з'єднання "вухо-вилка" та діаметр "пальця" рухомого з'єднання, бо це основний вузол сприймає кінцеве навантаження від воріт і економія тут не доречна.
Багато покупців загострюють увагу тільки на номері підшипника і товщині напрямної зовсім не зважаючи на цей момент, і даремно.
Товщина пластин з'єднання "вухо-вилка" SP PREMIER:
На фото нижче порівняльний приклад кволого вузла "вухо-вилка" у бюджетних брендів і посилений вузол фурнітури SP PREMIER, також, праворуч, представлена каретка від Rolling Center (Італія), що вважається еталоном якості та надійності. Як видно, навіть без штангенциркуля SP PREMIER має найбільшу товщину пластин.
Деякі продавці дешевої фурнітури, яку видають за елітно дорогу, на своїх сайтах ніколи не показують Вам товщину цих пластин демонструючи каретку завжди у профіль. Коли справа доходить до анфасу, то скромно зрізають малюнок. При цьому, як мантру, твердять, що в них щось там посилене. Але прочитавши цю статтю ви дізнаєтесь про всі критерії дійсно посиленої фурнітури і зможете вибрати дійсно якісну та посилену (а не псевдопосилену) фурнітуру для своїх воріт. Знання-сила та друг гаманця.
Переходимо до "пальця" або штифта.
У SP PREMIER діаметр "пальця" 20мм, товщина пластин рухомого з'єднання "вухо-вилка" 8мм. Це найбільша товщина серед усіх виробників у сегменті до 500 кг.
Деякі бренди мають "палець" 15мм. та товщину пластин 5мм. (через обмеження штампу), тож звертайте увагу на цей момент. Хлипкість цього вузла з значно знижує надійність при зашиванні чимось більш важким ніж профнастил, а також страждає і довговічність. Дивіться, щоб не вийшов, так би мовити, "колос на глиняних ногах". Уточнюйте при виборі комплекту і ці параметри також, а не тільки товщину напрямної та підшипник.
Переходимо до підшипників: Ми використовуємо підшипники марок BENEFIT, AMATA, KG – це всесвітньо відомі виробники підшипників, якими користуються компанії виробники в галузі машинобудування по всьому світу.
SP PREMIER використовує посилений 301 підшипник з металевим ущільненням з двостороннім захистом шайбами - суфікс ZZ. Або з гумометалевим пильовиком - RS. Ролики обертаються без жодних заїдань. Ресурс підшипників – 100.000 циклів відкриття/закриття.
Зазор між роликом та напрямною - 0.95мм. Це на рівні найкращих європейських зразків, наприклад Rolling Center. Тобто ворота на цій фурнітурі не будуть "прокльовувати" і зариватися в землю.
Резюме з кареток:
SP PREMIER перевершує багато брендів за несучою здатністю кареток, за рахунок більшої товщини використовуваних пластин складових каретку (за рахунок застосування лазерного різання). При значних навантаженнях це перевага. Каретка SP PREMIER впевнено тримає заявлене навантаження. Слабких чи непродуманих місць не виявлено.
Переходимо до напрямної.
Напрямні SP PREMIER: товщина стінки 3.6мм.
Як видно у SP PREMIER симетричні та чіткі ребра жорсткості, ролики каретки їздять чітко площинами для цього призначених з точністю до міліметра.
Напрямна має товщину стінки 3.6 мм, ідеально рівна, крім того, напрямна SP PREMIER виготовлена з травленої, пасивованої сталі, що надає їй характерного світло-сірого кольору і захищає від корозії.
Пасивація металів - перехід поверхні металу в неактивний, пасивний стан, пов'язаний з утворенням тонких поверхневих шарів сполук, що перешкоджають корозії.
У техніці пасивацією називають технологічний процес захисту металів від корозії з допомогою спеціальних розчинів чи процесів, які призводять до створення оксидної плівки.
Зверніть увагу, поверхня напрямних гладка як дзеркало, без окалини, корозії та будь-яких пухких включень.
У SP PREMIER для напрямної застосовується сталь S235JR - Сталь конструкційна вуглецева високої якості.
Також в інтернеті можна зустріти розповіді, що є напрямні з товщиною 4 мм і це казна як добре і багато клієнтів "ганяються" за ними як за радянським дефіцитом. Насправді це так звана "замануха" - їх чи ні в наявності або "очікуються" ітд ітп, але локшина на вуха буде забезпечена. А причина в тому, що штрипс 4мм дуже вже "вбиває" валки верстата і на фірмі де ці продавці замовляють направляючу не горять бажанням її катати. Крім того, різниця між 4 і 3,6 мм це всього 0.4 мм - нейрохірурги та офтальмологи з меншою точністю працюють. Звичайно з маркетингового погляду 4 мм звучить солідно, але жодної погоди у вигляді міцності "в рази" або "на порядки" не зробить, просто віддасте грошей за ілюзію.
Підсумок по напрямних;
За п'ятибальною шкалою даю тверду п'ятірку. Рівність, правильність геометрії ребер, захист від корозії роблять її лідером над ринком. Практично не поступається іменитим закордонним брендам, наприклад, Rolling Center.
Накатні ролики: Полімерний стандартний:
Полімерний з підшипником:
Металевий з підшипником:
Відео з тестом на міцність накатних роликів:
Накатний ролик SP PREMIER є єдиною конструкцією з металевою заглушкою (не загубиться ніколи). Сам ролик на підшипнику, виконаний з полімеру, є також і в металевому виконанні, в комплекті PRO. Притиск здійснюється двома болтами, під спеціальні гайки в тілі ролика виконані шестикутні отвори методом лазерного різання.
У бюджетних виробників ролик зазвичай із чорного полімеру, гайки притискної пластини можуть бути приварені зварюванням вручну або може бути нарізане різьблення в тілі ролика. Перед таким роликом у торець напрямної вставляється гумова заглушка. Гумові заглушки мають властивість, примерзать\присихать до уловлювача і залишатися в ньому до остаточної втрати. Див фото:
Об'єднана з роликом в єдине ціле заглушка, на мою думку, вдале рішення.
Резюме з накатних роликів:
Ролик від SP PREMIER виконаний якісно, продумано та нарікань не викликав. Молотком не розбивається. Відсутність підшипника в стандартному ролику не є недоліком, оскільки накатний ролик здійснює всього півоберта при накаті на поличку уловлювача і тому має дуже великий ресурс.
Неякісні, з тонкого металу уловлювачі чекає така ось доля навіть при незначному впливі на них, наприклад, при сильному вітрі.
SP PREMIER має товщину уловлювачів – 4мм. Це достатня товщина для надійної фіксації воріт під час вітрових або інших навантажень. Насторожено слід ставитись до брендів, у яких товщина металу уловлювачів 3мм. і менше.
Висновок уловлювачів:
Максимально можлива товщина уловлювачів 4мм. - Чудово.
Верхній обмежувач:
Товщина П-подібних пластин SP PREMIER – 4мм. Товшини ці у різних виробників також відрізняються - від менше 3мм(погано) до 4мм(добре). Ролики Велсера виконані так: на полімерну втулку нанесений шар еластичного гумопластику. Сильно стискати ворота цими роликами не слід.
Резюме по верхнім обмежувачам:
Ролики SP PREMIER мають м'який і тихий хід завдяки оптимальній жорсткості поверхні роликів.
Підведемо підсумок:
Отже, чи варто купувати фурнітуру SP PREMIER?
Це буде справді розумним та вдалим вибором. Переваги SP PREMIER очевидні: ідеально пряма напрямна з покриттям це надійний захист від корозії, посилені підшипники, конструкція каретки без економії на металі, товщина уловлювачів 4мм, все це запорука довгої та успішної роботи Ваших воріт. Всі хто особисто ходив дивитися SP PREMIER та іншу фурнітуру (є такі педантичні клієнти з мікрометром), всі незмінно поверталися до нас і купували SP PREMIER.
Крім того, ми подбали про приємну ціну, що важливо в наш час. І надаємо гарантію на всі частини фурнітури з 2019 10 років, наша статистика дозволяє це зробити, але даний комплект відпрацює у вас набагато довше, 15-25 років, як мінімум.
Купуючи фурнітуру SP PREMIER Ви отримуєте справді європейську якість без зайвих переплат.
Якщо ж Ви бачите наступну картину: чорна, без покриття, спрямовуюча, слабкі каретки з елементами економії на металі, тонкі уловлювачі, накатний ролик з недбало привареними гайками, архаїчні гумові заглушки, то з великою ймовірністю перед вами недорогий комплект бюджетного виробника. Ціни таких комплектів можуть змінюватись від адекватних до сильно завищених. Звертайте увагу на критерії якості та не переплачуйте.
Купівля дешевого комплекту замаскованого під дорогою може дати вам лише ілюзорний спокій, на деякий час, а може стати помилкою в кілька тисяч гривень.
Сподіваюся моя стаття дозволить Вам сорентуватися у безлічі пропозицій на ринку та зробити правильний вибір.
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ФУРНІТУРУ ДЛЯ ВІДКАТНИХ ВОРОТ:
Давайте розглянемо, з чого складаються комплектуючі (фурнітура) для відкатних воріт. Стандартний комплект фурнітури складається з наступних позицій:
1. Напрямна довжиною 5м, 6м чи 7м. 2. Роликові каретки – 2 шт. 3. Накатний ролик. 4. Верхні підтримувальні ролики. 5. Уловлювач - верхній та нижній. 6. Заглушки для торців напрямної.
Помилково вважати, що до комплекту фурнітури входить рама воріт, електропривод, зубчаста рейка, пульти тощо.
Часто задається питання: А чи йде якась інструкція з комплектом фурнітури?
Відповідь: Ні, не йдеться. Справа в тому, що фурнітура для відкатних воріт у недалекому минулому була доступна лише фірмам-виробникам воріт, що продавали їх за нечувані гроші. А вони й так знали, що з нею робити, тож виробники фурнітури і не комплектували свою продукцію інструкцією, не комплектують і досі. Наш сайт це і є - Інструкція ;)
Заводські комплекти фурнітури для відкатних воріт є закінченим набором деталей для виготовлення та монтажу відкатних воріт.
Абсолютно все, що входить до комплекту, необхідно. Помилково вважати, що для виготовлення воріт потрібні тільки ролики і направляюча. Необхідні також уловлювачі - верхній та нижній, накатний ролик, верхні підтримуючі ролики, заглушки. Їх все одно доведеться робити самому і вийде дорожче, довше і гірше за заводське. Також помилкова думка, що якщо їх виключити з комплекту, то буде дешевшим, на жаль не буде, бо це "розкомлектування" - у різнобій завжди дорожче. І це не забаганка Продавця, а політика заводу-виробника. Взагалі комплект треба брати як є – там все потрібно, повірте професіоналу.
Давайте подивимося, наприклад Ви хочете заощадити та придбати тільки ролики та напрямну. Отже, повний комплект на 400 кг на металевих роликах коштує лише 1800 грн. А 2 каретки коштуватимуть 500*2=1000 грн. плюс 6 м.п. спрямовуючою 200*6=1200 у сумі отримуємо 2200 грн. Ну що, заощадили?
З початку визначимо який комплект необхідний для виготовлення саме Ваших воріт.
Якщо у Вас ворота з шириною проїзду до 4 м та зашиті профнастилом, сіткою або іншим легким матеріалом, то Вам ідеально підійде комплект фурнітури до 400 кг на металевих роликах. Якщо ж ворота обтяжені кованими елементами, деревом, металевою фільонкою, зашиті листами сталі 2 і більше мм, то потрібно вибирати металеві ролики, не забуваючи, звичайно ж, що гранична маса стулки для цих комплектів 500 кг.
Йдемо далі. Часто задаване питання - "У мене проріз 4.5-5 м і зашивка профнастилом. Тут треба знати наступний постулат воріт відкатних - довжина всієї конструкції дорівнює 1,4 * L, де L - ширина прорізу у світлі. Наприклад для виготовлення воріт з шириною проїзду 5 м Вам знадобиться 1,4 * 5 = 7м.п напрямної рейки.Вага таких воріт до 400 кг тому вибираємо комплект на цю вагу з металевими роликами. Є комплекти з 7 метрової напрямної - вони спеціально створені для цього випадку. метрову балку не так просто привезти до себе, якщо тільки Ви не власник довгоміру і майже неможливо відправити вантажоперевізниками в інше місто, тому що вони приймають вантажі максимум 6м довжини і то не у всі міста, тому якщо немає можливості доставити 7-метрову направляючу, то вдаються до наступної процедури - доварюють до стандартної 6м направляючої ще 1 додаткові метри напрямної.До появи 7-ми метрових балок це було стандартною процедурою.
Далі розглянемо сферу застосування великих вітчизняних комплектів. Конкурентів на ринку їм поки що немає. Напрямна з ними йде завжди 6м і майже завжди доводиться доварювати додаткову напрямну, тому що вони зазвичай використовуються для ширин прорізів більше 6м до 10м. Зазвичай це важкі промислові ворота. Скільки потрібно напрямної покажемо на прикладі - припустимо Вам доведеться перекрити проріз 6м незалежно від матеріалу зашивки - значить купуємо комплект на 800 кг і додатково 3 м напрямної (6 * 1,4 = 8,4) Напрямна продається кратно 1 м - тому 3. Комплект на 650 кг із полімерними роликами застосовується для воріт до 6м.
Огляд виробників та співвідношення ціна/якість.
Італійська фурнітура. ROLLING CENTER, IBFM, COMBI ARIALDO, Comunello та ін. Високоякісні моделі фурнітури, вироблені на відмінному устаткуванні, шлюб зустрічається вкрай рідко і у продаж не потрапляє. Ціна цих комплектів досить висока, наприклад базовий комплект Rolling Center Basic до 400 кг коштує близько 350 Євро. Це зовсім не дешево порівняно з вітчизняними аналогами. До того ж слід мати на увазі ймовірний дорогий ремонт у майбутньому – пара роликових візків(зношувані деталі) обійдеться в кругленьку суму не менше 250 Євро. Можна сміливо брати всі деталі відмінної якості, проблем бути не повинно. Ідеальний варіант для перфекціоністів, дорого та багато. На фото нижче за ROLLING CENTER.
Йдемо далі. Розглянемо вітчизняну фурнітуру. Виробляється в Києві SP PREMIER, SVIT VORIT і в Запоріжжі - ROLL GRAND і Rolling Hi-Tech. Всі складові комплектів (перетин профілю, каретки, уловлювачі, верхні ролики) мало відрізняються від італійських по дизайну і конструктиву, і це не дивно, бо прототипом послужив італійський ROLLING CENTER. Основна відмінність в тому, що всі деталі вітчизняної фурнітури зроблені з трохи меншою точністю в порівнянні з "італійцями" і мають трохи великі люфти, які практично не відбиваються на роботі воріт і помітні лише професіоналам. Є помітна економія на металі на всіх деталях у окремих виробників. Такі комплекти добре підходять для невеликих воріт з прорізом 3-4 метри і з легкою зашивкою.
Roll Grand - Запоріжжя. Ціна – у нормальних межах. Але на мій суб'єктивний погляд краще додати 200-300 гривень і купити SP PREMIER, все-таки товщини та якість виконання варті цього.
У дещо кращу сторону відрізняється запорізький Rolling Hi-Tech. Тут уже немає суттєвої економії на металі – це безперечний плюс. Але й цінник справедливо дорожчий. Дизайн та стиль можна охарактеризувати як дещо застарілий. Можна рекомендувати до покупки.
Світ Воріт. Інформації в інтернеті більш ніж достатньо. Випускаються малий на 500 кг та великий на 800 кг консольні комплекти.
Наступний у нашому огляді ALUTECH, холдинг, що має відношення до Білорусі, продає фурнітуру з маркуванням SGN або SGU. Яке відношення має сама фурнітура до Білорусі достеменно невідоме і, можливо, рука білоруса її ніколи не торкалася.
Про якість нічого поганого сказати не можу - фурнітура того ж рівня, що і SP PREMIER, що обговорюється вище. Під брендом Алютех може просто і невигадливо продаватися фурнітура SP PREMIER зокрема комплекти Standart-400 і рідше Standart-500. До покупки рекомендуємо, тільки, так це звертайте увагу на ціну, за безглузду ціну (більше 10-20к) купувати, напевно, не варто, ну тільки, якщо дуже любите білорусів. А так цілком собі варіант.
Фурнітура для відкатних воріт Doorhan, Росія. У принципі аналогічно вищесказаному. Якість хороша, цінник адекватний. "Палець", на мій погляд, міг би бути і товстішим.
NO NAME китайський. Продавався досить активно у 2011-2014 роках, сьогодні зустрічається рідко, продається під різними назвами, відстежувати які не мають сенсу. З особливостей, балка - "бананом", кульки в підшипниках з якоїсь сирої субстанції, часто знайти каретку щоб усі ролики оберталися проблематично - один або кілька підшипників завжди заїдають, "тонкі" уловлювачі, архаїчні гумові заглушки, незграбне виконання. Сьогодні часто шукають каретки для заміни. Було 2 варіанти, на 400 та на 800 кг.
Польська фурнітура для воріт. Може мати різні назви на кшталт ROLL FORCE, PSG, тощо. Має певну популярність у західних регіонах. Відмінною рисою польської системи є наявність поперечного або горизонтального ролика, його призначення котитися по бокових стінках напрямної, яка має квадратну форму, зазвичай 70х70 і 80х80. Деякими експертами така система визнається застарілою. У сучасних моделях відкатної фурнітури напрямна спочатку квадратна, а потім звужується на трапецію, ця обставина дозволяє відмовитися від використання поперечного ролика.
Варіант цілком собі хороший, придатний, але потрібно брати у продавця весь комплект разом із спрямовуючою та іншою комплектацією. Часто буває, що клієнт привезе з Польщі каретки, а решту починає шукати тут, зокрема, нестандартну для України напрямну 70х70мм. Вітчизняні виробники випускають 2 типорозміри 70х60мм – до неї польські каретки не увійдуть фізично, а наступний типорозмір уже 94х85мм – вже буде величезний люфт, який унеможливить нормальну роботу воріт.
Самопальна фурнітура. Це заняття було актуальне років 20-30 тому, справді тоді іншого виходу просто не було. Але часи змінилися і заводська фурнітура доступна зараз майже всім охочим. Не вдаватимемося в подробиці та економічне обґрунтування безглуздості виготовлення самопалу. Скажу тільки, що сьогодні, витратите ті самі гроші, що й на заводську, а ще час, бензин, нерви і навіть близько не наблизьтеся за якістю до заводської. Кінцева доля самопальної фурнітури за кілька років на фото.
Популярна в Росії нині "схема Якселя", де консоллю служить профільна труба (зазвичай 60х60) має, за всієї своєї зовнішньої привабливості, на мій погляд, такий серйозний недолік як відкриті всім вітрам і снігам блоки з роликами - назвемо це так. І як усе це працюватиме в умовах рясних снігопадів та зледеніння – не зовсім зрозуміло. У класичної фурнітури ролики все-таки "заховані" всередині консолі та "напхати" туди снігу можна лише навмисно та власноруч. Застосовувати "схему Якселя", ймовірно, є сенс лише за повної неможливості купити нормальну фурнітуру. Проте автору респект, оскільки зробити практично з нічого консольну систему для воріт - це велика інженерна робота, і мета тут, безумовно, досягнута.
Отже, ціна "італійця" від 350 євро. Вартість вітчизняного аналогічного комплекту близько 120 Євро - різниця суттєва. Тим більше конструкція та комплектація однакова, підшипники вітчизняні виробники також використовують гарну якість - тих же марок, що й італійські виробники. То навіщо переплачувати? Якщо Вас обмежують фінанси, а зробити якісні відкатні ворота дуже хочеться, то візьміть комплект SP PREMIER, якість практично як у закордонних брендів, а ціна дуже демократична.
Залишились питання? Телефонуйте і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.