Особливості експлуатації автоматики для стулкових воріт

Вітаю Вас, друзі, мене звуть Олександр, я працюю у сфері автоматичних воріт із 2006 року. У цій статті я хочу поділитися з вами своїми думками про автоматику для воріт. Свій виклад я хотів би побудувати у формі дружньої бесіди в стилі, як кажуть, "без обіняків".
Цілком зрозуміло, що далеко не у всіх випадках є можливість встановити на ділянці відкатні ворота і тому є багато причин, як правило, це відсутність достатнього місця для відкоту воріт або небажання заливати фундамент для відкатних воріт і витрачатися на фурнітуру для відкатних воріт. Часто від будівельників можна почути: - "Та ставь звичайні розпашні (ми тобі зробимо) і "не канітєлься", поставиш потім автоматику і все буде шоколадно!". І нерафінований замовник погоджується, навіть за наявності достатнього місця для відкату, прийнявши за аргумент "це фундамент треба лити, і на фурнітуру грошей дати". Але ця миттєва і уявна економія потім буде "з'їдена" ціною розпашної автоматики - вона відразу в 1,5-2 рази дорожче відкатної (за рахунок 2-х електромоторів замість одного у відкатної) у своєму ціновому сегменті. Тобто те, що Ви нібито заощадили на фундаменті та фурнітурі, (можливо навіть вважаючи себе дбайливою та прагматичною людиною) ви віддасте потім у ціні за автоматику.
Тепер про надійність та стабільність. По теорії надійності (є така наука) надійність розпашної автоматики в порівнянні з відкатною відразу можете поділити на 4, тому що неспрацювання навіть одного двигуна = невиїзд з двору, а таких двигунів у вас цілих два. Електричних каналів керування двигуном на платі теж 2. Разом ймовірність Вашого успішного в'їзду\виїзду становить 25% порівняно з відкатною. Кінематично розпашні ворота рухаються значно складніше відкатних, а з автоматикою система стає набагато складніше - виникають шарніри, "мертві" точки, де сила прагне до нескінченності, взагалі університетський курс теорії машин і механізмів тут працює на повний зріст. Сама передача руху від двигуна до стулки далека від досконалості і поки що ніхто нічого краще не придумав і в найближчому майбутньому не придумає. Неможливо зробити такі масивні та надійні редуктори як у відкатних приводів. Відео роботи автоматики для розпашних воріт. При тому, що все змонтовано зразково-показово.

Принцип дії автоматики для воріт черв'ячного (лінійного) типу:

Принцип дії автоматики воріт важільного типу:

А ось шедевр установки, авторам респект.

У зв'язку з цим розпашну автоматику потрібно ставити ретельно дотримуючись установних розмірів з інструкції. Це "відкатку" можна поставити "аби як" і вона навіть працюватиме, тут такий фокус "не прокотить" - буде відривати кронштейни від стовпів, вигинати черв'як, ламати гайку-бігунок ітд. Крім того зверніть увагу "замикання-утримання" приводами воріт відбувається приблизно на середині кожної стулки - пояснюю, що це означає, а те, що навіть не атлетичного скаду хуліган або просто необізнана людина доклавши зусилля на відкриття (іноді навіть просто необережно спершись ліктем) по центру стулок "зверне" всю цю хр*нь до біса навіть особливо не напружуючись - все по Архімеду, адже в його розпорядженні важіль у добру половину стулки. Неякісно зроблені стовпи (а це часто-густо) і подальше їх нахилення до центру під вагою стулок здатне повністю порушити нормальну роботу автоматики - але для нашої людини це, звичайно, не проблема.
Тепер про суто людські мотиви. Зрозуміло, що якщо клієнт заплатив гроші, він хоче бездоганної, ідеальної роботи автоматики за будь-яких умов. Начебто як виходить, якщо виробники, навіть імениті, випускають такий продукт, то й працювати він має "чітко". Але в тому те, що розпашні ворота і автоматика для них є компромісним рішенням і застосовуються від безвиході, це бажано розуміти. І часто покупець після усвідомлення всіх цих нюансів на власній шкірі починає генерувати фрази; - А ось у Німеччині ..., - А ось ви повинні ..., - А ось мене не влаштовує ..., - А ось у сусіда ... ітд ітп. Скажу вам більше, на початку моєї кар'єри мене трохи дивував той факт, що деякі фірми, що працюють на ринку, не хотіли братися за "розпашку", пізніше я зрозумів - виявляється вони пізнали дзен і віддали цей "геморой" нерозумним. Найвищим ступенем необачності вважається поставити розпашну автоматику на колективний в'їзд, а особливо на арку в старих будинках. Дзвінки від матусь о 3 годині ночі будуть забезпечені у стилі: - "Я не можу з дитиною до лікарні виїхати, безсердечні ви люди!" Звичайно, і грошей тих не захочеться, і крамольні думки в голову лізуть: - Навіщо я взявся за це?
Тепер про безпеку воріт. Стулкові ворота, висловлюючись військовою мовою, мають значно більшу "площу ураження", ніж відкатні. Часто люди незнайомі з принципом дії таких воріт, особливо жінки, під'їжджають під самі ворота і... отримують у бампер. Щоб цього уникнути, потрібно ставити додаткову пару фотоелементів на стовпчиках - це додаткові витрати, проводка і надійність поділена ще раз на 2.
Отже, підсумовуючи скажу так: вся автоматика для розпашних воріт і будь-якого виробника є КОМПРОМІСНА, вона не погана, просто така її екзистенційна сутність і специфіка - вона в суті своїй не досконала як така. І звичайно не є відмінною альтернативою відкатній. У тій чи іншій мірі викладені мною тези Вам хотів би донести будь-який продавець та монтажник будь-якої розпашної автоматики, чи то німецької, італійської, китайської тощо. І якщо ви свідомо придбали і встановили автоматику для стулкових воріт будьте готові холоднокровно і покірно переносити тяготи і поневіряння - пройти шлях воїна, так би мовити. Ми не наполягаємо на покупці розпашної автоматики у нас, зробіть ласку – винесіть мозок нашим конкурентам. І якщо хтось із наших колег по ринку так чи інакше не сформулював усе сказане вище, то це не скасовує суті справи, не сподівайтеся. На мій скромний погляд потрібно спочатку вичерпати всі варіанти по встановленню відкатних воріт, нехай навіть це буде трохи дорожче спочатку, і тільки при повній неможливості їх встановлення розглядати розпашні.
Ідеальний варіант такий - якщо, наприклад, у Вас є розпашні ворота і є достатньо місця для відкату і Ви, припустимо, хочете їх автоматизувати, то розгляньте переробку їх у відкатні - по грошам на те і вийде, а надійності і комфорту буде більше.

Фотогалерея установок розпашних воріт (23 фото).
Залишились питання? Телефонуйте, і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.