Цей розділ присвячений прокладці електропроводки для автоматики розпашних воріт. Для розпашних воріт розведення проводів дещо складніше ніж у випадку відкатних (розсувних, зсувних) воріт. Електропроводку найкраще робити разом із кладкою стовпів. У цьому випадку Ви можете сховати дроти в стовпи і тим самим забезпечити естетичний зовнішній вигляд Ваших воріт.
Перше чого не потрібно робити, це брати товсті дроти - електрики "старої школи" закладають дроти перетином 2,5мм2 і більше, аж до 6мм2 міді, у тому числі на фотоелементи, кнопку-ключ, та іншу слаботочку. Єдині товсті дроти, які потрібні для автоматики розпашних воріт це кабель живлення блоку управління, і кабелю живлення двигунів і то не товщі 2,5мм2.
На малюнку вище зображені типові контакти-клеми на платі управління автоматики воріт, максимальний переріз дроту, який можна затиснути в них без додаткових хитрощів 1,5мм, проте слід врахувати, що деякі дроти доводиться скручувати разом і після цього затискати в клему. На фотоелементах ці клеми ще менші.
Отже, розглянемо схему електропроводки розпашних електричних воріт. Клацніть, щоб збільшити.
Червоними лініями на ній позначені дроти, які нам потрібно прокласти. Перше, що потрібно розуміти це те, що всі дроти приходять до блоку управління на схемі, він позначений прямокутником зеленого кольору, Вільні кінці рекомендується залишати по 1-1,5м. Блок управління має сенс розташовувати з боку, з якого легше підвести кабель живлення 220В. Усі дроти в короб заводити з гофрою лише знизу, інакше потрапить вода.
Отже, ми визначилися, що всі дроти йдуть до блоку управління воріт і виходять у пластикових гофрах з місця установки короба блоку управління. Насправді це реалізується оскільки показано нижче.
Або так:
Розглянемо перший кабель, що йде від блоку управління-це живлення 220В, його є сенс робити кабелем ПВС 3х1,5. Цей провід йде від приводу до розетки чи автомата. На автоматику воріт рекомендується встановлювати стабілізатор напруги.
Другий кабель - від приводу на сигнальну лампу, на схемі він позначений 2х0,75 (можна взяти 2х0,5 і навіть менше, ампераж на лампі невеликий). Йде цей кабель від блоку на верхівку стовпа ближнього до приводу, якщо є можливість краще сховати його в стовп. Якщо на вершині стовпа є декоративний капелюшок, виводьте провід на лицьову площину стовпа прямо під капелюшком.
Тепер розглянемо дроти живлення електроприводів, кожному приводу необхідний 3-х житловий кабель. Кабель повинен виходити на висоті дещо меншою, ніж висота установки приводів. Кабель обов'язково повинен бути гнучким та багатожильним. Найкраще використовувати ПВС 3х1,5. Провід двигуна №1 (ближнього до блоку) йде від приводу до блоку у пластиковій гофрі (провід, як показує практика) краще захищати). У декількох місцях гофру потрібно прикріпити до стовпа спеціальним кріпленням. Якщо стовпи металеві, то дроти завести всередину і вивести безпосередньо біля розстібного приводу. Ось так:
Для металевих стовпів так:
Для приводу встановленого на далекому від блоку управління стовпі також необхідний 3-х житловий кабель ПВС3х1,5. Цей провід проходить під отвором, його зручно вести в одній гофрі з дротом фотоелемента ТХ. На фото нижче приклад правильно виконаної проводки для воріт.
Далі йде розведення кабелів фотоелементів. Саме цей етап викликає найбільші труднощі, тому зупинимося на ньому докладніше. Проведення для фотоелементів найкраще виконати "домофонним сигнальним кабелем" 4х0,22.
Перше, що викликає труднощі, це де встановлювати фотоелементи. Фотоелементи встановлюються в торцях стовпів на однаковій висоті 500-600мм від землі. Див фото:
Для воріт воріт іноді корисно встановити другу пару фотоелементів, особливо, якщо ворота не прозорі і Ви не бачите, що знаходиться за ними. Ці фотоелементи встановлюються за воротами на відстані трохи більше довжини однієї стулки. Для їх монтажу необхідно забетонувати стійки (у найпростішому випадку труба 60х30) та провести проводку до блоку керування. Керуючі контакти цих фотоелементів встановлюються в клеми STOP і GND перемичка, що стоїть там, видаляється. З комплектами автоматики базово йде один комплект фотоелементів, тому якщо вищеописаний випадок актуальний для Вас, тоді є сенс придбати ще одну пару фотоелементів.
Близький до блоку управління фотоелемент (приймач, RX) вимагає 4-х жильного дроту - 2 жили живлення, і ще 2 управляючі контакти. На схемі цей провід позначений 4х0,35. Він йде від стовпа до приводу, часто забувають, що потрібен 4-х житловий кабелі і кладуть 2-х житловий, будьте уважні. Цей кабель при можливості краще сховати в стовп, залишивши вільний кінець 15-20 см. Якщо немає такої можливості, потрібно зміцнити дріт на стовпі, благо кріплення для проводу зараз вистачає. Часто цей провід прокладають у швах між цеглою, а потім закладають розчином.
Фотоелемент на далекому від приводу стовпі (ТХ) вимагає 2-х жильного кабелю, на схемі він позначений 2х0,35. Проведення краще зробити знову ж таки тим самим сигнальним проводом 4х0,22, можна використовувати 2 жили, а можна використовувати всі жили скрутивши їх попарно. Провід цього фотоелемента проходить під отвором, зручно вести в одній гофрі із проводом живлення двигуна №2), тому передбачте, щоб він був надійно захищений, адже зверху проїжджатиме автотранспорт.
Залишились питання? Телефонуйте, і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.