Тут ми відповідаємо на найпоширеніші питання щодо автоматики воріт.
Питання: Якщо немає світла, як відкрити ворота?
Відповідь: У комплект постачання електроприводу відкатних воріт входить ключ розблокування редуктора, за відсутності електрики Вам необхідно зайти у двір через хвіртку, розблокувати редуктор та відкрити ворота вручну. Після цього ворота можна закрити і ключем заблокувати редуктор – ворота будуть замкнені.
Питання: Чи можливо розблокувати редуктор зовні, якщо привід стоїть на подвір'ї?
Відповідь: Ні, не можливо. Принаймні стандартний заженуть не пристосований для цього.
Питання: Чи потрібно як обслуговувати відкатні ворота і автоматику воріт?
Відповідь: Не треба. Єдине, що необхідно це стежити, щоб узимку ворота не гребли сніг, не зачіпали сторонні предмети тощо. Категорично не рекомендуємо класти солідол та інші мастила на зубчасту рейку воріт і верхні ролики - в нього неминуче потрапить пісок і все це перетвориться на кам'яну масу, яка ускладнюватиме хід воріт.
Питання: Чи можна зробити так, щоб автоматика відчиняла ворота швидше? Мене не влаштовує, що ворота відчиняються довго.
Відповідь: Швидкість відкриття воріт стандартизована і становить приблизно 8-11м\хв - у різних виробників може незначно відрізнятися, причому приводи розраховані на важкі ворота відкривають їх повільніше 8-10м\хв, а моделі на 400 кг швидше за 10-11м\хв. Чому так? Справа в тому, що велика швидкість вимагатиме від Вас більшої швидкості реакції, а вона у Вас у різні періоди життя і за різних обставин може бути різною. Не зреагуєте на ворота, що стрімко відкриваються - пам'ятаєте машину або придавіть того хто знаходився поруч і не зреагував настільки ж стрімко.
У випадку воріт, що стрімко відкриваються, взагалі отримайте справжній голокост, в силу того, що розпашні ворота мають велику площу поразки.
Крім того як відомо з фізики тіло, що рухається, володіє енергією імпульсу i=mv2. Уявіть тепер яким імпульсом має стулка воріт 6х2 метри та вагою 600кг. Не будемо вдаватися до обчислень, скажімо, що чималий. Якщо збільшити швидкість відкриття, то зросте і енергія імпульсу. При зупинці воріт цей імпульс потрібно чимось погасити - можна придумати систему демпферів в які буде ударятися і тим самим гальмуватися стулка воріт, або випускати в потрібний момент гальмівний парашут :) Однак на практиці цю енергію гасить редуктор, збільшена швидкість руху воріт спричинить ускладнення та подорожчання редуктора. Втім так швидкість, яка зараз була обрана виробниками автоматики шляхом в ході розумних досліджень, випробувань з юзабіліті та ін Взагалі не на порожньому місці це значення швидкості виникло.
Уповільнення руху на початку і в кінці маневру у деяких моделей автоматики - на практиці призводить до того, що при певних факторах (мороз, погіршення ходу фурнітури воріт з часом) ворота не можуть рушити з місця або у фазі уповільнення не можуть подолати опір фурнітури і розцінюють це як перешкоду та починають відкриватися. У цьому світлі фази уповільнення є сумнівним наворотом - ці функції краще відключати.
Питання: Як зробити автоматику для воріт своїми руками?
Відповідь: Економічно та технічно це не виправдано.  Має сенс тільки в тому випадку, якщо Ви хочете задовольнити власні амбіції у винахідництві.

Ми постійно працюємо над аналізом питань наших Клієнтів і для Вашої зручності ми відповідатимемо на більшу кількість питань.