У цьому огляді розглянемо докладніше модель 741 від італійського виробника FAAC. Даний двигун для воріт розрахований на вагу воріт до 900 кг (500 Вт). Модель FAAC 740 відрізняється від 741 тільки електродвигуном меншого розміру (на 500 кг та 350 Вт), все інше (плата управління та шасі) однакове. Власне FAAC це "Мерседес" у світі воріт - це статус, надійність, міць та технічна витонченість. Купити можна тут.

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

FAAC 741 на 900 кг має двигун потужністю 500Вт.

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

FAAC 740 на 500 кг має двигун меншого розміру та 350Вт потужністю.

FAAC 740

Плата керування FAAC 740D

FAAC 740D плата управління

Пульти ДУ FAAC XT-2:

FAAC TХ2

Сигнальна лампа FAACLIGHT

Сигнальна лампа FAAC
Фотоелементи FAAC SAFEBEAM

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

Магнітні кінцеві вимикачі FAAC:

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

Підходять до зубчастої рейки товщиною 12 мм, 8 мм та 20 мм (полімерна). У комплекті є спеціальна проставка.

Магнитные концевики FAAC

Зубчаста рейка GEAR RACK - 4-7 м.п.

Зубчаста рейка GEAR RACK

1. МЕХАНІЧНА ІНСТАЛЯЦІЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДУ FAAC-741

У цьому розділі ми наводимо докладний опис установки італійського електроприводу для відкатних воріт FAAC 741. Рекомендуємо також прочитати статтю схема електропроводки для відкатних воріт. І рекомендуємо прочитати про користь стабілізатора.У даній статті буде показана установка комплекту автоматики FAAC-741 на досить важкі ворота відкотів з шириною отвору 3.5м, висотою більше 2м і зашиті металом 2мм з деякими декоративними елементами.

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

Спочатку готуємо монтажну пластину з комплекту: приварюємо до неї дві труби 40х20, а також різьбові шпильки. Місця зварювання необхідно поґрунтувати та зафарбувати.

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

Після цього встановлюємо пластину на забетонований швелер, пропускаємо гофри з проводами (докладніше про електропроводку для воріт) через спеціальний отвір і приварюємо до забетонованого швелера труби 40х20. Повинно вийти так:

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

Після приварювання монтажної основи встановлюємо електропривод на нього і попередньо кріпимо гайками, потім ще буде точне підганяння, щоб зубчаста рейка проходила по центру шестірні.

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

Для кріплення зубчастої рейки - тут.
Нагадаємо, що в жодному разі не можна кріпити на пластмасову кришку приводу лампу, фотоелемент, кнопку-ключ ітд. Проводи заводити тільки через спеціальний кабельний канал.
Виробляти в кришці приводу якісь отвори забороняється! Через них обов'язково потрапить вода, що виведе з ладу плату управління назавжди.

2. ЕЛЕКТРИЧНІ ПІДКЛЮЧЕННЯ І НАЛАШТУВАННЯ БЛОКУ УПРАВЛІННЯ 740D

Ця покрокова інструкція допоможе Вам виконати всі підключення правильно. Щоб грамотно виконати електричні підключення та налаштування розглянемо детально плату (блок) керування приводу FAAC 741:

На этом фото показаны основные компоненты платы управления

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

На цьому фото показана розкладка клемних колодок. Призначення кожної клеми підписано.

FAAC 741

Призначення кожної клеми в порядку:

Сильноточна панель (ліворуч):
L - 220V фаза.
N - 220V нуль.
PE - заземлення (необов'язково)
LAMP - вихід на сигнальну лампу 220В фаза
N - 220V нуль лампи
CLOSE - перша (закриває) обмотка електродвигуна.
OPEN - друга (відкриває) обмотка електродвигуна.
СОМ - загальний електродвигуна.

Слаботочна панель (праворуч):
12 – W.L. – Yahoo його знає.
11 - TX-FSW - загальний фотоелементів.
10 - + 24В (живлення фотоелементів, приймачів та інших аксесуарів, якщо вони є)
9 - + 24В (дублер)
8 - - 24В
7 - - 24В(дублер)
6 - EDGE - вхід для підключення індуктивної петлі (не потрібно)
5 - STOP - екстрений зупинка приводу (не потрібно).
4 - FSW CL - вхід фотоелементів у фазі закриття.
3 - FSW ОР - вхід фотоелементів у фазі відкриття.
2 - OPEN B - часткове відкриття.
1 - OPEN A - повне відкриття. Короткочасне на 1 с. замикання цієї клеми з - (мінус) призведе до початку маневру воріт.

ENCODER - фішка для навішування локшини на вуха обивателю (не потрібна, і ми її не використовуємо).

LIMITS - входи кінцевих вимикачів:
OL - вхід кінцевого вимикача (open limit)
GND - загальний
CL - вхід кінцевого вимикача (close limit)

2.1 Запуск привода:
Для початку рекомендуємо запустити привід без фотоелементів і без пультів, тому що більше периферії буде навішено тим більше шансів у початківця припуститися помилки. Власне хитрі італійці щоб ускладнити життя кожному новачкові, що намагається вперше підключити FAAC-741, ввели масу непотрібних функцій, які перед запуском потрібно відключити, чим ми і займемося. Отже, вперед, любий читачу!
Насамперед готуємо чотири короткі шматочки дроту зачищених з двох сторін. Встановлюємо проривки на слаботочній панелі за схемою, що на рис нижче:

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

Показником успіху буде свічення 6-ти червоних світлодіодів у зоні індикації, якщо жоден магніт-кінцевик не підведений до приводу. Тепер, коли все зайве відключено, запускаємо привід, попередньо переконавшись, що редуктор заблокований і кінцевики спрацьовують. Для цього надягаємо кінцевики на зубчасту рейку і розносимо їх спочатку на невелику відстань, близько 50 см в кожну сторону електроприводу.

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

У режимі розблокованого редуктора підводимо кожен магніт до приводу і переконуємося, що при закритті світиться світлодіод CL, а при відкритті світлодіод OL. Якщо все відбувається з точністю до навпаки, необхідно змінити "напрямок приводу" через меню. Значить напрямок, заданий заводом, не співпав з вашим. Після цього потрібно налаштувати плату керування та вимкнути деякі функції. Див. відео

Після цього шматочком зачищеного з обох боків дроту короткочасно на 1 сек. замикаємо клеми OPEN А та "мінус". Привід розпочне маневр (поїде). Наше завдання добитися, щоб привід "їхав" вперед-назад і зупинявся на магнітах. Після цього розносимо магніти по краях і виконуємо тонке налаштування відкритого та закритого положень. У закритті не повинно бути затискання воріт у уловлювач (має бути зазор 5 мм), а у відкритому положенні не повинно бути удару об кінцевий ролик. Перший етап монтажу завершено.

2.2 Програмуємо пульти:
Якщо використовується оригінальний приймач FAAC SLH 868, то процедура наступна: Програмування пультів FAAC XT2 і XT4 радіоприймач FAAC SLH 868
Якщо ж використовується приймач стороннього виробника, то розглянемо підключення на прикладі приймача Professional (GANT).
Насамперед подаємо харчування 24В (8-9) на клеми приймача V+ і GND, дотримуємося полярності, т.к. струм живлення аксесуарів у цьому приводі постійний (DC).
Після цього пару клем СН1 підключаємо до OPEN-A (1) і - (МІНУС). Суть така: контакти реле CH1 повинні замкнути клему примусового запуску двигуна з мінусом і тоді привід почне маневр.

FAAC 741

Показником успіху буде горіння світлодіода POWER на платі приймача.
Далі заносимо коди пультів у пам'ять приймача – натискаємо кнопку LEARN 1, поряд загориться індикатор LEARN, відпускаємо кнопку. Після цього посилаємо код шляхом натискання на кнопку пульта, якою хочете користуватися.
Стирання всіх кодів із пам'яті: утримувати кнопку LEARN 15 сек, після цього індикатор LEARN блимне кілька разів. Усі коди стерті.
Приймач є двоканальним, тобто по суті в одному корпусі маємо 2 приймачі ;). Ця обставина дозволяє використовувати другий канал СН2 наприклад для відкриття з пульта електромеханічного замку на хвіртці.
Приймач здатний зберігати 128 пультів за кожен канал.
2.3 Підключаємо фотоелементи FAAC::
Для початку визначимося де встановлювати фотоелементи див фото. Фотодатчики встановлюються в торці стовпів напроти іншого на висоті 500-600 мм від землі. В останні роки має місце тенденція встановлювати фотоелементи у дворі, а не на вулиці, для цього потрібно зробити для них окремий стовпчик (з труби 60х30, наприклад) і винос від нащільника такою ж трубою. Це трохи дорожче, але на подвір'ї фотоелементи "проживуть" набагато довше.

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

Все просто: подаємо живлення 24VDC на 1 та 2 клему кожного фотоелемента. Фотоелемент передавач (ТХ) слід розташовувати на далекому від приводу стовпі і до нього йде 2-х житловий кабель, а приймач (RX) на ближньому до приводу стовпі і до нього тягнемо 4-х житловий кабель. При подачі харчування на фотоелементи потрібно дотримуватися полярності - струм постійний, ага. Після запиту фотоелементів потрібно NC і COM контакти фотоелемента приймача (RX) з'єднати з клемами 4 і 11 перемичку перед тим, як звідти видалити. (Інші перемички при цьому не чіпаємо). схему.

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

Фотоелемент RX
Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

Фотоелемент TX
Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

2.4 Підключаємо сигнальну лампу FAACLIGHT:
Тут все досить просто, для лампи є відповідні клеми (16, 17) на платі, а в плафоні лампи також є клеми. Вони з'єднуються 2-х жильним дротом перетином 0,5-2,5 мм2.

Автоматика для відкатних воріт FAAC 741

Відео процесу встановлення автоматики для воріт FAAC-741:

3. Догляд та обслуговування електроприводів FAAC-740/741.
Всупереч усталеному розхожій думці привід не потрібно спеціально обслуговувати.
Головне запитувати його через стабілізатор потужністю 1-2кВт і не класти солідол на зубчасте колесо та зубчасту рейку. Людей старшого покоління хлібом не годуй дай солідолу покласти скрізь, де щось рухається. Іноді навіть молодих вводять в цю оману: Ти, мовляв, солідольчик поклади на рейку - кажуть мудреці на оглядинах нових воріт :). Проте, наш друг Капітан Очевидність доповідає - у встановлений солідол неминуче потрапить пісок, що призведе до активного абразивного вироблення зубчастого колеса та рейки. Крім того взимку це все перетвориться на каменеподібну масу, яка заважатиме приводу - він працюватиме з перегузкою, що загрожує швидким виходом його з ладу. І взагалі досягнете того, що все буде зрештою перемазано солідолом, що не дуже естетично.
Ну і взагалі потрібно стежити, щоб ворота не зачіпали сторонні предмети, не гребли сніг або сміття ітд. Ось, власне, і все з обслуговування.

Залишились питання? Телефонуйте, і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.