Установка автоматики на відкатні ворота досить проста. Насамперед необхідно встановити монтажну основу, яка зазвичай постачається в комплекті з електроприводом для відкатних воріт. Спочатку встановлюємо привід разом з основою біля воріт і дивимося, де буде розташовуватися зубчаста рейка. Якщо потрібно підняти привід, то монтажну основу потрібно встановити на дві профільовані труби, приварені до швелера - фундаменту воріт. До цих труб приварюємо монтажну основу, до якої і прикручуємо привід для воріт. Не забуваємо також просмикнути|проводи|через спеціальні отвори.

Установка автоматики на відкатні ворота

Установка автоматики на відкатні ворота

Установка автоматики на відкатні ворота

Установка автоматики на відкатні ворота

Далі необхідно встановити зубчасту рейку. Після того як рейка встановлена необхідно встановити кінцеві вимикачі.
На рис. установка магнітних та механічних кінцевиків: Механічні кінцевики не повинні сильно заламувати пружинку.

Установка автоматики на відкатні ворота

Далі необхідно встановити фотоелементи і сигнальну лампу. В принципі, ворота можуть чудово обходитися і без цих аксесуарів, але їх краще поставити, дивимося розділи підключення фотоелементів і підключення сигнальної лампи.
Рекомендуємо підключати фотоелементи тільки тоді, поки повністю не виставте кінцеві вимикачі, параметри роботи тощо. На цьому фото показано де розташовувати фотоелементи воріт, їх можна встановити і у дворі, але на цій же висоті - 500-600мм від землі. Крім того тенденції останніх років показують, що фотоелементи краще встановлювати у дворі, тому їх збереження та термін служби підвищуються в рази.

Установка автоматики на відкатні ворота

Варіант установки сигнальної лампи: Її можна ставити там, де вам більше подобається. Хрестоматійно вважається, що її миготіння має бути видно як з вулиці, так і з двору.

Установка автоматики на відкатні ворота

Типова проблема новачків, які вперше монтують автоматику, в тому, що через недостатній досвід умудряються зробити в схемі підключення кілька помилок, через які автоматика не запускається (при цьому декларують, що все підключено правильно). Телефоном важко потім визначити, де саме зарито проблему. Тому рекомендуємо підключати все поступово - спочатку двигун із зубчастою рейкою, потім кінцеві вимикачі, перевірити перемички на платі управління (для кожної моделі – свої), подати живлення, запрограмувати пульти ДУ, відрегулювати кінцеві вимикачі та налаштування часу та зусилля – і тільки після цього підключаємо периферійні пристрої: фотоелементи і лампу. Тоді можна відстежити, де закралася помилка і чи була до встановлення периферійних пристроїв. Якщо Ви підключаєте автоматику вперше, краще спочатку відпрацювати підключення будинку на підлозі або на столі, підключивши живлення, відпрацювавши спрацювання кінцевиків. Після цього підключити периферію та перевірити спрацьовування всіх систем та напрямок відкриття\закриття стосовно Ваших воріт, і тільки після цього нести на вулицю.
Також Ви можете встановити у дворі або гаражі кнопку для керування воротами.
При регулюванні кінцевих вимикачів зверніть увагу на той факт, що після спрацювання кінцевого вимикача привід проїжджає ще кілька сантиметрів за інерцією. Не рекомендується виставляти положення кінцевих вимикачів зсувних воріт таким чином, щоб ворота в закритті не "задавлювалися" в уловлювачі, а у відкритті не билися про кінцевий ролик, так як при цьому відчуває ударні навантаження. Краще зробити проміжок у пару сантиметрів, це продовжить термін експлуатації приводу. Ось гарне відео чудово ілюструє всі етапи монтажу автоматики для відкатних воріт, на прикладі приводу GANT IZ-1200.
Пошаговая инструкция по установке привода GANT IZ-1200
Пошаговая инструкция по установке привода GANT IZ-600
Пошаговая инструкция по установке привода FAAC-741
Пошаговая инструкция по установке привода BFT DEIMOS-500\700
Якщо Ви будете дотримуватися всіх описаних рекомендацій з монтажу автоматики для воріт – Ви можете почати заробляти гроші установкою автоматики.