Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Перший в Україні магазин систем для відкатних воріт. Since 2007.
Графік роботи:

Пн-Пт: 9:00–18:00

Київ, вул. Родини Бунґе 7

0
Мій кошик

Фотоелементи для воріт та шлагбаумів

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Ціни на фотоелементи для воріт в Україні та Києві:

Товар: Ціна:
🔥 Фотоелементи для воріт Gant IR-30 650 грн
🔰 Фотоелементи для воріт бездротові Gant YIS-122 1300 грн
🔥 Фотоелементи для воріт AN-MOTORS 890 грн
🔰 Фотоелементи для воріт GANT із сигнальною лампою 1350 грн

У цьому розділі представлені найпоширеніші в Україні моделі фотоелементів для воріт та шлагбаумів. Підійдуть до будь-якої автоматики воріт.
Фотоелементи є частиною системи безпеки автоматичних воріт. Вони захищають від защемлення воротами людей, автомобілів, тварин тощо. Викоростання фотоелементів вкрай бажане,  бо це у першу чергу Ваша безпека.

Фотоелементи для воріт

Як показує досвід підключення фотоелементів викликає найбільшу складність у початківця. Багато користувачів "неасилів" інструкцію нехтують їх установкою і даремно - лікування себе коханого або ремонт автомобіля може вилитися в кругленьку суму, так що не нехтуйте власною безпекою. Насправді підключення досить тривіальне і не займає багато часу.
Небагато теорії. Перше чого не слід робити так це думати, що фотоелементи це щось космічне, розумне і складне, що вони транслюють у блок управління дані про навколишню реальність тощо. Комплект фотоелементів складається з передавача TX та приймача RX. На першому 2 клеми на другому 4 або 5. Передавач "світить" інфрачервоним променем в приймач, доки приймач приймає промінь контакти реле всередині фотоелемента приймача замкнуті замикаючи собою вхід фотоелементів "PHOTO" із загальним контактом "GND". Тим самим було логіка плати управління дозволяє маневр закриття. Якщо перервати інфрачервоний промінь своїм тілом, автомобілем або чимось іншим, то відповідно контакти реле розмикаються забороняючи закриття. Якщо промінь перервати в момент закриття, це призведе до зупинки воріт і наступного відкриття. Фотоелементи запитуються напругою 12-24VAC з відповідних клем плати управління. Живлення підключається до клем 1 і 2 кожного фотоелемента, полярність не має значення - т.к. струм змінний. Керуючі контакти реле "OUT\NC" і "COM" йдуть у клеми "PHOTO" та "GND" плати управління між ними зазвичай стоїть перемичка. Перемичку звичайно видалити. Полярність знову ж таки не важлива. Зазвичай поруч є ще клемма "STOP", також з'єднана перемичкою з "GND" - цю перемичку не чіпати.
У деяких партіях фотоелементів зустрічається селектор режиму роботи реле NC/NO, якщо вам потрапив такий фотоелемент, то перемичку (джампер) селектора потрібно встановити у положення "NC".

Фотоелементи для воріт

На малюнку зображено важлива схема підключення фотоелементів під час живлення змінним струмом 24В.

Фотоелементи для воріт

В останні роки багато виробників автоматики для воріт стали переводити живлення аксесуарів і фотоелементів у тому числі, на постійний струм 12-24В, з одного боку це добре так як дозволяє навішувати периферію з охоронної та радіоаматорської сфер без використання додаткових приблуд на кшталт випрямляча та стабілізатора 7812, але з іншого боку тепер вимагає дотримання полярності при підключенні. У цьому випадку підключення виглядатиме так:

Фотоелементи для воріт

Тепер про практику. Фотоелементи встановлюються в торці стовпів отвору однаковою висотою 500-600 мм від грунту. Приймач рекомендується розташовувати ближче до електроприводу, а зрадник на дальньому стовпі. Життєва практика показує, що фотоелементи все ж таки краще розташовувати у себе у дворі, а не на вулиці - так вони довше "проживуть". Хуліганів ніхто поки що не скасовував. При такому розміщенні доведеться встановити поруч із двигуном стовпчик із труби 60х30, наприклад, все тією ж висотою 500-600 мм від землі, завести дроти та заглушити зверху, щоб не потрапляла вода. На кришку двигуна кріпити фотоелемент не можна, хоч і привабливо. Далекий фотоелемент ТХ маємо навпроти приймача з іншої сторони отвору, для цього приварюємо до нащельника шматочок труби 60х30 щоб вивести його в одну лінію з приймачем. Це трохи дорожче і клопітніше, зате в рази продовжить термін служби ваших фотоелементів.
На малюнку показано де встановлювати фотоелементи у разі розміщення на вулиці.

Фотоелементи для воріт

А тут у разі встановлення у дворі:

Фотоелементи для воріт

Кабель рекомендуємо використовувати перетином трохи більше 0,5 мм2. До приймача (RX) підходить 4-х житловий кабель, дуже зручно використовувати "домофонний" кабель 4х0,22, а до передавача (TX) 2-х житловий. Електрики "старого гарту" люблять закласти кабелю перетином 2,5мм2 і більше, аж до 6 мм2 міді - маніяки! Однак клеми фотоелементів та плати управління розраховані на менший переріз і такий провід складно, а іноді й неможливо затиснути в ці клеми. Втім фотоелементи це слаботочка з відповідною проводкою.
Після того як Ви виконали кріплення та електричні підключення слід перевірити коректність роботи фотоелементів. Для початку зручно помахати рукою перед фотоелементом-приймачем, якщо все правильно підключено то Ви повинні почути характерне клацання реле всередині. Див відео:

Якщо не чуєте, значить немає живлення або фотоелементи не бачать один одного, тобто. ви розташували їх на різній висоті або скосили в бік.
Далі запускаємо ворота у закриття і в момент руху перетинаємо промінь фотоелементів, ворота повинні зупинитися та піти у відкриття. Це означає, що фотоелементи працюють коректно.
А тепер досить важливий момент:
Якщо в маневрі закриття Ви перетинаєте промінь, а ворота продовжують рух, то зупиніть ворота і запустіть їх у відкриття і знову ж таки перетнете промінь - ворота повинні зупинитися і піти в закриття. Справа в тому, що виробники автоматики закладають за замовчуванням відкриття вліво. Якщо у вас ворота відкочуються вправо (якщо дивитися з двору), то необхідно змінити напрямок відкриття/закриття примусово. Робиться це шляхом зміни місцями проводів обмоток двигуна L1 та L2, а також проводів кінцевих вимикачів OL та CL. Після цього виконати тест коректності спрацьовування фотоелементів. У сучасних моделях автоматики для воріт є спеціальний перемикач, який відповідає за зміну напрямку приводу і возитися з проводами вже не потрібно.
Встановлення сигнальної лампи на ворота.
Установка приймача погодження.
Установка зовнішньої антени збільшення дальності пульта.
Монтаж зубчастої рейки на ворота.

Залишились питання? Телефонуйте, і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.

Вгору