Автоматика відомого італійського виробника автоматики для воріт BFT. Важливою перевагою є не роздутий цінник, тобто ви не переплачуєте близько 50-100 євро за гучний бренд і отримуєте оригінальну італійську якість і надійність. Автоматика цього виробника, зокрема, дуже поширена у Польщі. Зверніть увагу – це повний комплект автоматики (FULL KIT), тобто нічого не треба докуповувати. Справа в тому, що привабливі цінові пропозиції на ринку, як правило, включають тільки електропривод і 2 пульти, а для того щоб привід запрацював потрібна як мінімум зубчаста рейка, це ~700-1000 грн, а для безпечної і комфортної роботи ще фотоелементи (~650 грн) та сигнальна лампа (~500 грн).

автоматика для відкатних воріт BFT DEIMOS AC A600

1. МЕХАНІЧНА ІНСТАЛЯЦІЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДУ BFT DEIMOS.

У цьому розділі ми наводимо докладний опис установки італійського електроприводу для воріт DEIMOS AC A600/800.

Спочатку необхідно ознайомитися з офіційною інструкцією виробника.
Рекомендуємо також прочитати статтю схема електропроводки для відкатних воріт.
І настійно рекомендуємо прочитати про користь стабілізатора.
Установка автоматики на відкатні ворота досить проста. Насамперед необхідно встановити монтажну основу, яка зазвичай постачається в комплекті з електроприводом для відкатних воріт. Спочатку встановлюємо привід разом з основою біля воріт і дивимося, де буде розташовуватися зубчаста рейка. Якщо потрібно підняти привід, то монтажну основу потрібно встановити на дві профільовані труби, приварені до швелера - фундаменту воріт. До цих труб приварюємо монтажну основу, до якої і прикручуємо привід для воріт. Не забуваємо також просмикнути|проводи|через спеціальні отвори. Провід використовувати розумного перерізу, для слаботочки рекомендований "домофонний" сигнальний провід 4х0,22.

автоматика для відкатних воріт BFT DEIMOS AC A600

автоматика для відкатних воріт BFT DEIMOS AC A600

автоматика для відкатних воріт BFT DEIMOS AC A600

Далі необхідно встановити зубчасту рейку. Після того, як рейка встановлена, необхідно встановити кінцеві вимикачі. Докладніше про монтаж зубчастої рейки.
Фотоелементи та сигнальну лампу рекомендується встановлювати на самому кінці. Справа в тому, що намагаючись підключити фотоелементи на самому початку багато користувачів припускаються помилки, яка не дозволяє успішно завершити налаштування приводу, а саме: видаляють перемичку PHOTO-GND і неправильно підключають керуючі контакти фотоелемента RX. Природно, без перемички привід не піде в маневр "закриття" Див. пункт 4 і 11.
У жодному разі не кріпити на пластмасову кришку приводу лампу, фотоелемент, кнопку-ключ ітд. Проводи заводити тільки через спеціальний кабельний канал.
Виробляти в кришці приводу якісь отвори забороняється! Через них обов'язково потрапить вода, що виведе з ладу плату управління назавжди.

2. ЕЛЕКТРИЧНІ ПІДКЛЮЧЕННЯ І НАЛАШТУВАННЯ БЛОКУ УПРАВЛІННЯ BFT DEIMOS 600\800

Ця покрокова інструкція допоможе Вам виконати всі підключення правильно.
Щоб грамотно виконати електричні підключення та налаштування, розглянемо детально плату (блок) управління приводу BFT DEIMOS-600\800:

блок управління відкатних воріт BFT
 

автоматика для відкатних воріт BFT DEIMOS AC A600

автоматика для відкатних воріт BFT DEIMOS AC A600

Призначення кожної клеми в порядку:
Сильноточна панель:

1 - 220V нуль.
2 - 220V фаза.
3 - перша обмотка електродвигуна.
4 - загальний електродвигуна.
5 - друга обмотка електродвигуна.

Слаботкова панель:

7 - GND - загальний.
8 - START - вхід підключення ключ-кнопки або просто нормально-розімкнутої кнопки, короткочасне замикання цієї клеми з GND призведе до початку маневру воріт.
9 - вхід "СТОП" - екстрений зупинка приводу. (На побутових об'єктах мало затребувана фішка, перемичку не чіпати)
10 - PHOT - вхід фотоелементів (перемичка PHOT-GND примусово відключає фотоелементи, якщо Ви хочете використовувати автоматику без фотоелементів залиште перемичку).
11 - SW.O - вхід кінцевого вимикача (open limit),
12 - SW.C - вхід кінцевого вимикача (close limit).
13-14 - AC24V - клеми живлення фотоелементів, та інших аксесуарів, якщо вони є.
15-16 - другий канал радіо. Програмується кнопкою SW2 і може керувати ще одним приводом або хвіртки.
17- центральна жила антени, сюди вставити відрізок дроту 10см - буде гарний прийом;)
18 - обплетення антени.
19-20 - режим хвіртка.
Тепер, коли ми знаємо призначення кожної клеми, розглянемо процес підключення електроприводу DEIMOS-500 покроково:

1. Подаємо харчування 220В на клеми 1 і 2
Обов'язково через стабілізатор, якщо не хочете зіткнутися з ремонтом плати управління.

 

автоматика для відкатних воріт BFT DEIMOS AC A600

Ну тут все просто, особливо ліниві користувачі можуть на цьому і зупиниться - привід вже працюватиме, потрібно лише закодувати пульти.
2. Підключаємо сигнальний маячок. Клеми 1 і 4. Теж нічого складного :))

автоматика для відкатних воріт BFT DEIMOS AC A600

3. Задаємо час роботи приводу.
Настроювання приводів BFT DEIMOS-500-700 не передбачає завдання довжини стулки воріт. Тример TW регулює час роботи приводу від 0 до 90 с, можете встановити їм час роботи приводу - воно має бути трохи більше ніж необхідно для проїзду від одного кінцевика до іншого. Хоча можна і не робити цього – заводські установки задовольнять більшість користувачів.

4. Підключаємо фотоелементи.
Багато користувачів не підсилюють їх підключення і даремно. Рихтування-фарбування машини і не дай боже лікування себе коханого можуть обійтися досить дорого, так що краще витратите трохи часу і все ж таки встановіть фотодатчики.
Для початку визначимо де встановлювати фотоелементи див фото. Фотодатчики встановлюються в торці стовпів напроти іншого на висоті 500-600 мм від землі.

автоматика для відкатних воріт BFT DEIMOS AC A600

автоматика для відкатних воріт BFT DEIMOS AC A600

Все дуже просто: подаємо живлення 24V (13,14) на 1 та 2 клему кожного фотоелемента. Фотоелемент передавач (ТХ) слід розташовувати на далекому від приводу стовпі і до нього йде 2-х житловий кабель, а приймач (RX) на ближньому до приводу стовпі і до нього тягнемо 4-х житловий кабель. При подачі живлення на фотоелементи полярності дотримуватись не потрібно - струм змінний.
Після запиту фотоелементів потрібно NC і COM контакти фотоелемента приймача (RX) з'єднати з клемами PHOT(10) та GND(7) перемичку 7-10 перед тим звідти видалити. (перемичку STOP-GND(7-9) при цьому не чіпаємо). Полярність знову ж таки не важлива.

ВАЖЛИВО! Залежно від партії нумерація клем у фотоелементі RX може бути різною, головне розуміти, що потрібно використовувати клеми NC і COM незалежно від їхнього порядкового номера. Клему NO не використовувати (залишити порожній)

Після цих маніпуляцій перевіряємо роботу фотоелементів - найпростіший спосіб провести рукою біля фотоелемента (RX) і якщо живлення подається і приймач вловлює промінь зрадника, то ви почуєте характерні клацання реле, що клацає. Якщо цього не відбувається перевіряйте подачу живлення 24В, а також перевірте "чи бачать" фотодатчики один одного, може ви розмістили їх на різній висоті або відхилили один з них в бік. І пам'ятаємо про те, що без кришок-лінз фотоелементи працюватимуть максимум на 3м, тому не намагаємося їх надіти.
Далі перевіряємо коректність роботи фотоелементів. Для цього пультом запускаємо ворота в маневр закриття, перетинаємо фотоелементи, наприклад, помахом руки, ворота повинні зупинитися і піти у відкриття. Якщо так, то це означає, що фотоелементи працюють коректно і налаштування приводу завершено.
Якщо ж цього не відбувається, необхідно змінити напрям відкриття/закриття приводу. Досягається це наступним шляхом на сильноточній панелі міняємо відповідно місцями дроти з клем 3 і 5. А на слаботочній з клем 11 і 12. Після цього знову виконати тест коректності фотоелементів.

Тепер, коли основні функції приводу налаштовані, можемо перейти до другорядних моментів.
5. Кодування нових пультів:
Приймач електроприводу DEIMOS-500 здатний зберігати у пам'яті до 63 пультів. (Якщо необхідно використовувати більшу кількість пультів, то логічно скористатися зовнішнім приймачем, він дозволить використовувати до 256 пультів)
Два комплектні пульти НЕ записані в пам'ять приймача. Їх як і додаткові пульти потрібно "прописати" на згадку приймача.
Робиться це так: Натискаємо кнопку SW1, поряд уривчасто загориться LED-індикатор відпускаємо кнопку. Після цього натискаємо одночасно відразу на обидві кнопки пульта - LED-індикатор загориться постійним світлом і після цього посилаємо код шляхом натискання на ту кнопку пульта, якою хочете користуватися, наприклад ліву. Процедуру повторити всім пультів.

автоматика для відкатних воріт BFT DEIMOS AC A600

Стирання всіх кодів із пам'яті: утримувати кнопку SW1 15 сек, після цього LED-індикатор блимне кілька разів. Усі коди стерті.

6. Автозакриття.
Не рекомендуємо активувати цю функцію - загрожує початком маневру воріт у той час як Ви або особливо хтось інший цього зовсім не очікували. Наслідки можуть бути найдальші, аж до госпіталізації. Набагато безпечніше та надійніше закрити за собою ворота натисканням на пульт. Якщо все ж таки хочете її задіяти див. інструкцію.

7. Встановіть ключ-кнопки.
Ця функція є актуальною для промислових об'єктів, де є КПП або будка охорони. Клема 8 примусово запускає привід, для цього необхідно короткочасно (1сек) з'єднати із загальним контактом 7 (GND). Ви можете використовувати як спеціалізовану ключ-кнопку, так і будь-яку нормально-розімкнуту кнопку, наприклад, від дзвінка. Натискання такої кнопки еквівалентно натисканню на кнопку пульта. Електричну схему підключення наведено на фото нижче.

автоматика для відкатних воріт BFT DEIMOS AC A600

8. Антена.
Приймач приводу DEIMOS-500 забезпечує дальність порядку 300-500м. Випадків поганого прийому не відзначено. Має сенс вставляти в клему 17 відрізок дроту 10-15 см і він забезпечить вам дальність до 500 м.
9. Догляд та обслуговування електроприводу DEIMOS-500.
Всупереч усталеному розхожій думці привід не потрібно спеціально обслуговувати.
Головне запитувати його через стабілізатор потужністю 1-2кВт і не класти солідол на зубчасте колесо та зубчасту рейку. Людей старшого покоління хлібом не годуй дай солідолу покласти скрізь, де щось рухається. Деколи навіть молодих вводять в цю оману: Ти, мовляв, солідольчик поклади на рейку - кажуть такі псевдомудреці на оглядинах нових воріт :). Однак увімкнемо логіку - в покладений солідол неминуче потрапить пісок, що призведе до активного абразивного вироблення зубчастого колеса і рейки. Крім того взимку це все перетвориться на каменеподібну масу, яка заважатиме приводу - він працюватиме з перегузкою, що загрожує швидким виходом його з ладу. І взагалі досягнете того, що все буде зрештою перемазано солідолом, що не дуже естетично.
Ну і взагалі потрібно стежити, щоб ворота не зачіпали сторонні предмети, не гребли сніг або сміття ітд. Ось, власне, і все з обслуговування.
5. Ця покрокова інструкція є повністю вичерпною. ;) Після її прочитання все має вийти.
Якщо Ви будете дотримуватися всіх рекомендацій з монтажу автоматики для відкатних воріт DEIMOS – Ви можете почати заробляти гроші установкою автоматики.

Доставка автоматики для відкатних воріт BFT DEIMOS-600/800 у ваше місто - Київ, Хмельницький, Львів, Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ, Вінниця, Чернівці, Ужгород, Черкаси, Дніпропетровськ, Житомир, Запоріжжя, Кропивницький, Миколаїв, Одеса, Полтава , Рівне, Суми, Харків, Херсон, Чернігів.

Залишились питання? Телефонуйте, і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.