У цій статті розглянемо виключно теорію та проектування відкатних воріт, тут ми постараємося викласти відповіді на найпоширеніші запитання користувачів, які вирішили зробити відкатні ворота своїми руками. Тут Ви знайдете теоретичні викладки, формули, розрахунки та практичні поради щодо виготовлення відкатних воріт. Також Ви можете прочитати статті:  схема електропроводки для відкатних автоворіт і фундамент для відкатних воріт.

Схема відкатних воріт

Отже, відкатні консольні ворота складаються з пройомної частини (полотна) та противагової частини (її часто називають хвостовик, кінцевик, косинка, розкіс, противага ітд). Довжина противагової частини повинна дорівнювати 33-50% від ширини прорізу у світлі. Оптимальним значенням для більшості воріт вважається 40% при цьому значенні виходить відімальна витрата матеріалу та місця. Є джерела в інтернеті, що стверджують, що противагу потрібно робити 50 і 60% - проте це зайве, можете робити звичайно гірше не буде, але для побутових воріт достатньо буде і 40%. Розміри противаги 50% актуальні для великих промислових воріт з шириною отвору 8 і більше метрів, крім того при прорізах більше 5,5-6,0 м противагу має сенс робити прямокутним з двома діагоналями. рис.

Схема відкатних воріт

Якщо у вас є обмеження за місцем для відкочування воріт скористайтеся тим знанням, що мінімальна довжина противагової частини дорівнює 33% від прорізу, якщо і при цьому Вашим воротам не вистачає місця для відкату, то потрібно визнати, що відкатні ворота встановити не можна, тоді є сенс подумати про ворота іншого типу, наприклад стулкових. Або як варіант встановити відкатні ворота зовні (на вулиці) див.

Схема відкатних воріт

Варіант коли відкатні ворота встановлені з вулиці, а електоропривід у дворі:

Варіант коли відкатні ворота встановлені з вулиці, а електоропривід у дворі

Варіант коли відкатні ворота встановлені з вулиці, а електоропривід у дворі

Занадто мала противага частина (менше 33%) призведе до того, що ворота "падатимуть" і у відкритому стані торкнуться землі і навіть вириють неабияку канаву.

Схема відкатних воріт

При недостатній довжині противагової частини Ви отримаєте таку картину у відкритому стані, утрировано для наочності: Обтяжувати противагу різними вантажами, свинцем тощо недоцільно.

Схема відкатних воріт

Ще одна помилка, що зустрічається, - при нормальній довжині противагової частини відстань між картеками мало, що призводить підвищеному навантаженню на ролики і полиці направляючої консолі і як наслідок до тугого ходу воріт і навіть до розгинання полиць напрямної, або як кажуть у просторіччя "роздуло балку". Опорні каретки повинні використовувати максимум всю довжину противаги.

Схема відкатних воріт

Давайте розглянемо класичний приклад - Вам належить зробити відкатні ворота своїми руками із шириною отвору 4м, висотою 2м і зашиті профнастилом.
Вибираємо комплект фурнітури на 400-500 кг з металевими роликами, довжина напрямної 6м, висота 60мм, ширина 70 мм. На рис. наведено розміри частин відкатних воріт у загальному випадку, де L - ширина отвору у світлі.

Схема відкатних воріт

Для 4-х метрових воріт прорізна частина згідно з формулою дорівнює 4200мм (ворота повинні перекривати отвір у кожну сторону на 100-200 мм), на противагу залишається 1800мм. Перевіряємо: 4 * 0,4 = 1,6 м, а у нас вийшло 1,8 м, значить консольна частина у нас вийшла 45% - це значення задовольняє технічним умовам.

Йдемо далі. Часто задається питання і викликає найбільші труднощі - "У мене отвір 4.5-5 м і зашивка профнастилом". Вважаємо загальну довжину воріт 4,5 * 1,4 = 6,3 (5 * 1,4 = 7). В обох випадках отримуємо понад 6м. Все вирішується дуже просто - купується комплект з 7-ми метровою напрямною або стандартний комплект з 6-ти метровою напрямною плюс додатковий 1.м.п. направляючою, ці шматки потім зварюються зовні (всередині варити не потрібно), шов після зачищається болгаркою. Далі все розраховуємо аналогічно прикладу вище.
Приклад доварювання напрямної:

Схема відкатних воріт

Наступне поширене питання – як розрахувати висоту воріт? Висота воріт складається з наступних доданків. Розглянемо з прикладу воріт з напрямної типоразмера 70х60.
Дорожній просвіт – 75 мм.
Висота напрямної – 60мм.
Висота труби зовнішнього каркасу - 30мм.
Висота труби внутрішнього каркасу - 40мм.
З малюнка наведеного нижче (ворота в розрізі) можна розрахувати висоту полотна воріт, та висоту листів профнастилу (бляхи).

Схема відкатних воріт

Ворота в змонтованому вигляді показано розташування елементів фурнітури для відкатних воріт:

Схема відкатних воріт, загальні принципи

Залишились питання? Телефонуйте, і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.