Іноді з різних причин постає питання заміни плат управління MCSL-1.1 популярних відкатних приводів марки AN-MOTORS ASL 500/1000. Нажаль у даний час поставки їх непередбачувані, і або іх немає у наявності, або вони коштують як новий мотор.
Як альтернатива є її повний функціональний аналог - плата CBSL-220V3, яка з успіхом замінює "рідну" за адекватну ціну.
Процес заміни не такий страшний, як може здатися.
Отже, від'єднуємо всі дроти від старої плати та відкручуємо її. Звертаємо увагу де дроти кінцевиків, а де мотора. У мотора вони у чорному кембріку.
Визначаємо де розташований Ваш двигун, праворуч або ліворуч від отвору, якщо дивитися з двору та підключаємо ТІЛЬКИ дроти мотора та кінцевиків до нової плати (нічого не плутаючи та без самодіяльності) за фото нижче: усі фото клікабельні.
Напруга мережі 230 подається на перші дві клеми L і N - це зрозуміло. Білу перемичку, яка відповідає за фотоелементи, поки не чіпати. Наступним кроком потрібно прописати пульт - натиснути кнопку SEL загориться світлодіод CODE, відпустити кнопку SEL і натиснути на 1 сек кнопку на пульті, якою хочете користуватися. Див. відео.
Після програмування пульта перевірити коректність роботи приводу – він має «їздити» в обидві сторони і зупинятися по кінцевиках. Не повинно бути затискання воріт в уловлювач у закритті та удару про накатний ролик у відкритті. При необхідності підрегулювати точки зупинки положенням кінцевиків.
Якщо все гаразд, то можна переходити до підключення периферії (якщо вона є) – фотоелементів, сигнальної лампи та ін.
На фото нижче наведена принципова схема підключення фотоелементів у загальному випадку:
На клемах 8 і 9 змінна напруга 24 для живлення фотоелементів, клеми 11 і 12 це керуючий вхід фотоелементів, за їх відсутності там повинна стояти перемичка.
Як правило, в комплекті з цими приводами йшли фотоелементи P5103, наводимо схему підключення так само і з ними:
Клема NO фотоелемента RX не використовується. Перевіряємо коректність роботи фотоелементів – при закриванні воріт перетин променя має призвести до зупинки воріт та подальшого їх відкриття.
Підключння сигнальної лампи, клеми 6-7:
Якщо є якесь зовнішнє керування, наприклад, кнопка, GSM, WIFI, AJAX тощо, то для їх підключення використовуються клеми 10 і 11 у режимі "покроково". Замикання їх на 1 сек призведе до початку руху воріт, тобто, еквівалентно натисканню кнопки пульта. Нижче типова схема підключення GSM-модуля до плати:
Якщо пристрій підтримує живлення змінним струмом, то це живлення можна взяти з клем 8-9, якщо ні, то випрямити або скористатися окремим БЖ. Перед підключенням вивчіть параметри живлення ваших пристроїв.
Якщо треба зробити повне скидання налаштувань до заводських, натискаємо одночасно кнопки SEL та SET - усі світлодіоди загоряться "у линію" - це означає, що RESET виконано, пульти при цьому також стираються з пам'яті.
Ось, власне, і все. Повна PDF інструкція на плату – тут.
Які підводні камені можуть підстерігати користувача? Оскільки дана плата встановлюється, як правило, на приводи 8-10 і більше літньої давності, то цілком очікувано, що система кінцевих вимикачів також може бути в досить зношеному або навіть у несправному стані. Тому для коректної роботи плати та відповідно воріт в цілому, вкрай бажано перевірити працездатність кінцевих вимикачів тестером-мультиметром та пальпаторно.
Приклади таких ньюансів:
Найчастіша і не відразу очевидна проблема це "відскок" пружини кінцевиків і натискання мікрика зупинки протилежного напрямку і відповідно, це призводить до зупинки воріт див. відео. Плата тут нідочого.
Або ось хрестоматійний випадок:
Проблема вирішується ремонтом чи заміною цього блочка.
Ну ось і все, не забуваємо, що в наш час усю електроніку потрібно живити через стабілізатор чи реле напруги.
Бажаємо успіхів!