У цей непростий для України час питання якості (і часом просто банальної наявності) електроенергії актуальне як ніколи. При відключення електроенергії рано чи пізно відбувається її подача (включення) і ось у цей момент і може згоріти нічим не захищена плата автоматики воріт і не тільки вона. Справа в тому, що в цей момент параметри напруги можуть дуже суттєво відрізнятися від нормальних, на це впливають різні процеси незбалансованої мережі. Ваш покірний слуга не великий фахівець у перехідних процесах електромереж, різного роду реактивностей, гармонік,перекосів тощо, але безперечно можу сказати, що подача живлення 220В на автоматику воріт повинна відбуватися лише через кілька хвилин після "ввімкнення світла", тобто після нормалізації параметрів напруги. З цим добре справляються реле напруги і стабілізатори - в них, крім схем стабілізації, є функція затримки включення.

Автоматика для воріт будь-якого виробника виходить з ладу в 90% відсотках випадків від нестабільного напруження в мережі живлення. Як правило виходить з ладу трансформатор або варистор, згоряють струмоведучі доріжки та інші елементи. Нестабільна напруга мережі це НЕ ГАРАНТІЙНИЙ ВИПАДОК і сервісні центри можуть відмовити (і обов'язково відмовлять) у ремонті. У найкращому випадку він буде платним.

Ремонт автоматики для відкатних воріт

Ефективний спосіб запобігти цьому встановити стабілізатор напруги, краще вибирати моделі зі стабілізованою потужністю 1,5-2,0 кВт. Детальні консультації дадуть продавці відповідних магазинів (гуглити самостійно). Або реле напруги на 16-5-20 А, якщо треба бюджетно.
Багато людей нехтують цим і потім у разі виходу з ладу плати починають шуміти - і наводять такі аргументи: мовляв, телевізор не згорів, пральна машина не згоріла, а ваша автоматика згоріла, отже "погана", а з нею і продавці "погані" і взагалі вважають, що їх мовляв обдурили та продали погане. Воно й зрозуміло, нашій людині було б легше якби його автоматику побили чоботями гопники-вандали, тут винуватці персоніфіковані – їх теоретично можна побачити та помацати. Зрештою, це просто по-людськи зрозуміло. Інша справа коли практично теж робить невидимий і невловимий ворог - стрибок напруги, коли на плату управління подається 380 В при відгоранні нуля, то їй, природно, приходить високий полярний лис.


Источник: Дмитрий Электромонтажник Дурнев

Пред'являти претензії до міськелектромережі безперспективно. Проте наша людина так пішла, безпринципна і хитросрака, що розуміючи безперспективність таких претензій намагається "виїхати" на продавцєві. Таких поцієнтів ми просимо встати і піти. І якщо так сталося, що ваша автоматика несподівано (эге!) вийшла з ладу через нестабільну напругу, то ввічливо запитайте нас, що можна в цій ситуації зробити. Ми допоможемо.
А ситуація тут наступна - блоки живлення різних пристроїв можуть бути дуже вимогливі до стабільності напруги живлення, а можуть і не дуже, факторів тут багато - залежить від конструкції, наявності вбудованих схем стабілізації та захисту, загальної "дубовості" пристрою та ін. Виходить, що дуже вимоглива до якості мережі. Така се ляві, пожинаємо плоди прогресу.. ех, а як добре було коли з електроприладів у будинку була тільки гасок лампочка Ілліча. Забули?
Звідси висновок: Забезпечення належної напруги в електромережі Вашої оселі завдання виключно Ваше, як користувача, а не продавців. Капітан Очевидність у захопленні!
Близькість до трансформатора (підстанції), наявність 3-х фаз, суб'єктивна впевненість у стабільності своєї мережі тощо. не є факторами, що звільняють від використання стабілізатора. Ні, звичайно, можете відмовитися від стабілізатора, але тоді припасіть про всяк випадок 120 євро на нову плату.
Підійдуть також реле напруги на 16-20 А в розетковому виконанні або на дин-рейку, нижню межу виставити 195, а верхній 245, час затримки включення 2-5хв. і все буде добре. Автоматика ворота призначена для роботи при напрузі 230VAC + 10%.

Реле напряжения для автоматики ворот

Небезпечно як зниження так і підвищення напруги - можливі "глюки", наприклад "забуває пульти" або помилкове спрацювання на виявлення перешкоди ітд ітп.
Однак, краще попередити, ніж розхльобувати. Встановіть стабілізатор напруги на 1,5-2,0 кВт та з високим ступенем ймовірності проблем у Вас не виникне.
Не заощаджуйте на стабілізаторі - ремонт плати (купівля нової), нерви, бензин і час коштуватимуть дорожче. Перевірено.