Підвісні відкатні ворота застосовуються як правило для промислових будівель: складів, ангарів, гаражів, доків та ін.
Принцип роботи відкатних підвісних воріт аналогічний звичайним відкатним воротам з тією відмінністю, що напрямна закріплена над отвором.

Всупереч міфам відкатні підвісні ворота (розумних розмірів) чудово собі роблять на базі звичайної консольної фурнітури, - просто все перевертається з "ніг на голову" плюс підключення звивин головного мозку, природно, вкрай бажано. Деякі наші читачі можуть заперечити, мовляв, існує спеціально заточена фурнітура для підвісних воріт, проте вона або недоступна в Україні, або дорога, або хліпкувата, або "сира". Власне ми навіть не винаходимо тут велосипед, а лише відкриваємо очі громадськості на очевидні речі та економимо наші гроші.
На відкатній фурнітурі до 500 кг можна виготовляти підвісні ворота з шириною отвору 2-5 м. і вагою полотна до 200 кг (справа в тому, що в даному випадку фурнітура працюватиме тільки на розгинання полиць, у той час як на консольних воротах балка працює то на відрив каретки, то на вдавлювання тому й 400 кг;)) Крім того, особливо спостережливий читач підказує нам: - у цьому випадку працюють лише крайні пари роликів каретки.
Направляюча кріпиться зверху над отвором. У бік відкату воріт необхідно відкласти напрямну рівну ширині отвору. Направляючу потрібно кріпити добре, як це реалізувати потрібно дивитися виходячи з існуючих реалій. Прогини напрямної абсолютно неприпустимі. Хорошим способом є приварювання направляючої до полиці швелера, який у свою чергу прикріплений до стіни дюбелями, анкерами або наскрізними шпильками. Сама себе напрямна, на жаль, не несе. При ширині отвору понад 3м до стандартної 6-ти метрової напрямної доварюється відрізок необхідної довжини.
Каретка для підвісних воріт:

Підвісні відкатні ворота своїми руками

Напрямна для підвісних відкатних воріт:

Підвісні відкатні ворота своїми руками

Підвісні відкатні ворота своїми руками

Напрямна для підвісних відкатних воріт:

Розглянемо креслення підвісних воріт.
Натисніть, щоб збільшити:

Підвісні відкатні ворота своїми руками

Від бічних хитань стулка воріт фіксується обмежувачем. При необхідності його можна підрізати і розточити отвори для більшого діапазону регулювання. Обмеження ходу кареток досягається наварюванням шматка арматури або прутка на щілину напрямної. З одного боку можна як стопор можна встановити накатний ролик з комплекту - можна буде легко викочувати полотно з напрямної, для сервісу та огляду, наприклад. Торці напрямної закриваються спеціальними заглушками.
У разі великої висоти воріт більше 3-4м рекомендується фіксувати низ воріт вже не обмежувачем, а такою ж неправлячою, як і зверху, див. схему.

Натисніть, щоб збільшити:

Підвісні відкатні ворота своїми руками

В цьому випадку по низу полотна приварюється напрямна, в якій ходить каретка встановлена збоку від отвору, бажано на регулювальній опорі, щоб регулювати її по висоті.

Підвісні відкатні ворота своїми руками

Взагалі як кріпити низ підвісних воріт питання риторичне і відкрите, можливо хтось з наших читачів придумає щось інше.
Приклади практичної реалізації підвісних воріт на нашій фурнітурі:

Підвісна відкатна брама своїми руками в Ялті.

Підвісні відкатні ворота своїми руками

Підвісні відкатні ворота для ангару

Підвісні відкатні ворота своїми руками

Промышленные подвесные откатные ворота для ангара.

Залишились питання? Телефонуйте, і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.