Міфи та легенди ринку фурнітури відкатних воріт станом на 2019 рік.

Рейтинг фурнітури для відкатних воріт

Міф №1. "Посилена фурнітура". Глобальна вакханалія з "посиленням" почалася близько року-півтора тому і сьогодні досягла апогею. До цього, більше 10 років як не дивно, фурнітура не була "посиленою", а була просто на 400кг і на 800кг, нудно, згоден. А сьогодні можна зустріти перли на кшталт "посилена фурнітура до 350, до 400 ітд кг", тобто посилена до 400кг і просто до 400кг це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці.
Але що цікаво, вся "непосилена фурнітура" таки працює до цього дня і ви її навіть бачите щодня, проїжджаючи рідним приватним сектором або містом, вам же не мозолять очі на кожному кутку ворота, що стоять на цеглині, в перекошеному або підпертому стані, що говорить. про їхню поломку.
До епохи "посилення" сьогоднішні апологети "посилення" розповідали, що фурнітура у всіх продається так звана "навчальна" - щоб навчитися робити ворота (і мабуть потім поставити їх як пам'ятник на постамент) і "дачна" - для встановлення на дачі, щоб відкривати їх тільки у свята. І що лише у них "правильна" фурнітура. Природно, все це підривало незміцнілі мізки новачків, які зайнялися питанням виготовлення відкатних воріт.
Сьогодні у тренді нова фішка – "посилення". Що це таке? Давайте розберемося.
Інтернет говорить: посилена фурнітура це коли - товщина напрямної 3.6мм (про це ще поговоримо нижче) і 301 підшипники, а все інше погане, негідне і відразу зламається, причому така ж конфігурація в іншого бренду не канає:) З іншого боку постає питання, як же до села робилися відкатні ворота (десятки тисяч, тільки в Україні) і як вони ВСІ дожили до наших днів, будучи на 201-х підшипниках і направляючою 3-3.5мм? Загадка Справа в тому, що малі консольні комплекти в 80-90% випадках використовуються для воріт з прорізом до 4 метрів під зашивку профнастилом (або чимось легким), часто ще менше. Вага таких воріт 100-200 кг. Для такої ваги не має значення товщина напрямної та номер підшипника – ворота дістануться вашим онукам у робочому стані. Наприклад, апологети "посилення" невтішно відгукуються про фурнітуру Рол Гранд, знайшли цапа-відбувайла, мовляв, там все тонко, економно, погано і верхнього уловлювача немає, але повторюся, весь він чудово працює до цього дня, не вірите? Пройдіться сусідами вулицею. При цьому я не агітую вас за Рол Гранд, хоча у своєму сегменті (профнастил до 4м) фурнітура не погана. Той же італійський Rolling Center, наприклад, безповоротно використовує 201 підшипники будучи при цьому еталоном якості і надійності.
Але тенденції ринку невблаганні, і якщо сьогодні у фаворі посиленість, то справді можна в цьому мейнстрімі покращити деякі параметри фурнітури. тим більше різниця між 201-ми і 301-ми підшипниками копійчана, більше того, навколо 301-го підшипника потрібно напресовувати менш товсту обойму, (знову ж таки економія!) і за вартістю виходить практично однаково, а за словами технологів ще й простіше у виробництві . Теж і з товщиною напрямної різниця між рулонами 3мм і 3.5мм не така вже й велика. Одні виробники, наприклад, SP PREMIER, гідно прийняли цей виклик, інші воліли нічого не міняти.
Якщо з товщиною направляючої та підшипником все більш-менш зрозуміло, тобто ще один важливий аспект посиленості, на який чомусь мало звертають уваги (зациклившись лише на 3.6 мм та 301-му підшипнику) – це товщина пластин рухомого з'єднання каретки та діаметр пальця -штифта, адже саме цей вузол сприймає кінцеве навантаження. І якщо він кволий, то товщина напрямної та підшипник тут до одного місця. На фото це вузол у тямущої фурнітури SP PREMIER - товщина пластин - 8мм, діаметр "пальця" - 20мм. Такими параметрами цього вузла не похвалиться жоден виробник сегменту до 500кг.

Посилена фурнітура для відкатних воріт

Посилена фурнітура для відкатних воріт

Посилена фурнітура для відкатних воріт

Навіть апологети "посиленої" фурнітури мають товщину цих пластин 5мм та діаметр "пальця" - 15 мм. Це на 20-25% знижує максимальне навантаження на цей вузол. І що толку від напрямної 3.6мм та 301-го підшипника? Вийде, так би мовити, "колос на глиняних ногах". Але для профнастилу зійде, будемо об'єктивними. Тому продавці "супер-мега-посиленої" фурнітури скромно не показують клієнту товщину своїх пластин з'єднання "вухо-вилка".

Міф №2. "Товщина напрямної 3.6мм". Опціонально із "посиленої" сталі. Як сталь може бути посиленою, щиро кажучи, не дуже зрозуміло. Сталь може бути загартованою, зміцненою, (високо)вуглецевою, легованою, жаростійкою, пасивованою, відпустка сталі буває, але посиленою це як, пардон?
Але повернемось до справи. Так ось, при прокатці направляючої зі штрипса (смуги) початкової товщиною 3.5 мм товщина кінцевого виробу, в нашому випадку напрямної, йде в плюс порядку 0.07-0.12мм. Одні продавці подають цей факт як вирішальну перевагу перед рештою брендів. Хоча 0,1 мм погоди не роблять. Напрямні SP PREMIER, представлені в нашому магазині теж мають товщину 3,57-3,63мм, але ми надаємо коректно і вказуємо товщину штрипсу з якої була прокатана напрямна, а могли б стати лідером на ринку за товщиною напрямної:). Напевно, так і зробимо. В результаті доходить до маразму - вимірювання мікрометром, лазерними пристроями і т.д., до речі фурнітура SP PREMIER з честю проходить всі ці педантичні формальності. Маразм може зміцніти до порівняння товщин направляючих в ангстремах або атомних шарах.

Міф №3. "Можете повернути фурнітуру протягом 100 500 днів, якщо щось не сподобалося". Або чому наш магазин у такому не бере участі.
Звичайно, обмін товару протягом 14 днів обумовлений в законодавстві і наш магазин, природно, в цьому не виняток. Але розплющую вам очі. Повернути фурнітуру, що не була в користуванні, означає поїхати по місту на компанію-перевізник з 6 метровою лижею на даху, відправити продавцю за свій рахунок (100-170грн), разом мінус 300-350грн. Продавцю від цього ні холодно, ні спекотно – хтось інший купить.
З вживаною фурнітурою цікавіше, зрізати балку з воріт означає зіпсувати собі ворота і зробити неслабкий обсяг робіт, який можна порівняти з виготовленням нових воріт. Швидше за все, при зрізі напрямної ви пошкодите нижню трубу каркаса воріт, принаймні в колишньому вигляді вона вже не буде, і доведеться розшивати ворота для її заміни. Якщо ви зробили каркас воріт без нижньої труби, відразу вваривши вертикальні стійки в напрямну, то без розшивки взагалі не обійтися. Висвердлювання заклепок і перезашивка позначаться на профнастилі не найкращим чином. Плюс відвезти-надіслати.
Зважаючи на все це наша політика полягає не в окозамилюванні, а в наданні клієнту продукції дійсно найвищої якості та надійності.

Міф №4. ""Безкоштовний креслення" та буси мумба-юмба в подарунок" при покупці. Будь ласка, просто зараз і абсолютно безкоштовно. Користуйтеся для здоров'я.
Як зробити відкатні ворота своїми руками
Безкоштовні креслення відкатних воріт від 3 до 6 метрів

Посилена фурнітура для відкатних воріт

Міф №5. "Криві (неякісні) напрямні" Бу-го-га! Такого не буває, друзі, виробники фурнітури для відкатних воріт, в основному, люди адекватні, та й ринкова економіка не дозволить довго випускати неякісну продукцію. І подібні картинки з інтернетів переслідують лише одну мету - налякати Вас і схилити до покупки товару у тих, хто їх демонструє, зображаючи з себе таких гуру.

Посилена фурнітура для відкатних воріт