Цей розділ присвячений прокладці електропроводки для автоматики відкатних воріт. Електропроводку найкраще робити разом із заливкою фундаменту для відкатних воріт та з кладкою стовпів. У цьому випадку Ви можете сховати дроти в стовпи і тим самим забезпечити естетичний зовнішній вигляд Ваших воріт. Також Ви можете прочитати статті: схема відкатних воріт і фундамент для відкатних воріт. Відео процесу закладки електропроводки для воріт:

Перше чого не потрібно робити, це брати товсті дроти - електрики "старої закалки" закладають дроти перетином 2,5мм2 і більше, аж до 6мм2 міді, у тому числі на фотоелементи, кнопку-ключ, та іншу слаботочку. Єдиний відносно товстий провід, який потрібен для автоматики відкатних воріт це кабель живлення, і то не товщі 2,5-1,5 мм2.

Схема електропроводки для відкатних воріт.

На малюнку вище зображені типові контакти-клеми на платі управління автоматики воріт, максимальний переріз дроту, який можна затиснути в них без додаткових хитрощів 1,5мм, проте слід врахувати, що деякі дроти доводиться скручувати разом і після цього затискати в клему. На фотоелементах ці клеми ще менші.
Отже, спочатку розглянемо схему електропроводки відкатних воріт. Можна збільшити.

Схема електропроводки для відкатних воріт.

На перший погляд, на ній нічого не зрозуміло. Все гаразд – так і має бути. Спробуємо розібратися в ній, якщо хочемо заощадити свої гроші. Перше що потрібно розуміти це те, що всі дроти приходять до електроприводу на схемі він позначений прямокутником зеленого кольору, Вільні кінці рекомендується залишати по 1-1,5м. Привід має сенс розташовувати відразу за роликовою кареткою тій, що ближче до отвору. Тим самим Ви зменшите витрату зубчастої рейки для відкатних воріт і не потрібно буде відходити далеко від отвору, щоб дістатися до приводу у разі потреби.
Отже, ми определились, що всі дроти йдуть до приводу і виходять у пластикових гофрах з місця встановлення приводу. Насправді це реалізується оскільки показано нижче.

Схема підключення відкатних воріт.

Або так:

Схема електропроводки для відкатних воріт.

Розглянемо перший кабель, що йде від приводу – це живлення 220В, його є сенс робити кабелем ПВС 3х1,5. Цей провід йде від приводу до розетки чи автомата. На автоматику воріт рекомендується встановлювати стабілізатор напруги.
Другий кабель - від приводу на сигнальну лампу, на схемі він позначений 2х0,75 (можна взяти 2х0,5 і навіть менше, ампераж на лампі невеликий). Йде цей кабель від приводу на верхівку ближнього стовпа до приводу, якщо є можливість краще сховати його в стовп. Якщо на вершині стовпа є декоративний капелюшок, виводьте провід на лицьову площину стовпа прямо під капелюшком.
Далі йде розведення кабелів фотоелементів. Саме цей етап викликає найбільші труднощі, тому зупинимося на ньому докладніше. Проведення для фотоелементів найкраще виконати "домофонним сигнальним кабелем" 4х0,22. Підходить також вищезгаданий ПВС 2х0.5, тільки не забудьте, що ближньому до приводу фотоелементу потрібно 4 жили, а далекому 2.
Перше, що викликає труднощі, це де встановлювати фотоелементи. Фотоелементи для воріт встановлюються в торцях стовпів на однаковій висоті 500-600мм від землі. Див фото:

Схема електропроводки для відкатних воріт.

Ближній до електроприводу фотоелемент (приймач, RX) вимагає 4-х жильного дроту - 2 жили живлення, і ще 2 управляючі контакти. На схемі цей провід позначений 4х0,35. Він йде від стовпа до приводу, часто забувають, що потрібен 4-х житловий кабелі і кладуть 2-х житловий, будьте уважні. Цей кабель при можливості краще сховати в стовп, залишивши вільний кінець 15-20 см. Якщо немає такої можливості, потрібно зміцнити дріт на стовпі, благо кріплення для проводу зараз вистачає. Часто цей провід прокладають у швах між цеглою, а потім закладають розчином.
Фотоелемент на далекому від приводу стовпі (ТХ) вимагає 2-х жильного кабелю, на схемі він позначений 2х0,35. Проведення краще зробити знову ж таки тим самим сигнальним проводом 4х0,22, можна використовувати 2 жили, а можна використовувати всі жили скрутивши їх попарно. Провід цього фотоелемента проходить під отвором, тому передбачте, щоб він був надійно захищений, адже зверху проїжджатиме автотранспорт.
У деяких випадках є сенс встановити фотоелементи з боку двору, якщо, наприклад, ваші ворота виходять на жваву вулицю, при такому розміщенні вони пропрацюють набагато довше.
Відео на цю тему:

Залишились питання? Телефонуйте, і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.