Ворота на монорейці встановлюються в тому випадку коли немає достатнього місця для відкату консольних воріт і небажанні встановлювати класичні розпашні ворота. Таке рішення в нашому кліматі є багато в чому компромісним, тому що доведеться взимку дбати про чистоту монорейки по всій його довжині. Варто зазначити, що в тій же Італії чи Іспанії таке рішення зустрічається повсюдно, і навіть там, де можна встановити і консольні ворота, але в теплих краях з очевидних причин експлуатація монорейкових воріт не викликає труднощів. У нас в Україні самі розумієте...
Отже, якщо ви твердо вирішили зробити відкатні ворота на монорейці своїми руками, то давайте розглянемо основні моменти їх виготовлення.
Для виготовлення монорейкових воріт нам знадобиться спеціальний комплект фурнітури. Ось такі комплекти використовуються для виготовлення воріт відкатних на монорейці (під куточок), є також ролики під круглий (d=18мм) профіль з U-подібним пазом.
Суть монорейкових воріт взагалі проста - ролик їздить по монорейці, зазвичай це куточок 50х50, але можливо і круглий профіль. Див мал.

Відкатні ворота на монорєльсі (по кутнику)

Монорейка має бути надійно закріплена до дорожнього полотна, в ідеалі це закладні забетоновані в рівень чистої підлоги через кожні 500 мм. Фактично потрібно зробити кілька міні-фундаментів трасою монорейки. До цих заставних і приварюється монорейка. Якщо у вас залита гарна стяжка, можна заанкеритися в неї. Дюбеля або анкера в асфальті ідея не дуже хороша.
Фото клікабельно.

Відкатні ворота на монорєльсі (по кутнику)

На схемі показано, де кріпити елементи з комплекту фурнітури. Виготовлення рами таких воріт повністю аналогічне консольним відкатним воротам за тим лише винятком, що не потрібно робити противагу частину. Перекриття отвору стулкою D повинно становити не менше 200мм в кожну сторону, це необхідно для закриття щілин і правильної фіксації воріт уловлювачами і верхнім обмежувачем - це один з важливих моментів. В кінці відкату воріт потрібно встановити стопор, щоб уникнути викочування воріт - конструкція його приблизно така:

Стопор для відкатних воріт

Практична реалізація відкатних воріт на монорейці:

Відкатні ворота на монорєльсі (по кутнику)

Відкатні ворота на монорєльсі (по кутнику)

Відкатні ворота на монорєльсі (по кутнику)

Залишились питання? Телефонуйте і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.