автоматика для відкатних воріт GANT IZ-600

1. МЕХАНІЧНА ІНСТАЛЯЦІЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДУ GANT IZ-600

Рекомендуємо також прочитати статтю схема електропроводки для відкатних воріт. І наполегливо рекомендуємо прочитати про стабилизатор напруги.

Установка автоматики на відкатні ворота досить проста, особливо приводів марки GANT і особливо моделі IZ-600.
Насамперед необхідно встановити монтажну пластину, яка завжди поставляється в комплекті з електроприводом для відкатних воріт. На початку встановлюємо привід разом з основою біля воріт і дивимося, де буде розташовуватися зубчаста рейка. Якщо потрібно підняти мотор, то монтажну основу потрібно встановити на дві профільовані труби, приварені до швелера - фундаменту воріт. До цих труб приварюємо монтажну основу, до якої і кріпимо на болти привод для воріт. Не забуваємо також просмикнути|проводи|через спеціальні отвори. Провід використовувати розумного перерізу, для слаботочки рекомендований ПВС 0.5мм2 або вулична віта пара UTP (чорна). Хороші дроти зі "старих запасів" теж мають право бути використаними.

автоматика для відкатних воріт GANT IZ-600

автоматика для відкатних воріт GANT IZ-600

автоматика для відкатних воріт GANT IZ-600

- Далі потрібно приварити зубчасту рейку. Після того, як рейка приварена необхідно встановити магнітні кінцеві вимикачі. Докладніше про монтаж зубчастої рейки. Після цього маємо таке:

автоматика для відкатних воріт GANT IZ-600

автоматика для відкатних воріт GANT IZ-600

автоматика для відкатних воріт GANT IZ-600

- Магнітні кінцеві вимикачі встановлюємо за інструкцією – довгий на "відкриття", короткий на "закриття". Так магніти ставляться у будь-якому разі. Спрацювання можна перевірити із загоряння відповідних світлодіодів на платі при підведенні відповідного магніту до блоку герконів.

автоматика для відкатних воріт GANT IZ-600

магниты для откатных ворот

Фотоелементи та сигнальну лампу рекомендується встановлювати на самому кінці. Справа в тому, що намагаючись підключити фотоелементи на самому початку багато користувачів припускаються помилки, яка не дозволяє успішно завершити налаштування приводу, а саме: викидають перемичку IR-GND і неправильно підключають керуючі контакти фотоелемента RX, а також часто плутають полярність живлення фотоелементів. без перемички двигун не зможе закрити ворота.
Не рекомендуємо кріпити на пластмасову кришку приводу лампу, фотоелемент, кнопку-ключ і т.д. Проводи заводити тільки через спеціальний кабельний канал.
Виробляти в кришці приводу якісь отвори забороняється! Через них обов'язково потрапить вода, що виведе з ладу плату управління назавжди.

2. ЕЛЕКТРИЧНІ ПІДКЛЮЧЕННЯ І НАЛАШТУВАННЯ ПЛАТИ УПРАВЛІННЯ GANT IZ-600

Отже, як свідчить досвід, саме електричні підключення викликають найбільші складнощі. Ця покрокова інструкція допоможе Вам виконати всі підключення правильно.

автоматика для відкатних воріт GANT IZ-600

Призначення кожної клеми по порядку:
Сильноточна панель:
PE - Заземлення (бажано)
L - 220V фаза.
N - 220V нуль.
L1 - перша обмотка електродвигуна.
СОМ - загальний електродвигуна.
L2 - друга обмотка електродвигуна.
LAMP - вихід на сигнальну лампу 220В.
Слаботкова панель:
+14V - плюсова клема живлення фотоелементів, та інших аксесуарів, якщо вони є.
GND - загальний, він же мінус 14В.
CYCLE - вхід підключення ключ-кнопки або просто будь-якої нормально-розімкнутої кнопки для управління воротами в режимі "покроково" тобто ВІДКРИТИ-СТОП-ЗАКРИТИ, короткочасне замикання цієї клеми з GND приведе до початку маневру воріт.
CL - вхід, що відповідає за команду "закрити" (нормально-розімкнутий, короткочасне замикання його з GND приведе до закривання воріт)
OP - вхід, що відповідає за команду "відкрити" (нормально-розімкнутий, короткочасне замикання його з GND приведе до відкривання воріт)
IR - вхід фотоелементів (біла перемичка IR-COM примусово відключає фотоелементи, якщо Ви хочете використовувати автоматику без фотоелементів залиште перемичку)
STP - вхід екстреного зупинки приводу (червона перемичка STOP-GND цю перемичку не чіпати взагалі і ніколи. Нехай стоїть. Без неї нічого нікуди не поїде. Так-то.

Після механічної інсталяції перходим до електричних підключень:
- Подаємо харчування 230 В на відповідні клеми L і N. Ці зелені клеми-штепселі знімаються, якщо потягнути їх на себе, якщо хтось не знав.

автоматика для відкатних воріт GANT IZ-600

- Після цього виставляємо "правий або лівий" привод. Це важливо для роботи фотоелементів та кінцевиків. Якщо привід встановлений праворуч побачивши з двору то перший важіль DIP селектора SW-1 необхідно підняти, якщо встановлено ліворуч, то залишити опущеним.

gant iz-600 налаштування

- Перевірити коректність роботи приводу – він має «їздити» в обидві сторони та зупинятися на магнітах. Не повинно бути задушення воріт в уловлювач у закритті та удару об накатний ролик у відкритті. При необхідності підрегулювати точки зупинки положення магнітів. Червону та білу перемички встановлені спочатку поки що не торкатися!
Початківцям краще не пропускати цей етап перевірки, тому що не дивлячись на всі наші зусилля уявити інформацію в максимально простому вигляді вони таки примудряються припуститися помилки при підключенні (до примітиву простої схеми) фотоелементів і потім тріумфально впасти на телефон - «мовляв все правильно підключив і не працює!».
Але після розбору польотів  з'ясовується - чи то полярність переплутали, чи червона перемичка відпала і не контачить, чи ще щось у цьому дусі.
БЕЗ УСПІШНОГО ЗАВЕРШЕННЯ ЦЬОГО ЕТАПУ ДО НАСТУПНОГО НЕ ПЕРЕХОДИТИ!

- Підключення фотоелементів. В офіційній інструкції схема підключення фотодатчиків зображена трохи заплутано, тому наводимо ту ж схему, тільки в зручнішому для сприйняття вигляді: Біла перемичка IR-GND після підключення видаляється, а червона залишається.

автоматика для відкатних воріт GANT IZ-600

У деяких партіях фотоелементів зустрічається селектор режиму роботи реле NC/NO, якщо вам потрапив такий фотоелемент, то перемичку (джампер) селектора потрібно встановити у положення "NC".

автоматика для відкатних воріт GANT IZ-600

Клема NO, якщо вона є, не використовується. Перевіряємо коректність роботи фотоелементів – при закриванні воріт перетин променя має призвести до зупинки воріт та подальшого їх відкриття.
Часто нарікають, що не видно чи незрозуміле призначення клем на фотоелементах, до комплекту фотоелементів завжди йде своя інструкція де всі ці призначення вказані:

автоматика для відкатних воріт GANT IZ-600

Практика останніх років показує, що фотоелементи краще встановлювати у дворі, а не на вулиці, тим самим їхнє "життя" триває в багато разів. Це дещо клопітніше, бо потрібно зробити стовпчик біля приводу заввишки 500-600 мм, для фотоелемента RX, з труби 40х20, наприклад, і винос для далекого фотоелемента ТХ. Але ця робота окупиться сторицею, перевірено. Див фото.

автоматика для відкатних воріт GANT IZ-600

- кодування нових пультів. Приймач приводів GANT здатний зберігати до 16 пультів у пам'яті, якщо потрібно більша їх кількість, то потрібно купувати пульти-дублікатори, які не займають комірку пам'яті, або ставити зовнішній приймач. Комплектні пульти вже прописані в пам'ять приймача, якщо ви придбали додаткові, їх потрібно внести в пам'ять. На платі приймача є кнопка "LEARN" натисніть її на 1 сек і відпустіть, поруч із нею загориться світлодіод, це означає, що приймач готовий сприйняти код пульта. Натисніть на 1 сек кнопку на пульті, яку хочете користуватися, наприклад верхню ліву. Серія миготіння світлодіода сигналізує, що пульт авторизований і тепер працює.

автоматика для відкатних воріт GANT IZ-600

Стирання всіх пультів із пам'яті: утримуйте кнопку "LEARN" 15 сек поки світлодіодний індикатор не блимне кілька разів - це означає, що всі пульти стерті.
Селектором "вибір каналу пульта" SW3 на платі радіоприймача можна вибрати, яка з 4 кнопок працюватиме на ваш привід. З заводу встановлено, що працюють рівноправно всі 4 кнопки в режимі крок за кроком ВІДКРИТИ-СТОП-ЗАКРИТИ. "Розкидати" управління по 3-х кнопках - 1-а відкрити, 2-а закрити, 3-я стоп на наш погляд не варто, набагато зручніше користуватися однією кнопкою в режимі "покроково". Якщо у Вас на ділянці одні ворота, то заводські установки краще не міняти – нехай працюють усі 4 кнопки. Якщо є необхідність використовувати одну кнопку на відкатні ворота, а іншу на гаражні, шлагбаум ітд, то виставте по таблиці яка кнопка залишиться працювати на відкатний привід, а використовуйте на інші ворота і пристрої. Докладніше про це - тут.

автоматика для відкатних воріт GANT IZ-600

Догляд та обслуговування електроприводу GANT IZ-600.
Всупереч усталеному розхожій думці привід не потрібно спеціально обслуговувати.
Головне запитувати його через стабілізатор потужністю 1-2кВт і не класти солідол на зубчасте колесо та зубчасту рейку. Людей старшого покоління хлібом не годуй дай солідолу покласти скрізь, де щось рухається. Іноді навіть молодих вводять у цю помилку: Ти, мовляв, солідольчик поклади на рейку - кажуть нам на оглядинах нових воріт :). Капітан Очевидність підказує - в покладений солідол неминуче потрапить пісок, що призведе до активного абразивного вироблення зубчастого колеса і рейки. Крім того взимку ця солідільно-піщана маса закам'яніє і заважатиме приводу - він працюватиме з перегузкою, що загрожує швидким виходом його з ладу. І взагалі досягнете того, що все буде зрештою перемазано солідолом, що не дуже естетично, зазвичай через 15 хвилин розуміють, що солідол був зайвим, але змивати його вже ніхто не хоче.
Ну і взагалі потрібно стежити, щоб ворота не зачіпали сторонні предмети, не гребли сніг або сміття ітд. Ось, власне, і все з обслуговування.

Часто допустимі помилки.
Цей пункт бичує та розкриває виразки та пороки побутового монтажу автоматики для воріт. Обережно працює почуття гумору.

1. Банальна лінь читати цю інструкцію. Набагато простіше зателефонувати і сказати, що "все правильно підключив - і не працює!" Шедевральна, епічна фраза, гідна шекспірівського Гамлета, але на перевірку в 99,9% випадків щось виявляється підключено таки неправильно. Імовірність того, що Вам прийшов неробочий шлюб, прагне до нуля.
Коріння проблеми, як нам бачиться, в наступному: користувач хоче, щоб відкривши коробку автоматика, сама стрибнула на своє місце і сама підключилася і налаштувалася - щоб як plug and play у windows.
2. Недотримання послідовності цієї інструкції. Багато користувачів із самого початку (чомусь?) виконують пункт "підключення фотоелементів". Природно припускаються помилки при підключенні фотоелементів, а потім обурюються чому "не працює" або "їде тільки в один бік".
Автор цих рядків, ваш покірний слуга, може дозволити собі таку "крутість", а користувачу-початківцю краще дотримуватися інструкції.
Тому спочатку досягаємо нормальної роботи приводу без периферії, а потім підключаємо фотоелементи. І нехай прибуде з Вами Сила! ;)
Наступна часта помилка - хаотичне, безсистемне, ірраціональне перемикання всіх важелів всіх дип-селекторів у полі зору - не варто цим займатися, тому що навіть, якщо весь об'єм огляду Всесвіту (3,5⋅1080 м3) буде заповнений вашими копіями перемикачами, що хаотично клацають на платі, то все одно час, за який Ви випадково виставите потрібну комбінацію перевищить нинішній вік Всесвіту (13.7 млрд. років) у багато разів.
А іноді взагалі тупо (без будь-якої логіки) викидають перемички IR-GND і STOP-GND падають на телефон і розповідають, що все правильно підключили™.
3. Досить важко пояснювати технічні моменти підключення нетехнічною мовою. Якщо Ви гуманітарій (що аж ніяк не соромно - нам всі професії потрібні), то пояснити Вам підключення приводу мовою а-ля - "цей проводочечок вставити ось у цю дірочку, а цю паличку з зубчиками прикрутити ось до тієї фіговинки" - малореально. Можете сміятися, але багато користувачів-гуманітарії, назвемо їх так, не розуміючи технічних термінів і взагалі технічної мови вимагають саме такого підходу при поясненні підключення.
4. Ще одна часта помилка це запрошення на встановлення приводу IZ-600 хрестоматійного "супер-мега-монтажника", який раніше ставив автоматику Nice (Найс) або Doorhan. Справа в тому, що Найс (особливо моделі серії Robus) налаштовуються 6-ма кнопками а-ля електронний годинник, при цьому щоб елементарно запустити двигун потрібно проробити купу хитромудрих операцій, подолати нехилий мануал і налаштувати купу нікому не потрібних параметрів і функцій - в результаті фундаментальні світоглядні підходи до настроювання приводів Nice та GANT IZ-600 різні.
І не треба впадати в ілюзію: якщо він ставив автоматику, значить є досвід та розуміння питання, як правило, це не так. Справа в тому, що йому якось, колись давно, "на фірмі" намалювали алгоритм підключення Nice Robus-350 і з тих пір він рефлекторно його відтворює, не розуміючи глибинної суті того, що робить. Алгоритм цей зазвичай записаний на звороті інструкції від Робуса, засаленою від давнини, куди він постійно поглядає. Будь-яке відхилення від нього смерті подібне.
Простота і нехитро підключення приводу GANT IZ-600 вибивають з колії установника Найса - його починає глючити і ковбасити, він починає видавати фрази, мовляв, "ця автоматика - погана, а ось наййс - хороша" ітд, ітп. І якщо на цьому етапі Ви його не проженете, то далі в результаті перевантаження його мозку відбудеться розрив черепної коробки монтажника і його мізки забруднюють вам ворота, огорожу та прилеглу територію.
Окремий випадок описаної вище помилки - це запрошення на підключення приводу GANT IZ-600.

сертификат на автоматику ворот GANT

Залишились питання? Телефонуйте, і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.