Хвіртка у відкатних воротах має сенс робити тоді, коли немає можливості встановити її поруч. Не дивлячись на всю привабливість і зовнішню вигідність такого рішення, вбудована хвіртка пов'язана з цілим рядом ньюансів, які ми намагатимемося відобразити в цій статті.
Справа в тому, що відкатні ворота з хвірткою (особливо автоматичні) накладають деякі обмеження при їх використанні: це неможливість руху воріт, якщо хвіртка відкрита, труднощі установки електромеханічного замка і більш-менш зручної дверної ручки, неможливість прокотити через таку хвіртку, наприклад візок на колесах. або велосипед, якщо Ви думаєте, що через таку хвіртку зручно ходити - ви помиляєтеся - потрібно буде переступити через поріг заввишки близько 200мм, а якщо мати-природа не обділила Вас ростом, то доведеться ще пригинатись, ітд. Тобто рішення багато в чому компромісне.
І найголовніше – великий виріз у полотне воріт суттєво знижує загальну жорсткість рами воріт.
Якщо ви зіткнулися з труднощами з приводу розміщення хвіртки не поспішайте робити її у воротах, розгляньте такий варіант, щоб наприклад хвіртка розташовувалася поруч і перекривала воротами у відкритті - це буде краще, ніж хвіртка у воротах. Для безпеки таку хвіртку можна забезпечити або фотоелементами, або датчиком відкриття дверей, які можна покласти до клеми "STOP" електроприводу, і привід не торкнеться якщо хвіртка відкрита. Див відео.
Для початку п'ятихвилинка об'єктивності та справедливої критики.
Великий виріз у полотні воріт призведе до такої картини: При нерозвантажених воротах, тобто. у будь-якому незакритому положенні сили F1 і F2 прагнутимуть зробити з вашого полотна паралелограм.
І зроблять, якщо ви не забезпечите достатньої жорсткості конструкції. Виявлятися це буде так: ви не зможете відкрити хвіртку в незакритому положенні т.к. її просто затре, наскільки сильно затре залежить від збереженої жорсткості всієї конструкції. На рис. нижче показано яким стане хвіртовий проріз при незачинених воротах (які не стоять на нижньому уловлювачі).
Хтось скаже, а навіщо її відкривати в іншому положенні, окрім як у закритому? Справді, такої необхідності немає, проте не варто забувати, що ворота будуть на протязі циклу відкриття-закриття проходитимуть стадії перетворення з прямокутника на паралелограм, а потім назад у прямокутник.
Ну а тепер розглянемо як зберегти жорсткість конструкції відкатних воріт з хвірткою. По-перше, потрібно використовувати профільні труби трохи більшого перерізу. Допустимо у вас ворота з шириною отвору 4м і вам необхідно зробити в їхньому полотні хвіртку. Для зовнішнього каркасу таких воріт зазвичай використовують трубу 60х30, а ви візьміть 60х40, 50х50, 60х60, більше не потрібно:). Товщину стінки профільної труби бажано вибирати 3мм. Якщо дозволяють фінансові можливості, то візьміть великий консольний комплект на 800 кг. Посилена напрямна такого комплекту зведе до мінімуму деформації полотна воріт.
Йдемо далі. Ширину хвіртки має сенс робити 800-1000мм, відкриття закладають зазвичай у двір. Не забудьте про удавану планку, яка не дасть відкритися хвіртці назовні. Замок має сенс ставити механічний. Електромеханічний теж можете поставити, але користуватиметеся ним як механічним, а провід його сирітливо бовтатиметься з краю воріт;).
Справа в тому, що на відкатних воротах для дроту такого замку потрібно використовувати систему нанизування дроту на трос, як у промислових роботів або систему кінцевиків. Концевики, скажу відразу, довго не живуть в умовах вулиці – окислення, корозія та засмічення контактів зроблять свою справу.
Розглянемо тепер ручку хвіртки відкатних воріт. Як відомо, відкатні ворота "їздять" у безпосередній близькості від стовпа. Від нащельника їх взагалі відокремлюють якихось 10-15мм. Іншими словами у випадку з ручкою маємо ситуацію: чим більше (зручніше) ручка, тим більша щілина між стулкою і нащільником - і будуть з вулиці зазирати до вас у двір все кому не ліньки;). Тому ручки для вбудованих у відкатні ворота хвірток прагнуть робити або прихованими (утопленими) або мінімальних розмірів. Обидва варіанти далекі від ідеалу. Звичайно, можна шляхом складних слюсарних (зварювально-свердлувально-зенкувальних) робіт встановити якусь цивільну ручку, наприклад, від вагонної двері-купе або подібної, але роблять так одиниці. Як правило, надходять простіше, навіть на ворітних фірмах з гучним ім'ям. Як варіант можна зробити невеликий виріз у нащільнику, якраз такий, щоб у нього проходила ручка зручних розмірів, у тому числі і натискна. Взагалі питання з ручкою відкрите, і якщо є ідеї можете патентувати:)).
Отже, ми розглянули те підводне каміння, яке чекає новачка, який вирішив зробити відкатні ворота з хвірткою своїми руками. Упевнений, що викладена інформація допоможе вам ухвалити правильне рішення.
Залишились питання? Телефонуйте, і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.