Антена призначена для прийому сигналу пульта дистанційного керування у випадках, коли дальність дії Вас не влаштовує. Тому можуть бути різні причини: високий екрануючий паркан (часто), радіоперешкоди від різних джерел (рідко), інші перешкоди. У цьому випадку необхідно встановити зовнішню антену вище за рівень огорожі та воріт. На кожній платі управління є вихід для антени (один для центральної жили ANT, інший для обплетення GND), вони як правило підписані.
Антену можна придбати як фірмову за шалені гроші (не менше 20 Євро), але можна зробити навіть взагалі без грошей. Ефективність буде однаковою.

антенна для откатных ворот

Антенна для ворот

Антену немає сенсу ставити з міркувань "справжніше", "попонтовіше", "розкидніше", "по-пацански" ітд.
У радіотехніці є таке поняття, як резонанс. Якщо антена знаходиться в резонансі з радіосигналом, то в ній наводитиметься максимальний рівень сигналу, а якщо ні, то мала його частка.
Отже, як же нам досягти заповітного резонансу та бажаної дальності дії пульта? А дуже просто - зробити чвертьхвильову антену, так звану чвертку, на жаргоні радіоаматорів. Частота випромінювання пультів автоматики воріт зазвичай 433,92 МГц. Це відповідає довжині хвилі 69 см. Довжина штиря (вібратора) нашої антени складе 69\4=17,25 см. Невеликі відхилення від цієї довжини допустимі, можна округлити до 17 см. За такої довжини вібратора (штиря) у нас в антені буде наводитися максимально можливий рівень сигналу, що значно підвищить дальність. Процедура така:

Антенна для ворот

Антенна усилитель сигнала для ворот

усилить сигнал пульта для ворот

Отримуємо антену так званий диполь.

антенна для ворот купить

Плечі диполя можна загнути і розмістити антену в плафоні сигнальної лампи, вона буде захищена від опадів.

антенна для ворот

Можна розмістити антену і таким чином – це буде вже чвертьхвильовий вертикальний вібратор із противагою. Суть справи це не змінює.

усилитель сигнала пульта для ворот

Як штир можна використовувати шматок жорсткого дроту, велосипедну спицю, шматки штирів старих антен і т.д. Можна просто зняти з потрібного кінця кабелю 17 см обплетення і залишити центральну жилу як штир. Можна вкоротити до довжини покупну FM автоантену ітд. Така антена не поступається за ефективністью купленим антенам за 20-50 Євро.
Тепер про підключення. На платах управління є клеми для підключення антени, зазвичай там стирчить проводок довжиною теж 17 см, зазвичай ця клема позначена ANT. Поруч, як правило, є клема для підключення обплетення GND.
Беремо відповідний відрізок коаксіального кабелю (краще тонкого ТВ, 75 Ом), центральну жилу підключаємо в клему ANT, обплетення в GND, інший кінець виводимо до місця встановлення антени. Підключаємо центральну жилу до низу нашого штиря, можна скористатися пайкою, клемними затискачами ітд. Обплетення можна приєднати до дрота довжиною 17 см або до металевої поверхні - це буде "противага". Це найпростіший спосіб.

антенна для ворот

Якщо робити зовсім вже з науки, то додаємо до антени 3 противаги - 3 штирі такої ж довжини 17см опущених вниз під кутом приблизно 135 градусів. Див рис. Для випробування можна для початку зробити простеньку ерзац-антену прямо з антенного дроту - зачищаємо ізоляцію трохи більше ніж на 17 см, обплетення розплітаємо на 3 "кіски" і опускаємо їх вниз, це будуть наші противаги, а центральну жилу (наш вібратор) зачищаємо на довжину 17 см і направляємо вгору. Якщо ця конструкція отримала успіх і дальність дії пульта підвищилася, то можна робити капітальну антену.

Антенна для откатных ворот

Є системи автоматики, що працюють на частоті 868 МГц, FAAC, наприклад - довжина хвилі тут 35 см. Методика та ж.
Рекомендуємо спочатку протестувати антену: тобто не заводити кабель антени в привід, а просто підключити її в антенні клеми та закріпити антену на вершині стовпа за допомогою скотчу, наприклад. Після цього перевірити дальність спрацьовування пульта, якщо потрібно підкоригувати положення антени. Якщо ви досягли бажаного результату, то можете зайнятися дюбеленням куточка для кріплення антени, укладанням дроту та заведенням його в корпус приводу - тобто. навести красу, так би мовити.
Однак не потрібно сильно захоплюватися антенами – найчастіше вони не потрібні. Вважається нормальним, якщо пульт працює з відстані 20-30 метрів за прямої видимості і близько 10-20 метрів із закритими воротами. Антену є сенс ставити лише тоді, якщо Ви під'їжджаєте до воріт впритул і не можете відкрити їх не виходячи з машини – в такому разі установка антени безумовно потрібна.

Залишились питання? Телефонуйте, і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.