Антена призначена для прийому сигналу пульта дистанційного керування у випадках, коли дальність дії Вас не влаштовує. Тому можуть бути різні причини: високий екрануючий паркан (часто), радіоперешкоди від різних джерел (рідко), інші перешкоди. У цьому випадку необхідно встановити зовнішню антену вище за рівень огорожі та воріт. Антену можна придбати як фірмову за гроші (не менше 10 Євро), але можна зробити навіть взагалі без грошей. Ефективність буде однаковою.

антенна для воріт

Антену немає сенсу ставити з міркувань "довжелезне", "попонтовіше", "розкидніше", "по-пацански" ітд.

антенна для воріт

У радіотехніці є таке поняття, як резонанс. Якщо антена знаходиться в резонансі з радіосигналом, то в ній наводитиметься максимальний рівень сигналу, а якщо ні, то мала його частка.
Отже, як же нам досягти заповітного резонансу та бажаної дальності дії пульта? А дуже просто - зробити антену - напівхвильовий диполь. Частота випромінювання пультів автоматики воріт зазвичай 433,92 МГц. Це відповідає довжині хвилі 69 см. Довжина штиря (вібратора) нашої антени складе 69\4=17,25 см. Невеликі відхилення від цієї довжини допустимі, можна округлити до 17 см. За такої довжини вібратора (штиря) у нас в антені буде наводитися максимально можливий рівень сигналу, що значно підвищить дальність. Процедура така:

антенна для воріт

антенна для воріт

антенна для воріт

Отримуємо антену так званий диполь.

антенна для воріт

Плечі диполя можна загнути і розмістити антену в плафоні сигнальної лампи, вона буде захищена від опадів.

антенна для воріт

Варіант реалізації антени-діполя:

Антенна для ворот

Антенна для ворот

Встановлювати потрібно вище воріт і паркану, щоб була пряма видимість як з двору, так і з вулиці. Місця з'єднання проводів бажано загерметизувати, радіоаматори віддають перевагу ЛІТОЛ-24, можна герметиком або епоксидом.

Антенна для ворот

Підключення на платі: центральну жилу коаксіального кабелю 50-75 Ом в клему ANT, обплетення в клему GND.

антена для воріт

Якщо на платі немає клем для підключення антени, а прямо з приймача "стирчить" провід, що виконує її функцію, то нічого страшного в цьому немає - підключення зводиться до наступного: зачищаємо з вільного кінця цей провід і з'єднуємо його з центральною жилою та ізолюємо, оплетку вставляємо у клему GND або COM на слаботочній колодці і на цьому все.

антена для воріт

антена для воріт

Зазвичай напівхвильового диполя виявляється більш ніж достатньо.

Як розвиток теми. Можна розмістити антену і таким чином – це буде вже чвертьхвильовий вертикальний вібратор із противагою. Суть справи це не змінює. Якщо противаг зробити 3 і більше, то діаграма спрямованості антени наблизиться до кругової. У випадку єдиної противаги діаграма буде витягнута довгим "пелюстком" уздовж противаги.

антенна для воріт

Як штир можна використовувати шматок жорсткого дроту, велосипедну спицю, шматки штирів старих антен і т.д. Можна просто зняти з потрібного кінця кабелю 17 см обплетення і залишити центральну жилу як штир. Можна вкоротити до довжини покупну FM штиреву автоантену ітд. Така антена не поступається за ефективністью купленим антенам за 20-50 Євро.
.
Отже. Беремо відповідний відрізок коаксіального кабелю (краще тонкого ТВ, 50-75 Ом), центральну жилу підключаємо в клему ANT, обплетення в GND, інший кінець виводимо до місця встановлення антени. Підключаємо центральну жилу до низу нашого штиря, можна скористатися пайкою, клемними затискачами ітд. Обплетення можна приєднати до дрота довжиною 17 см або до металевої поверхні - це буде "противага". Це найпростіший спосіб.

антенна для воріт

Якщо робити зовсім вже з науки, то додаємо до антени 3 противаги - 3 штирі такої ж довжини 17см опущених вниз під кутом приблизно 135 градусів. Див рис. Для випробування можна для початку зробити простеньку ерзац-антену прямо з антенного дроту - зачищаємо ізоляцію трохи більше ніж на 17 см, обплетення розплітаємо на 3 "кіски" і опускаємо їх вниз, це будуть наші противаги, а центральну жилу (наш вібратор) зачищаємо на довжину 17 см і направляємо вгору. Якщо ця конструкція отримала успіх і дальність дії пульта підвищилася, то можна робити капітальну антену.

антенна для воріт

Є системи автоматики, що працюють на частоті 868 МГц, FAAC, наприклад - довжина хвилі тут 35 см. Методика та ж.
Рекомендуємо спочатку протестувати антену: тобто не заводити кабель антени в привід, а просто підключити її в антенні клеми та закріпити антену на вершині стовпа за допомогою скотчу, наприклад. Після цього перевірити дальність спрацьовування пульта, якщо потрібно підкоригувати положення антени. Якщо ви досягли бажаного результату, то можете зайнятися дюбеленням куточка для кріплення антени, укладанням дроту та заведенням його в корпус приводу - тобто. навести красу, так би мовити.
Однак не потрібно сильно захоплюватися антенами – найчастіше вони не потрібні. Вважається нормальним, якщо пульт працює з відстані 20-30 метрів за прямої видимості і близько 10-20 метрів із закритими воротами. Антену є сенс ставити лише тоді, якщо Ви під'їжджаєте до воріт впритул і не можете відкрити їх не виходячи з машини – в такому разі установка антени безумовно потрібна.

Є також сигнальні лампи для воріт з інтегрованою антеною (як приховані в плафоні так і зовнішні) - це суттєво все полегшує. Приклади таких ламп:

Сигнальна лампа для воріт з антеною

Сигнальна лампа для воріт з антеною

Залишились питання? Телефонуйте, і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.