Здрастуйте, друзі, давайте знайомитись, мене звуть Олександр, я працюю у сфері систем для відкатних воріт з 2006 року. У статті ми розглянемо тему вибору фурнітури.

Ролики  для откатных ворот выбрать

Тема настільки велика і сповнена нюансів, і це власне, спонукало мене написати цю статтю, щоб людина, яка вперше зіткнулася з цією тематикою, зробила обдуманий і усвідомлений вибір.
Об'єктивні критерії якості, на які слід звертати увагу, ми розглянемо нижче. Критерії ці, до речі, змінювалися з часом - від будь-якої фурнітури нехай кривою, косою, рихтованою, скрипуче-заїдаючою - 10 років тому, до мало не високоточного виконання - сьогодні.
Відразу хочу відмовитися від риторики в стилі - мовляв, тільки наш товар хороший, а у всіх інших поганий, непридатний і відразу зламається. Моя ж мета не "налякати" вас нав'язавши наш товар, а написати по можливості незаангажований, об'єктивний огляд ситуації на ринку фурнітури для відкатних воріт, а також, по можливості, розвіяти деякі міфи.
На сьогоднішній день на ринку України представлено кілька брендів фурнітури. Наймасовіші на які припадає 80-90% продажів це: вітчизняні SP PREMIER, Roll Grand, Rolling Hi-Tech, Alutech, Rolling Expert, Світ Воріт, Doorhan та деякі інші.
Присутні і європейські бренди - Rolling Center, Combi Arialdo, IBFM, Comunello з незначною, правда, часткою ринку.
Отже, що ми бачимо заходячи до інтернету? Різноманітність реклами, часом нав'язливої, різних брендів™ може заплутати новачка, і призвести до нераціональної покупки, тому давайте розглянемо найпоширеніші бренди докладніше і дізнаємося про їхні слабкі та сильні сторони, а також з'ясуємо за що ми платимо свої гроші.
До речі, перший і головний підводний камінь на вас чекає такий - деякі фірми успішно "осідлали" таку фішку як те, що наш вітчизняний споживач, і ваш покірний слуга в тому числі, багато разів "обпалювалися" купивши щось недороге та китайське. Тобто експлуатують підсвідомий страх нашого українського клієнта "дешевше – значить гірше". У зв'язку з цим більшість із нас виробила для себе наступну доктрину: "Заплачу-но я дорожче, зате куплю дорогий і отже якісний виріб, адже скупий платить двічі". Але тут на Вас і чекає жорсткий розрив шаблону від вухлих продавців, які зрозуміли, що посередній товар за ціною дорогого, досить точно потрапляє в картину світу нашого вітчизняного, багатостраждального клієнта.
Крім того на просторах інтернету можна зустріти, за авторством тих же вухлих продавців, що не мають нічого спільного з реальністю "страшилки" у вигляді якихось кривих напрямних і з меседжем, що всі продають ось таке криве, а тільки у нас мовляв "правильна-тлумачна" фурнітура. Поспішаю вас запевнити - у нашому магазині таких напрямних ви не зустрінете. А до такого роду картинок з інтернетів напевно потрібно поставитися з певною часткою здорового глузду, а можливо і почуття гумору.

Направляющая для откатных ворот

При цьому ті сайти (їх відразу видно), які голосніше і агресивніше всіх кричать про якість за фактом можуть мати і таку ось якість:

Направляющая для откатных ворот

Так що красиві картинки з інтернету та агресивно-чорний маркетинг ще не гарантія якості.
Або ось непогана добірка, щоб "перелякати" недосвідченого покупця. Типовий чорний маркетинг, щоб створити у Вас враження, що всі продають саме таке.

Направляющая для откатных ворот

І такого також не зустрінете. Але ж задум шикарний, погодьтеся.

Фурнитура для откатных ворот

Втім, друзі, такого в природі бути не може (виробники фурнітури все-таки адекватні люди) і якщо раптом ви стикаєтеся з таким екзотичним маркетингом (до речі в будь-якій сфері), то будьте впевнені, що це означає лише одне - є товар і кращого якості і за адекватнішою ціною, а подібні методи нагнітання страхів схиляють Вас до поспішної, і не раціональної покупки і часом повного "шлаку". Насправді на ринку фурнітури для воріт не все так сумно як це подається деякими сайтами в інтернеті. Навпаки, все набагато краще і якщо ви читаєте ці рядки, то ви можете купити дійсно якісну, дійсно посилену фурнітуру без окозамилювання і за об'єктивними критеріями якості та надійності, а не під враженням від фейків.
Підсумовуючи скажу, що ситуація на ринку дійшла до того, що легше "накинути" кілька сотень або навіть тисяч гривень на реальну ринкову ціну, налякати клієнта фотошопними страшилками, або некондицією 15-20-річної давності, створити враження, що всі продають "те, що відразу ж зламається", включити агресивну рекламу, щоб у клієнта відпали "дурні" питання щодо якості, ніж цю саму якість надавати. Клієнт думає раз дорожче значить краще, а фейки остаточно присипляють здоровий глузд. Але як же бути, де правда, запитаєте ви? Власне, щоб осягнути цю "кухню" вам потрібно пропрацювати у цій сфері кілька років, чого природно, ви робити не будете, та й не потрібне воно вам. Порада така - купуйте в нашому магазині і ви гарантовано отримаєте максимально високу якість за адекватні гроші, а не кота в мішку з тоннами локшини на вухах та ще й за дорого. Або ж купуючи в інших магазинах, ознайомтеся попередньо з інформацією, викладеною в моєму огляді нижче, це, як мінімум, допоможе Вам зробити правильний вибір.
У 2021 році на тлі різкого до 250% стрибка цін на метал з'явилася така фішка як спроби окремих продавців створити ілюзію низької ціни у покупця тобто в рекламі подається, що фурнітура коштує 3000, 2900, 2300! ітд, але за детального з'ясування виявляється, що 3000 це з консоллю 5 м, а 6 метрів це + 500-700 грн. 2300 це взагалі одна коробка з роликами без консолі, потрібна консоль – доплатіть ще 2500. Тобто дива не станеться – максимум обдурите самі себе зрештою.
А іноді буває і так - Ви бачите привабливу ціну за комплект фурнітури в інтернеті, дзвоніть, а Вам починають розповідати, що мовляв, цю не беріть, тому що погана і гарантія тільки до дверей "і взагалі", а візьміть краще за цю - вона на 300-500-1000-5000 грн дорожча, але суттєво краща і з гарантією ітд, ітп. І ось Ви вже з подякою, що Вас "уберегли" від покупки "шлаку" відгортаєте звичайну (або навіть вище того) ринкову ціну цим "інфоциганам", спочатку повівши на "замануху" у вигляді низької ціни. Ось так нехитро це працює.
З маркетинговими моментами закінчуємо та переходимо до "заліза".

Отже, огляд:

Почнемо з фурнітури SP PREMIER саме її вибирають 90% наших клієнтів, через її бездоганну якість, продуманість, довговічність і доступну ціну. Візьмемо її за якийсь зразок. Чому? Дізнаєтесь, дочитавши статтю до кінця. А також будучи озброєним знанням, зробите правильний вибір. Насамперед хочу відзначити плавний та тихий хід фурнітури SP PREMIER у порівнянні з більшістю інших брендів, представлених на ринку України. Ваші нові ворота будуть їздити легко та плавно. Ось як на відео. На фурнітурі іншого виробника такого плавного та тихого ходу воріт може не вийти.

Як кажуть, відчуйте різницю. Ворота на фурнітурі одного широко розрекламованого в інтернеті бренду:

Фото комплекту: 2 каретки, що направляє коносль 6м, верхній уловлювач, нижній уловлювач, верхні ролики, накатний ролик із заглушкою, заглушка.

лучшая фурнитура для откатных ворот

Почнемо з роликових кареток:

Ролик опорный для отканых ворот

Фурнитура для откатных ворот

Для порівняння (на фото нижче) каретка від комплекту ROLLING CENTER BASIC (Італія). Вартість такого комплекту на ринку може сягати 350 Євро. Фурнітутру цього виробника прийнято вважати за зразок. Підшипник 6201-й.

Фурнитура для откатных ворот

Качественные подшипники для откатных ворот

Отже, каретки SP PREMIER зроблені добротно, тіло центральної деталі, до якої кріпляться ролики, виконано ідеально для передачі навантаження від роликів, економії на металі немає, як це зустрічається у деяких інших виробників. Дізнатися чи є економія металу каретки досить просто - по відсутності власне металу в зонах зазначених червоною стрілкою, звертайте на це увагу. Ось приклади такої економії у бюджетних виробників, від помірної до екстремальної.

Опорный ролик для откатных ворот

Фурнитура для откатных ворот эконом

Товщина центральної пластини SP PREMIER 10мм. Дистанційні металеві втулки - це добре. Ролики не відхиляються від правильного становища.

Фурнитура для откатных ворот

Всі деталі виконані методом лазерного різання, цим зокрема пояснюється солідна товщина пластин складових каретку. Виробники, які використовують вирубні штампи, застосовують для кареток більш тонкі пластини макс. 5мм. (Через обмеження штампу за товщиною металу, що вирубується) Тому центральна пластина інших брендів набрана зазвичай з двох штук, але бувають винятки.
Наступний, на мій погляд, дуже важливий момент товщина пластин рухомого з'єднання "вухо-вилка" та діаметр "пальця" рухомого з'єднання, бо це основний вузол сприймає кінцеве навантаження від воріт і економія тут не доречна.
Багато покупців загострюють увагу тільки на номері підшипника і товщині напрямної зовсім не зважаючи на цей момент, і даремно.

Фурнитура для откатных ворот

Товщина пластин з'єднання "вухо-вилка" SP PREMIER:

Толщина пластин соединения "ухо-вилка" фурнитуры ля откатных ворот SP PREMIER

На фото нижче порівняльний приклад кволого вузла "вухо-вилка" у бюджетних брендів і посилений вузол фурнітури SP PREMIER, також, праворуч, представлена каретка від Rolling Center (Італія), що вважається еталоном якості та надійності. Як видно, навіть без штангенциркуля SP PREMIER має найбільшу товщину пластин.

Фурнитура для откатных ворот

Деякі продавці дешевої фурнітури, яку видають за елітно дорогу, на своїх сайтах ніколи не показують Вам товщину цих пластин демонструючи каретку завжди у профіль. Коли справа доходить до анфасу, то скромно зрізають малюнок. При цьому, як мантру, твердять, що в них щось там посилене. Але прочитавши цю статтю ви дізнаєтесь про всі критерії дійсно посиленої фурнітури і зможете вибрати дійсно якісну та посилену (а не псевдопосилену) фурнітуру для своїх воріт. Знання-сила та друг гаманця.

Фурнитура для откатных ворот

Фурнитура для откатных ворот рейтинг

Усиленная фурнитура для откатных ворот с подшипниками

Переходимо до "пальця" або штифта.

Фурнитура для откатных ворот

У SP PREMIER діаметр "пальця" 20мм, товщина пластин рухомого з'єднання "вухо-вилка" 8мм. Це найбільша товщина серед усіх виробників у сегменті до 500 кг.
Деякі бренди мають "палець" 15мм. та товщину пластин 5мм. (через обмеження штампу), тож звертайте увагу на цей момент. Хлипкість цього вузла з значно знижує надійність при зашиванні чимось більш важким ніж профнастил, а також страждає і довговічність. Дивіться, щоб не вийшов, так би мовити, "колос на глиняних ногах". Уточнюйте при виборі комплекту і ці параметри також, а не тільки товщину напрямної та підшипник.
Переходимо до підшипників: Ми використовуємо підшипники марок BENEFIT, AMATA, KG – це всесвітньо відомі виробники підшипників, якими користуються компанії виробники в галузі машинобудування по всьому світу.

Подшипники для откатных ворот

SP PREMIER використовує посилений 301 підшипник з металевим ущільненням з двостороннім захистом шайбами - суфікс ZZ. Або з гумометалевим пильовиком - RS. Ролики обертаються без жодних заїдань. Ресурс підшипників – 100.000 циклів відкриття/закриття.
Зазор між роликом та напрямною - 0.95мм. Це на рівні найкращих європейських зразків, наприклад Rolling Center. Тобто ворота на цій фурнітурі не будуть "прокльовувати" і зариватися в землю.

Направляющая откатных ворот

Резюме з кареток:
SP PREMIER перевершує багато брендів за несучою здатністю кареток, за рахунок більшої товщини використовуваних пластин складових каретку (за рахунок застосування лазерного різання). При значних навантаженнях це перевага. Каретка SP PREMIER впевнено тримає заявлене навантаження. Слабких чи непродуманих місць не виявлено.
Переходимо до напрямної.
Напрямні SP PREMIER: товщина стінки 3.6мм.

Направляющая откатных ворот

Направляющая откатных ворот

Як видно у SP PREMIER симетричні та чіткі ребра жорсткості, ролики каретки їздять чітко площинами для цього призначених з точністю до міліметра.
Напрямна має товщину стінки 3.6 мм, ідеально рівна, крім того, напрямна SP PREMIER виготовлена з травленої, пасивованої сталі, що надає їй характерного світло-сірого кольору і захищає від корозії.

Направляющие консоли для откатных ворот

Пасивація металів - перехід поверхні металу в неактивний, пасивний стан, пов'язаний з утворенням тонких поверхневих шарів сполук, що перешкоджають корозії.
У техніці пасивацією називають технологічний процес захисту металів від корозії з допомогою спеціальних розчинів чи процесів, які призводять до створення оксидної плівки.

Направляющая откатных ворот

Направляющая откатных ворот

Зверніть увагу, поверхня напрямних гладка як дзеркало, без окалини, корозії та будь-яких пухких включень.
У SP PREMIER для напрямної застосовується сталь S235JR - Сталь конструкційна вуглецева високої якості.
Також в інтернеті можна зустріти розповіді, що є напрямні з товщиною 4 мм і це казна як добре і багато клієнтів "ганяються" за ними як за радянським дефіцитом. Насправді це так звана "замануха" - їх чи ні в наявності або "очікуються" ітд ітп, але локшина на вуха буде забезпечена. А причина в тому, що штрипс 4мм дуже вже "вбиває" валки верстата і на фірмі де ці продавці замовляють направляючу не горять бажанням її катати. Крім того, різниця між 4 і 3,6 мм це всього 0.4 мм - нейрохірурги та офтальмологи з меншою точністю працюють. Звичайно з маркетингового погляду 4 мм звучить солідно, але жодної погоди у вигляді міцності "в рази" або "на порядки" не зробить, просто віддасте грошей за ілюзію.
Підсумок по напрямних;
За п'ятибальною шкалою даю тверду п'ятірку. Рівність, правильність геометрії ребер, захист від корозії роблять її лідером над ринком. Практично не поступається іменитим закордонним брендам, наприклад, Rolling Center.
Накатні ролики: Полімерний стандартний:

Накатной ролик для ворот

Полімерний з підшипником:

Накатной ролик для откатных ворот

Металевий з підшипником:

Концевой ролик для откатных ворот

Відео з тестом на міцність накатних роликів:

Накатний ролик SP PREMIER є єдиною конструкцією з металевою заглушкою (не загубиться ніколи). Сам ролик на підшипнику, виконаний з полімеру, є також і в металевому виконанні, в комплекті PRO. Притиск здійснюється двома болтами, під спеціальні гайки в тілі ролика виконані шестикутні отвори методом лазерного різання.
У бюджетних виробників ролик зазвичай із чорного полімеру, гайки притискної пластини можуть бути приварені зварюванням вручну або може бути нарізане різьблення в тілі ролика. Перед таким роликом у торець напрямної вставляється гумова заглушка. Гумові заглушки мають властивість, примерзать\присихать до уловлювача і залишатися в ньому до остаточної втрати. Див фото:

Накатной ролик для откатных ворот

Об'єднана з роликом в єдине ціле заглушка, на мою думку, вдале рішення.
Резюме з накатних роликів:
Ролик від SP PREMIER виконаний якісно, продумано та нарікань не викликав. Молотком не розбивається. Відсутність підшипника в стандартному ролику не є недоліком, оскільки накатний ролик здійснює всього півоберта при накаті на поличку уловлювача і тому має дуже великий ресурс.

Уловители откатных ворот

Уловители откатных ворот

Уловители откатных ворот

Неякісні, з тонкого металу уловлювачі чекає така ось доля навіть при незначному впливі на них, наприклад, при сильному вітрі.

Уловитель для откатных ворот

Уловитель для откатных ворот

SP PREMIER має товщину уловлювачів – 4мм. Це достатня товщина для надійної фіксації воріт під час вітрових або інших навантажень. Насторожено слід ставитись до брендів, у яких товщина металу уловлювачів 3мм. і менше.
Висновок уловлювачів:
Максимально можлива товщина уловлювачів 4мм. - Чудово.

Верхній обмежувач:

верхние ролики откатных ворот

верхние ролики откатных ворот

Товщина П-подібних пластин SP PREMIER – 4мм. Товшини ці у різних виробників також відрізняються - від менше 3мм(погано) до 4мм(добре). Ролики Велсера виконані так: на полімерну втулку нанесений шар еластичного гумопластику. Сильно стискати ворота цими роликами не слід.
Резюме по верхнім обмежувачам:
Ролики SP PREMIER мають м'який і тихий хід завдяки оптимальній жорсткості поверхні роликів.

Підведемо підсумок:
Отже, чи варто купувати фурнітуру SP PREMIER?
Це буде справді розумним та вдалим вибором. Переваги SP PREMIER очевидні: ідеально пряма напрямна з покриттям це надійний захист від корозії, посилені підшипники, конструкція каретки без економії на металі, товщина уловлювачів 4мм, все це запорука довгої та успішної роботи Ваших воріт. Всі хто особисто ходив дивитися SP PREMIER та іншу фурнітуру (є такі педантичні клієнти з мікрометром), всі незмінно поверталися до нас і купували SP PREMIER.
Крім того, ми подбали про приємну ціну, що важливо в наш час. І надаємо гарантію на всі частини фурнітури з 2019 10 років, наша статистика дозволяє це зробити, але даний комплект відпрацює у вас набагато довше, 15-25 років, як мінімум.
Купуючи фурнітуру SP PREMIER Ви отримуєте справді європейську якість без зайвих переплат.
Якщо ж Ви бачите наступну картину: чорна, без покриття, спрямовуюча, слабкі каретки з елементами економії на металі, тонкі уловлювачі, накатний ролик з недбало привареними гайками, архаїчні гумові заглушки, то з великою ймовірністю перед вами недорогий комплект бюджетного виробника. Ціни таких комплектів можуть змінюватись від адекватних до сильно завищених. Звертайте увагу на критерії якості та не переплачуйте.
Купівля дешевого комплекту замаскованого під дорогою може дати вам лише ілюзорний спокій, на деякий час, а може стати помилкою в кілька тисяч гривень.
Сподіваюся моя стаття дозволить Вам сорентуватися у безлічі пропозицій на ринку та зробити правильний вибір.

ОБЩИЕ СВЕДЕНИЯ О ФУРНИТУРЕ ДЛЯ ОТКАТНЫХ ВОРОТ:

Давайте рассмотрим, из чего же состоят комплектующие (фурнитура) для откатных ворот. Стандартный комплект фурнитуры состоит следующих позиций:
1. Направляющая длиной 5м, 6м или 7м.  2. Роликовые каретки - 2 шт. 3. Накатной ролик. 4. Верхние поддерживающие ролики. 5. Уловитель - верхний и нижний. 6. Заглушки для торцов направляющей.


фурнитура для откатных ворот

Ошибочно полагать, что в комплект фурнитуры входит рама ворот, электропривод, зубчатая рейка, пульты итд.
Часто задаваемый вопрос: А идет ли какая либо инструкция с комплектом фурнитуры?
Ответ: Нет, не идет. Дело в том, что фурнитура для откатных ворот в недалеком прошлом была доступна лишь фирмам-изготовителям ворот продававшим их за баснословные деньги. А они и так знали, что с ней делать, поэтому производители фурнитуры и не комплектовали свою продукцию инструкцией, не комплектуют и по сей день. Наш сайт это и есть - Инструкция ;)

Заводские комплекты фурнитуры для откатных ворот представляют собой законченый набор деталей для изготовления и монтажа откатных ворот.
Абсолютно все, что входит в комплект необходимо. Ошибочно полагать, что для изготовления откатных ворот нужны только ролики и направляющая. Необходимы также уловители - верхний и нижний, накатной ролик, верхние поддерживающие ролики, заглушки. Их все равно придется делать самому и выйдет дороже, дольше и хуже чем заводское. Также ошибочно мнение, что если их исключить из комплекта, то будет дешевле, к сожалению не будет, так как это "раскомлектовка" - в разнобой всегда дороже. И это не прихоть Продавца, а политика завода изготовителя. Вообщем комплект надо брать как есть - там все нужно, поверьте профессионалу.

Давайте посмотрим, к примеру Вы хотите сэкономить и приобрести только ролики и направляющую. Итак, полный комплект на 400 кг на металлических роликах стоит всего лишь 1800 грн. А 2 каретки будут стоить 500*2=1000 грн. плюс 6 м.п. направляющей 200*6=1200 в сумме получаем 2200 грн. Ну что, наэкономили?

С начала определимся какой комплект необходим для изготовления именно Ваших ворот.
Если у Вас ворота с шириной проезда до 4 м и зашиты профнастилом, сеткой или другим легким материалом, то Вам идеально подойдет комплект фурнитуры до 400 кг на металлических роликах. Если же ворота утяжелены кованными элементами, деревом, металлической филенкой, зашиты листами стали 2 и более мм, то нужно выбирать металлические ролики, не забывая конечно же, что предельная масса створки для этих комлектов 500 кг.

Идем дальше. Часто задаваемый вопрос - " У меня проём 4.5-5 м и зашивка профнастилом. Здесь надо знать следующий постулат откатных ворот - длина всей конструкции равна 1,4*L, где L - ширина проёма в свету. Например для изготовления ворот с шириной проезда 5 м Вам понадобится 1,4*5=7м.п. направляющего рельса. Вес таких ворот до 400 кг посему выбираем комлект на этот вес с металлическими роликами. Есть комлекты с 7 метровой направляющей - они специально созданы для этого случая. Однако 7-ми метровую балку не так просто привезти к себе, если только Вы не владелец длинномера и почти невозможно отправить грузоперевозчиками в другой город, т.к. они принимают грузы максимум 6м длины и то не во все города. Поэтому если нет возможности доставить 7-ми метровую направляющую, то прибегают к следующей процедуре - доваривают к стандартной 6м направляющей еще 1 дополнительные метр направляющей. До появления 7-ми метровых балок это было стандартной процедурой.

Далее рассмотрим область применения больших отечественных комплектов. Конкурентов на рынке им пока нет. Направляющая с ними идет всегда 6м и почти всегда приходится доваривать дополнительную направляющую, т.к они как правило используются для ширин проёмов более 6м вплоть до 10м. Обычно это тяжелые промышленные ворота. Сколько нужно направляющей покажем на примере - предположим Вам предстоит перекрыть проем 6м независимо от материала зашивки - значит приобретаем комлект на 800 кг и дополнительно 3 м направляющей (6*1,4=8,4) Направляющая продается кратно 1 м - поэтому 3. Комплект на 650 кг с полимерными роликами применяется для ворот до 6м.

Обзор производителей и соотношения цена\качество.

Итальянская фурнитура. ROLLING CENTER, IBFM, COMBI ARIALDO, Comunello и др. Высококачественные модели фурнитуры, произведенные на отличном оборудовании, брак встречается крайне редко и в продажу не попадает. Цена этих комлектов достататочно высока, например базовый комлект Rolling Center Basic до 400 кг стоит около 350 Евро. Это отнюдь не дешево, в сравнении с отечественными аналогами. К тому же следует иметь ввиду вероятный дорогостоящий ремонт в будущем – пара роликовых тележек (изнашиваемые детали) обойдется в кругленькую сумму не меньше 250 Евро. Можно смело брать, все детали отличного качества, проблем быть не должно. Идеальный вариант для перфекционистов, дорого и богато. На фото ниже ROLLING CENTER.

rolling center basic

Итальянская фурнитура для откатных ворот rolling center

Идем дальше. Рассмотрим отечественную фурнитуру. Производится в Киеве SP PREMIERSVIT VORIT и в Запорожье - ROLL GRAND и Rolling Hi-Tech. Все составляющие комплектов (сечение профиля, каретки, уловители, верхние ролики) мало отличаются от итальянских по дизайну и конструктиву, и это не удивительно ведь прототипом послужил по всей видимости итальянский ROLLING CENTER. Основное отличие в том что все детали отечественной фурнитуры сделаны с чуть меньшей точностью по сравнению с "итальянцами" и имеют немного большие люфты, которые впрочем практически не отражаются на работе ворот и заметны только профессионалам. Присутствует заметная экономия на металле на всех деталях у отдельных производителей. Такие комплекты хорошо подходят для небольших откатных ворот с проёмом 3-4 метра и с легкой зашивкой.
Roll Grand - Запорожье. Цена - в нормальных пределах. Но на мой субъективный взгляд лучше добавить 200-300 гривен и купить SP PREMIER, все-таки толщины и качество исполнения стоят этого.

Ролл Гранд

Ролл Гранд фурнитура для откатных ворот

В несколько лучшую сторону отличается запорожский Rolling Hi-Tech. Здесь уже нет существенной экономии на металле - это бесспорный плюс. Но и ценник справедливо дороже. Дизайн и стиль можно охарактеризовать как несколько устаревший. Можно рекомендовать к покупке.

Rolling Hi-Tech фурнитура для откатных ворот Запорожье

Свит Ворит. Информации в интернете более чем достаточно. Выпускаются малый на 500 кг и большой на 800 кг консольные комплекты.

Фурнитура для откатных ворот свит ворит

Світ Воріт svit-vorit о 800 кг

Следующий в нашем обзоре ALUTECH, холдинг имеющий отношение к Беларуси продающий фурнитуру с маркировкой SGN или SGU. Какое отношение имеет сама фурнитура к Беларуси доподлинно не известно и возможно рука беларуса ее никогда не касалась.

фурнитура для откатных ворот алютех белорусская

О качестве ничего плохого сказать не могу - фурнитура того же уровня, что и обсуждаемый выше SP PREMIER. Под брендом Алютех может просто и незатейливо продаваться фурнитура SP PREMIER в частности комплекты Standart-400 и реже Standart-500. К покупке рекомендуем, единственно что, так это обращайте внимание на цену, за несуразную цену (более 10-20к) покупать, наверно, не стоит, ну только, если очень любите белорусов. А так вполне себе вариант.
Фурнитура для откатных ворот Doorhan, Россия. В приципе аналогично вышесказанному. Качество хорошее, ценник адекватный. "Палец", на мой взгляд, мог бы быть и потолще.

Фурнитура для откатных ворот Doorhan

NO NAME китайский. Продавался довольно активно в 2011-2014 годах, сегодня встречается редко, продается под разными названиями, отслеживать, которые не имеет смысла. Из особенностей, балка - "бананом", шарики в подшипниках из какой-то сырой субстанции, часто найти каретку чтобы все ролики вращались проблематично - один или несколько подшипников всегда заедают, "тонкие" уловители, архаические резиновые заглушки, топорное исполнение. Сегодня часто ищут каретки для замены. Было 2 варианта, на 400 и на 800 кг.

Фурнитура для откатных ворот Rolling Expert

Фурнитура для откатных ворот Rolling Expert 800 кг

Польская фурнитура для откатных ворот. Может иметь различные названия вроде ROLL FORCE, PSG, итп. Имеет некоторую популярность в западных регионах. Отличительной чертой польской системы является наличие поперечного или же горизонтального ролика, его назначение катиться по боковым стенкам направляющей, которая имеет квадратную форму, обычно 70х70 и 80х80. Некоторыми экспертами такая система признается как устаревшая. В современных моделях откатной фурнитуры направляющая сначала квадратная, а потом заужается на трапецию, это обстоятельство позволяет отказаться от использования поперечного ролика.

Польская фурнитура для откатных ворот

Польская фурнитура для откатных ворот

Вариант вполне себе хороший, годный, но нужно брать у продавца весь комплект вместе с направляющей и остальной комплектацией. Часто бывает, что клиент привезет из Польши каретки, а остальное начинает искать здесь, в частности нестандартную для Украины направляющую 70х70мм. Отечественные производители выпускают 2 типоразмера 70х60мм - в нее польские каретки не войдут физически, а следующий типоразмер уже 94х85мм - уже будет огромный люфт, делающий невозможным нормальную работу ворот.

Самопальная фурнитура. Это занятие было актуально лет 20-30 назад, действительно, тогда иного выхода просто не было. Но времена изменились и заводская фурнитура доступна сейчас почти всем желающим. Не будем вдаваться в подробности и экономическое обоснование бессмысленности изготовление самопала. Скажу только, что сегодня, потратите те же самые деньги, что и на заводскую, а еще время, бензин, нервы и даже близко не приблизитесь по качеству к заводской. Конечная судьба самопальной фурнитуры через несколько лет на фото:

фурнитура для откатных ворот своими руками

фурнитура для откатных ворот своими руками

Популярная в России нынче "схема Якселя", где консолью служит профильная труба (обычно 60х60) имеет, при всей своей внешней заманчивости, на мой взгляд, такой серьезный недостаток как открытые всем ветрам и снегам блоки с роликами - назовем это так. И как все это будет работать в условиях обильных снегопадов и обледенения - не совсем понятно. У классической фурнитуры ролики все-таки "спрятаны" внутри консоли и "напихать" туда снега можно только намеренно и собственноручно. Применять "схему Якселя", вероятно, есть смысл только при полной невозможности купить нормальную фурнитуру. Тем не менее автору респект, так как сделать практически из ничего консольную систему для откатных ворот - это большая инженерная работа, и цель тут, безусловно, достигнута.

Итак, цена "итальянца" от 350 Евро. Стоимость же отечественного аналогичного комплекта около 120 Евро - разница существенная. Тем более конструкция и комплектация одинаковая, подшипники отечественные производители также используют хорошего качества - тех же марок, что и итальянские производители. Так зачем же переплачивать? Если Вас ограничивают финансы, а сделать качественные откатные ворота очень хочется, то возьмите комплект SP PREMIER, качество практически как у зарубежных брендов, а цена очень демократичная.

Остались вопросы? Звоните, и наши менеджеры с удовольствием проконсультируют Вас по всем вопросам! Звоните или закажите консультацию.