Відкатні ворота своїми руками,

Принцип руху відкатних (розсувних) воріт:

Відкатні ворота це популярний та дуже зручний вид воріт (дивитися відео саморобних відкатних воріт). А також відео монтажу воріт.
Рекомендуємо також прочитати хороші статті: схема відкатних воріт, схема електропроводки для відкатних воріт з автоматикою, фундамент для відкатних воріт. і відкатні ворота з вбудованою хвірткою.
Відкатні ворота звісно поступаються за поширеністю звичайним розпашним, але зараз відкатні ворота на вершині своєї популярності. Виникає питання чому ж тоді розпашних воріт набагато більше? Все жуже просто, по причині їх неймовірно простої конструкції, для їх виготовлення потрібно тільки по дві завіси на кожну стулку. Для відкатних же воріт необхідні ще комплектуючі для воріт, або так звана фурнітура для воріт - це додаткові розходи, плюс в недалекому минулому дістати її було досить проблематично. Ще не так давно ціна комплекту фурнітури наближалася до вартості старенької Тавріїі з цієї причини була не по кишені більшості українців. У минулому відкатні ворота могли дозволити собі лише дуже забеспеченні люди, а встановити на них електропривод - це взагалі щось фантастичне. Але часи міняються і фурнітура для відкатних воріт стає все більш доступною за ціною і сьогодні кожен бажаючий може безперешкодно зробити відкатні ворота, які раніше ми бачили тільки в кіно. Слідуючи рекомендаціям з нашого сайту можна виготовити відкатні ворота самостійно не гірше ніж це роблять воротні фірми. Відкатні ворота мають одну особливість у порівнянні з розпашними це - необхідність місця для відкату. Див. Мал. нижче.

Відкатні ворота своїми руками

ПРИДБАТИ ФУРНІТУРУ ВІДКАТНИХ ВОРІТ ЦІНА.

Чому ж люди з прогресивним мисленням вважають за краще відкатні ворота? Переваг у відкатних (зсувних) воріт більше, ніж недоліків. По-перше, консольні відкатні ворота не мають напрямних ні внизу, ні вгорі пройому - це дозволяє проїжджати автотранспорту будь-якої висоти. Відкатні ворота рухаються завдяки жорсткій напрямній, привареній до рами розсувних воріт. Напрямна рухається по роликових каретках, жорстко закріплених на бетонному фундаменті для відкатних воріт. Для роликів застосовуються тільки закриті підшипники. Роликові візки "ходять" всередині направляючої для відкатних воріт - це захищає їх від дощу, снігу та бруду, що значно подовжує термін експлуатаюції воріт. На кожній роликовій каретці знаходиться по 8 роликів, ролик складається із підшипника з напрессованою металевою або полімерною обоймою. При нормальній експлуатації система розрахована на 50000 циклів відкриття / закриття, а це 10-15 років. Механізм для відкатних воріт не потрібно змащувати так як прилипший до мастила пісок і бруд будуть тільки заважати руху воріт. Які позиції входять в набір для відкатних воріт (комплект для монтажу відкатних воріт) дивіться в розділі фурнітура для відкатних воріт.
Зашити полотно воріт Ви можете будь-яким матеріалом - профнастилом, ковкою, деревом, полікарбонатом, металевим листом, алюмінієвим сайдингом, металевою фільонкою.
Відкатні (зсувні) ворота це дуже практичні, надійні, зручні та довговічні ворота. На них легко встановити автоматику, зсувні ворота практично не вимагають будь-якого догляду та обслуговування. Недоліком відкатніх воріт є необхідність достатнього місця для відкату воріт - з цієї причини дуже часто неможливо здійснити монтаж відкатних воріт через брак місця для відкату. Часом навіть доводиться встановлювати відкатні ворота з зовнішнього боку - на вулиці, в цьому випадку проблематично встановити електродвигун.

ПРИДБАТИ АВТОМАТИКУ ДО ВІДКАТНИХ ВОРІТ ЦІНА.

Відкатні ворота бувають як з автоматикою, так і в "ручному відкаті" - все залежить від фінансів і завдань людини, що використовує ворота (щоденне використання, ворота для дачі, резервні (пожежні, городні, задні і т.д.) ворота. Електродвигун не є обов'язковим елементом відкатних воріт, це скоріше елемент комфорту. Куди приємніше натиснути кнопку, ніж виходити з машини під час дощу. Більш того, автоматіка для відкатних воріт заощаджує час людей, які по кілька разів на день виїжджають з двору.
Даною статтею ми маємо спробу розповісти широкому загалу як зробити відкатні ворота своїми руками. Побудова воріт не така складна, як здається. Навпаки, конструкція їх досить проста, досить поглянути на схему або креслення відкатних воріт. Якщо Ви зважилися виготовити відкатні ворота своїми руками, давайте зупинимося на процесі виготовлення докладніше. Що являє собою конструкція відкатних воріт? У цій статті висвітлюються основні секрети виготовлення відкатних воріт - схеми, креслення та ескізи воріт.
Для початку треба встановити опорні стовпи для зсувних (відкатних) воріт. Стовп може являти собою - сталеву трубу, швелер, дубовий брус, бетонний або цегляний стовп. Основна рекомендація - бетонувати стовп необхідно на глибину не менше одного метра (на глибину промерзання грунту), Потім необхідно викопати яму глибиною не менше 1 м, далі встановлюємо стовпи в рівень і заливаємо розчином. Час, необхідний для застигання бетону і досягнення необхідної міцності становить близько тижня. У цегляних стовпах вкрай бажано передбачити заставні по три на кожному стовпі, розташовувати на відстані 100 мм від краю пройому. Оптимальний розмір заставної на наш погляд 50х50 мм. Заставна повинна бути в рівень з цеглою. Приклад грамотно влаштованного пройму:

Подготовка проёма для откатных ворот

Схема бетонування фундаменту відкатних воріт с єлектропроводкою:

Фундамент для откатных ворот

Існують дві поширені схеми заливки фундаменту для відкатних воріт: "суцільний моноліт", та "П-подібна схема", обидві однаково надійні.

акладна для відкатних воріт

Після цього необхідно залити фундамент для відкатних воріт. Для фундаменту під відкатні ворота можна взяти швелер шириною 16-20см, а також арматуру перетином 10-14мм. Арматуру ріжемо на шматки по 1000 мм і приварюють їх до полиць швелера - отримуємо так звану банкетку. Показана вище.
Далі викопується яма довжиною 50% від ширини пройому воріт, шириною 400 мм і глибиною 1-1,5 м, встановлюємо швелер полками вниз і заливаємо яму бетоном - фундамент для воріт готовий. Наприклад, якщо чистий отвір між стовпами 4м, то фундамент для відкатних воріт повинен бути L / 2 = 2м. Швелер укладаємо строго за рівнем в рівень "чистої підлоги" тобто верх швелера в одному рівні) з дорогою, асфальтом, плиткою і т.п.). Якщо нуля двору ще немає, то ставимо опалубку до його рівня. Якщо все зроблено правильно, то в результаті маємо рівну металеву площадку, до якої ми пізніше будемо приварювати роликові каретки (ролики для воріт). На малюнку вище схема виготовлення фундаменту і прокладки електропроводки для відкатних воріт.
Фундамент для відкатніх воріт також повинен вистоятися не менше тижня, а по СНіП - 28 днів. У кінці наших робіт маємо отримате наступне:

Фундамент для откатных ворот

А тепер розглянемо нюанси виготовлення несучої рами воріт.
Спочатку потрібно заготовити матеріал для роботи. Для цієї мети беремо болгарку з з зачисним кругом і прибираємо окалину і іржу з металевих труб. При роботі з болгаркою необхідно дотримуватися запобіжних заходів - користуватися захисними окулярами.
Після цього металеві труби треба знежирити розчинником і прогрунтувати. Можна скористатися пензлем або фарборозпилювачем. Після цього перейдемо до наступного етапу - зварювання несучої рами воріт. Для виготовлення рами воріт оптимально використовувати профильну трубу 60 * 30мм, але можна також 60 * 40мм або 50 * 50мм. Тут немає жорстких правил - кожен використовує те, що є в наявності, простіше купити або більше подобається. З цих труб і зварює зовнішній каркас відкотних воріт. На мал. данні труби зображені зеленим кольором. Для воріт з шириною проїзду до 4 м. є можливість використати спеціалізований омега-профіль.
Переходимодо формування рами-каркасу відкатних воріт. Для своїх конкретних розмірів воріт можете скористатися нашою базою данних креслень відкатних воріт.

Принцип формування каркасу (рами) відкатних воріт:

Відкатні ворота своїми руками

БЕЗКОШТОВНІ КРЕСЛЕННЯ ВІДКАТНИХ ВОРІТ

Откатные ворота своими руками

Креслення-схема відкатних воріт у загальному випадку.

Откатные ворота чертеж,схема,рисунок

А це креслення відкатних воріт у розрізі:Приклад каркасу воріт на проїзд в 4 метри та висотою 2 метри.

Откатные ворота своими руками

Після цього потрібно приварити всередині внутрішній каркас (обрешітку), який забезпечує жосткість конструкції і служить для кріплення профнастилу, дощок, металу, сайдингу і т.д.). Внутрішній каркас виготовляють з труби 20 * 20мм, 20 * 40мм, в трубу 20 * 40 легше попасти саморізом. Внутрішній каркас показаний на мал. вище червоним кольором.
Відстань "а" дорівнює ширині листа профнастилу який використовується, стики листів повинні проходити по вертикальній трубі обрешітки. Відстань "b" дорівнюють відстанні, яка залишілася після зашивки цільними листами. Останній лист як правило завжди підрізається по ширині - найкраще це робити болгаркою.

Креслення воріт для проїзду шириною 6 м. та висотою 2 м. (клікніть щоб збільшити)

Откатные ворота 6 метров

Зверніть увагу конструкція противажної частини тут не трикутна, а у вигляді прямокутника з двома діагоналями. Крім того при великій довжині воротного пройому більше 5.5м противагу слід робити 45-50% від отвору.

Відкатні ворота своіми руками

Якщо Ви плануєте зашивати ворота з одного боку і до того ж "товстим" матеріалом - дошками товщиною більш 20мм або профнастилом з глибокої хвилею - то внутрішню трубу кріпимо на внутрішній край, якщо зашивка з двох сторін - ставимо посередині.
Труби приварюють прихватками по 2см через кожні 20-30см. Після того як рама готова знизу до рами приварюють направляючу з комплекту фурнітури. Всі труби, а також направляючу приварюють в "шаховому порядку", інакше раму воріт від зварювання "поведе" і вона буде нагадувати лопасть пропелера.
Після зварювання необхідно зачистити за допомогою болгарки зварювальні шви і знову прогрунтувати ділянки на яких пошкодився шар грунту. Після висихання грунтовки необхідно нанести фарбу. Можна використовувати алкідну емаль. Також можна використовувати фарбу фірми Hammerite або Sniezka - це не дуже дешево, але їх можна наносити без попереднього грунтування і стійкість до вуличних умов у цих фарб краще ніж у більшості алкідних емалей. Рекомендуємо наносити не менше двох шарів з проміжним висиханням.
Після висихання рами воріт можемо перейти до зашивки полотна воріт. Як правило матеріал зашивки кріпиться до внутрішнього каркасу за допомогою заклепок або саморізів. Саморізи треба брати зі свердлом - в цьому випадку трудомісткість процесу мінімальна - за допомогою дрелі і біти-насадки зашити полотно воріт можна досить швидко
Крім профнастилу (бляхи) полотно воріт можна зашити металевою фільонкою.
Коли фундамент для воріт вистоявся, приступаємо до монтажу воріт. Спершу на фундаменті для відкатних воріт (на швелері) виставляємо ролики для воріт, розводимо їх максимально,

Фундамент для откатных ворот

але не забуваємо що кінцевий ролик має розмір близько 120 мм тому каретку, та що ближче до пройому відсуваємо від отвору з урахуванням цієї відстані, далеку від отвору каретку виставляємо таким чином щоб вона не вибивала заглушку при закритті воріт.
Після цього накачуємо на каретки раму воріт, виставляємо відкатні ворота в рівень і приварюємо роликові візки до швелера, якщо все подобається то обварюються платформи візків, якщо не подобається виставляємо заново, добиваємося бажаного результату (положення воріт в рівень, відсутність перекосів і т.д.) і після цього обварюються. Потім приварюють верхні підтримують ролики, вставляємо кінцевий ролик, приварюють верхній і нижній уловлювачі. Накатний ролик обов'язково повинен накочуватися на нижній уловлювач і розвантажувати ворота. На малюнку дивіться схему монтажу або схему установки воріт.
Якщо опорні стовпи відкатних воріт виготовлені з металевої труби або швелера, то вловлювачі і верхні ролики можна варити прямо до стовпа. Якщо використовуються цегляні, бетонні або кам'яні стовпи - потрібно кріпити до профільної труби (як правило 60 * 30, яка кріпиться до стовпа на заставні, а в разі їх відсутності на дюбеля, анкера і т. д.
Якщо у вас на воротах є піки або арка з пік, тоді застосовується так званий портал - біля стовпа виварюється П-подібна конструкція пропускає по висоті ваші піки. Верхній обмежувач розрізається навпіл і приварюється до порталу так щоб ролики "охоплювали" ворота з двох сторін. Для цього потрібно передбачити трубу (плоску поверхню) по якій будуть кататися ролики верхнього обмежувача. Див. мал:Або ось таким чином з допомогою виносної труби 60х40 наприклад: Детельніше тут.

Крепление откатных ворот верхними роликами

Розглянемо ще один монтажний нюанс - багато людей, які вирішили виготовити відкатні ворота своїми руками, мають бажання встановити роликові візки на спеціальні платформи зі шпильками або приварити до швелера болти або шпильки, а потім вже прикрутити до них каретки. Але чи вигідно це? Так зазвичай роблять новачки які вперше монтують відкатні ворота. Вони вважають, що в цьому випадку роликові візки можна регулювати, знімати в разі поломки або переїзду і т.д. На справді ж Ви зіткнетеся з досить великим обсягом робіт (свердління швелера, нарізання різьби, дуже точна установка швелера і т.д.). Крім того через найменшу помилку (відхилення на кілька міліметрів) витратите даремно цілі дні метушні над шпильками! І будете змушені врешті-решт зрізати шпильки і приварити ролики безпосередньо до фундаменту (швелеру) для відкатних воріт. Оптимальний спосіб це приварити каретки таким чином щоб можна було в разі форс-мажору зрізати каретки, для цього просто не варто обварювати платформу каретки в важкодоступних місцях. Якщо Ви все ж прихильник роликів на шпильках можна використовувати компромісний варіант - готові платформи зі шпильками під ролики для воріт.

Опора регулировочная

Платформи приварюються до фундаменту для відкатних воріт за допомогою зварювання, а самі ролики для воріт кріпляться до плотформи за допомогою гайок. Цей варіант трохи дорожче, але збереже Ваш час. Відкрию Вам секрет - все воротні фірми, монтують ворота, кріплять ролики для воріт прямо на швелер - фундамент під відкатні ворота за допомогою зварювання. Цей варіант дешевше, а ми ж тут прагнемо економити гроші, виготовляючи відкатні ворота своїми руками.
Після виготовлення рами воріт, її фарбування і зашивання профнастилом повинно вийти наступне:

Откатные ворота своими руками

Откатные ворота своими руками

Откатные ворота своими руками

При монтажі воріт ці отвори потрібно закрити спеціальними заглушками. Направляючу заглушкою з комплекту фурнітури, а трубу заглушкою 60х30, або по-чоловічому заварити металевою пластиною.Рама-каркас воріт до зашивки профнастилом:

Откатные ворота своими руками

Рама-каркас воріт після зашивки профнастилом:

Откатные ворота своими руками

Откатные ворота своими руками

Откатные ворота своими руками

Саморобні відкатні ворота обійдуться Вам в рази дешевше, ніж замовлення в спеціалізованій ворітної фірмі. Однак для їх виготовлення Вам знадобляться комплектуючі для воріт. Вартість комплектуючих для відкатних воріт сьогодні не висока і доступна для будь-якого зважився на самостійне виготовлення воріт. З технічними даними і основними виробниками фурнітури Ви можете ознайомитися в розділах вибираємо фурнітуру і фурнітура для відкатних воріт.
Упевнений, цей матеріал допоможе Вам самостійно виготовити відкатні ворота легко, швидко і дешево! Зроби сам відкатні ворота - заощадь свої гроші!

   © "Делаем Ворота" 2010-2020. Все права защищены.